Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   V6 eseményjelző ikonok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=694)

aúú 08-06-2006 13:52

V6 eseményjelző ikonok
 
A helyzet az, hogy az esemény jelző ikonok túlságosan kicsik és elvesztik azt a funkciójukat, amit eddig betöltöttek, főleg úgy, hogy most már nem is szín alapján kéne őket megkülönböztetni, hanem a rajtuk lévő ikonok alapján.

Jelentősen kéne növelni a méretüket úgy, hogy tényleg jól láthatóak legyenek.

Magnum 08-06-2006 14:03

Szerintem ez teljesen egyértelmű, nincs mit rajta sokat "vitázni". A kérdés csak az, hogy hová kerüljön, nem? De ez sem nehéz, mivel minden jobb lesz a jelenlegi helyzetnél...

Cassandra 08-06-2006 14:08

Ha megszokja az ember hogy nem a jobb alsó sarkot kell nézni, akkor felűnik...

aúú 08-06-2006 14:13

Quote:

Originally Posted by Magnum
Szerintem ez teljesen egyértelmű, nincs mit rajta sokat "vitázni". A kérdés csak az, hogy hová kerüljön, nem? De ez sem nehéz, mivel minden jobb lesz a jelenlegi helyzetnél...

Szerintem jó helyen van ott, ahol van most is, de a hátterét kéne megváltoztatni eleve, mivel most sötét zöld alapon villog egy világosabb zöld ikon, amin az ikon a mérete miatt nem is látszik, hogy mi...

Magnum 08-06-2006 14:16

De ha esetleg kivennénk (összevonnánk) egy két ritkán használt (feljutás, bónusz stb.) menüpontot és a felszabadult helyre nagyobb villogók kerülnének, még jobban feltűnne.

aúú 08-06-2006 14:16

Quote:

Originally Posted by Cassandra
Ha megszokja az ember hogy nem a jobb alsó sarkot kell nézni, akkor felűnik...

Nekem nem is azzal van bajom, hogy nem a jobb alsó sarokban van, hanem azzal, hogy már nem színkombináció alapján mutatja a villogó, hogy milyen fajta eseményed van, hanem a rajta lévő ikonok alapján, amik viszont ekkora méretben nem láthatóak jól, így pontosan azt a funkciójukat vesztik el, amire ki lettek találva, hogy ha a piac villog, ne a szövi fórumra menjek...:D

Mivel a bal oldalon bőven van még rá hely, ezért símán lehetne nagyobbítani a villogókon úgy, hogy tényleg láthatóak legyenek rajta az ikonok, valamint ne zöld háttér előtt villogjon a zöld alapú ikon...:)

Magnum 08-06-2006 14:20

Quote:

Originally Posted by aúú
már nem színkombináció alapján mutatja a villogó, hogy milyen fajta eseményed van

Igen, ez rendkívül zavaró. Ha a régi színek megmaradnának, kapásból lehetne tudni, hogy éppen mi történt.

Cassandra 08-06-2006 14:21

Quote:

Originally Posted by aúú
Nekem nem is azzal van bajom, hogy nem a jobb alsó sarokban van, hanem azzal, hogy már nem színkombináció alapján mutatja a villogó, hogy milyen fajta eseményed van, hanem a rajta lévő ikonok alapján, amik viszont ekkora méretben nem láthatóak jól, így pontosan azt a funkciójukat vesztik el, amire ki lettek találva, hogy ha a piac villog, ne a szövi fórumra menjek...:D

Mivel a bal oldalon bőven van még rá hely, ezért símán lehetne nagyobbítani a villogókon úgy, hogy tényleg láthatóak legyenek rajta az ikonok, valamint ne zöld háttér előtt villogjon a zöld alapú ikon...:)

Ha az ikonra kattintassz nem tudsz eltévedni.:D
Egyébként mondjuk abban van igazság, hogy az ikon lehetne az eddig használt színek előterében(ellenérvem is van a piac ikonja pl. sárga háttéren nem érvényesülne és sztem a fontos eseményeknél ugyanez a helyzet)

aúú 08-06-2006 14:30

Quote:

Originally Posted by Cassandra
Ha az ikonra kattintassz nem tudsz eltévedni.:D

Ó, az kétségtelen, de ha meg kell várnom, hogy kiírja, hogy az adott ikon mit is jelent, akkor biza az ikonnak nincs értelme, mert nem informatív, helyette akkor értelmesebb lenne, ha eleve a megfelelő szöveget hagyták volna meg és így az villogna ott mint eddig, ami viszont nem előrelépés lenne, hanem visszalépés, tehát mégiscsak jobb, ha az ikon méretén növelünk (pld nyújtjuk). :D

Quote:

Originally Posted by Cassandra
Egyébként mondjuk abban van igazság, hogy az ikon lehetne az eddig használt színek előterében(ellenérvem is van a piac ikonja pl. sárga háttéren nem érvényesülne és sztem a fontos eseményeknél ugyanez a helyzet)

Igen, pont mivel a szinek nem harmonizálnának és láthatatlan kavalkád lenne, ezért sem javasoltam azt, hogy eleve olyan színű legyen minden mint régen...:D

Ati 08-06-2006 14:33

Egy picit offtopicnak tűnhet a kérdés, de...

... észrevette már valaki, hogy a böngésző címsora is megváltozik, amikor villogó esemény van?

Többektől hallom, hogy eddig úgy rendezte el az ablakokat, hogy a jobb alsó sarok ne legyen letarakva, és akkor látta, ha villog valami, hiába dolgozott mondjuk word-ben közben.

No de ha csak a menüsorba lekicsinyíted az ablakot, akkor is látszik, nem kell semmit rendezgetni. Kiírja, hogy mi történt. Igaz, hogy most, a több ikon mellett csak a legfontosabbat jelzi (ami régen villogott), de egyből látni, hogy valami történt, mégcsak nem is kell, hogy aktív legyen a böngészőablak.


All times are GMT +1. The time now is 12:07.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu