Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2659)

Kutyuleee 01-14-2008 23:20

Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így)
 
Direkt nyitottam ide a témát és nem a megbeszélésekbe, leginkább vélemények érdekelnek a témában és nem a komolyabb megvalósitás (egyenlőre)
Azt mindenki tudja, hogy a piac funkciója az adás-vételen túl a raktározás. Sőt sztem nagyságrendel több árú van kint ebből a célból sok csoportban. Kérdésem arra irányúlna, hogy szerintetek ez így jó, és ha nem, milyen irányú változtatást tartanátok ésszerünek. Szerintem ez nem a játék rendeltetés szerü használata ahogy a súgóban is szerepel a piac nem raktár. A témával nem a tartalékok megszüntetését célzom, mert az negativan hatna a játékra, hiszen a háborúhoz pénz kell, és a kp pedig korlátolt. Több probálkozás volt arra hogy a piacon is veszitsen az értékéből a tartalék, ezzel is célozva az irreális mennyiségek csökkentését az ésszerüség határáig. Nem hiszem hogy ennek a játéknak arról kéne szólnia,hogy a taktikai érzék és jó stratégia helyett a már már kifogyhatatlan gazdasági háttér domináljon. A gazdaság fontos tényező az tény, de ha vmilyen módon korlátoltak a készletek akkor inkább az fog számitani, hogy ki hogy használja fel, és nem az hogy ki mennyit tud felhasználni. (erre ékes példa, a 0hekis ütések A-ban. gazdaságilag nem mindenki teheti meg, pedig elméletileg a top35 országnak már "megadatott" a lehetőség)

Pár eddig felmerült ötlet:
-Arwyl hozta fel,hogy lentebb is legyen egy hasonló külön raktár, mint A-ban a klánraki, természetesen itt sem ingyen, csak egy plusz tárolási lehetőség. Ezt nem önálló ötletként hanem egy piaci adó bevezetésével párhuzamosan vetette fel.
-Egy magában szerepelt a piaci adó bevezetése is
-Tekercsek kopása a piacon.
-újrázásnál megszoritások
hirtelen ezek ugrottak be. ha volt még vmi nyugodtan irjátok be:D a piaci korlátozásokat nem véletlenül hagytam ki, mert sztem nem jó ötletek, túl sok negativ hatásuk lenne a kereskedelemre.
a piaci kopásban ,adózásban van realitás, végülis a piac a kereskedőké, és azoknak sem szokása a 2szép szemünkért dolgozni. illetve a tekercs sem védőburokban vándorol a piacra. Arwyl raktáros ötlete nekem nagyon szimpatikus. ha jól bevannak állitva a számok, akkor a játék egy nagyon hasznos része lehetne, főleg a kisebb országoknak. ráadásul, egy kellő mennyiségü tartalékot viszonylag kis költségekért tarthatna az ember közvetlen eléréssel. a nagyobb tartalékok persze ezekután is maradnának a piacon, de nem ingyen, annak is meglenne az ára.
Ennek egy másik verzióját is eltudnám képzelni,hogy ez a raktár nagyobb lehetne. ezzel teljesen elkülönitve a piactól a tartalékokat. Az ára nagyából úgy lenne bekalibrálva, hogy nagyából olyan kedvező legyen mintha a piacon adózna és egy minimális +költség azért hogy kevesebb odafigyelést igényel.

Smooth Scroller 01-14-2008 23:26

nem kell semmilyen piaci ado, meg tekercskopas a piacon.

vityu 01-14-2008 23:33

Quote:

Originally Posted by Smooth Scroller (Post 151672)
nem kell semmilyen piaci ado, meg tekercskopas a piacon.

Ezt mondja az, aki nem rendeltetés szerűen használja a piacot?

Kutyuleee 01-14-2008 23:35

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 151676)
Ezt mondja az, aki nem rendeltetés szerűen használja a piacot?

Lécci ne itt személyeskedj, ezt privátban. köszi;)

merlin 01-14-2008 23:35

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 151676)
Ezt mondja az, aki nem rendeltetés szerűen használja a piacot?

igen, azt a vagyont féltitek, amit nem játékkal, azaz harccal szereztettek meg

[HTPA]GeeForce 01-14-2008 23:37

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 151676)
Ezt mondja az, aki nem rendeltetés szerűen használja a piacot?

Hozzáteszem szerintem igen. ha én írok körönként 8*65k tekit, akkor kevésbbé fog zavarni a kopás, mintha kis ori vagyok, és azért rakok ki valamit, mert kéne 600 ezer arany, hogy tudjak venni pár dolgot.
Ezért hát kiteszem a cuccom a piacra, de az szétkopik. Nekem meg az állam kopik fel.

Szerintem a piacon tartott árukamortizációja a gigatermelőknek max idegességet okozna, a kis oriknak meg nagy kárt.

Szerintem a piaccal nem nagyon van gond.

merlin 01-14-2008 23:41

Quote:

Originally Posted by '[HTPA

Szerintem a piaccal nem nagyon van gond.

sztem + tévedsz

[HTPA]GeeForce 01-14-2008 23:42

Ha már midnenképpen muszáj megadóztatni a piacon lévő cuccokat, akkor válasszuk ketté:

Az adó ne akkor vonódjon le, amíg kint van, hanem amikor visszajön.

Tehát aki eladni akar, és elad, azt ne érje károsodás (ugyanis a cuca nem jön vissza a piacról).

Akinek meg visszamegy, annak a cuccból vónódjon le valami kis összeg, lévén csomót használtad a piacos bácsi ()vagy néni) raktárát.


(De szerintem nem gáz ez így, ahogy van. Mondom ezt úgy, hgyo kicsi vagyok, béna, és csóró, tehát tuti nem tartok százmilliárdokat a piacon.)

Kutyuleee 01-14-2008 23:44

Gee azért ez nem igaz. mert a kisori mondjuk kitesz 10k tekit hogy eladja mert kell neki a pénz, vagy mert ennyit lopott. és sztem nem zavarja, hogy 10k helyett mondjuk (1%al számolva) 9900 tekit tud csak eladni, mert egyszer visszajött és ennyit "lenyúlt" a kereskedő. 1milla tekinél már azért számit 10k teki minden piacra rakáskor...mert az hosszútávon már számit

sutike31005 01-14-2008 23:48

ez megkerülhető.. visszaveszi az árut..


All times are GMT +1. The time now is 09:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu