Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   egy apro tuning hullahoz (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=776)

exair 08-22-2006 10:39

egy apro tuning hullahoz
 
szerintem ha a hulla nem tud varazsolni se semmi, akkor legalabb annyi elonye legyen, hogy megkapja a teljes kronikat automatikusan (nem varazslatkent), nem lenne oriasi elony, de megis ki tudnak hasznalni az okos hullak..
varom az erveket/ellenerveket :)

Markal 08-22-2006 11:33

A holltak miért enyire hülyék?:)
Akkor már inkább tudjanak tekercset irni!!!

exair 08-22-2006 11:34

tudnak irni..

director 08-22-2006 14:19

na ez például nem is rossz ötlet.. kifejezetten tetszik:) én örülnék, ha bekerülne..

Milán™ 08-22-2006 17:26

Quote:

Originally Posted by Markal (Post 29294)
A holltak miért enyire hülyék?:)
Akkor már inkább tudjanak tekercset irni!!!

jah exair is mondta, tudnak írni csak használni nem tudják őket.Kivéve ha tudós hulláról van szó de az is csak 5%-ig bírja őket használni kivéve a lakáshelyzetit mert azt még tudós hulla se bírja hasnálni 5%-ig se:):)

BeeLord 08-22-2006 20:34

Quote:

Originally Posted by exair (Post 29293)
nem lenne oriasi elony

Hogy a viharba ne lenne óriási előny?:eek: Továbbá elvennéd a hullák legfőbb szórakozását, az értéklesést.

Grabi 08-22-2006 23:03

hmmmmhmmm a szövijétől így is kaphat teljest, de oké van teljese. és mit csinál? mennyivel megy ki? honnan tudja milyen az az ori? ha minden támadóegységével megy ki ugyanott van csak kicsit nagyobb a sansza h beveri mivel a krónikázottnak is van kinn vmije. szerintem ennél erősebb bónusz kéne a hullának, pl. gyújtás és rengés ellen h használható faj legyen

Tibi22_SKCS 08-22-2006 23:41

a gyujtás és rengetés maradjon mert ha az nincs akkor hogy okozol nagyobb kárt egy élőhalottnak ugy hogy ne legyél beteg.
amugy már elég sokk előnye van mivel ott a szintenkénti bonusz a betegség amit elkapnak tőle, viharok ellen, ha tulélő akkor még ember is alig lopnak tőle
a teljes krónika viszont jónak találom mert akkor lehet láttni hogy 2 köre kit ütöttek sikeresen és sikertelenül és a ha valakiről patantak akkor tud kalkulálni hogy most az vissza kiséri és ő meg rá megy a másikra aki kiment haza kisérni...
nah ez lehet hogy bonyolult lett de értitek lehet vacilálni majd :)

Penya 08-23-2006 01:47

A hulla helyzete így se változna semmit se, ugyanolyan maradna, mint volt, használhatatlan. Akkor meg minek módosítani? Ha már módosítunk legyen játszható faj. Ennek semmi értelme, nem az a baj a hullával h nem lát krónikát. Kb annyit ér ez a javaslat, mint adni 1% tekercset a törpnek plusszba.

exair 08-23-2006 04:33

mivel ati egyelore nem tervez semmi hulla erositest ezert szepen lassan kell kiharcolni a dolgot :D

Markal 08-23-2006 11:09

De most tényleg, ha ennyire gyökér a hulla faj, senki nem játszik vele, akkor törölni kellene, de mivel törlésröl szó sincs, jó lenne fejleszteni!!!!;)

Steve 08-23-2006 11:17

senki nem játszik vele?:eek:
Ember tele van a lepratelepekkel a hod ígyis;)

Ati 08-23-2006 11:19

Quote:

Originally Posted by Markal (Post 29357)
De most tényleg, ha ennyire gyökér a hulla faj, senki nem játszik vele, akkor törölni kellene, de mivel törlésröl szó sincs, jó lenne fejleszteni!!!!;)

Biztos rég néztem, de én láttam jópár élőhalott fajú országot... (OFF: Igaz még ők is kultúráltabban viselkedtek, mint ez a beírásod...)

laci 08-23-2006 11:28

Bocs, de én alig látok, és azok is egykettőre lecserélik :( Annak idején, amikor bejött, én is azonnal kipróbáltam, pontosan 500 körig. És még itt sem láttam senkit, aki legalább elméletben meggyőzött volna, hogy az élőhalott jó faj. Az egyetlen komoly előnye a betegség terjesztése, de azt néhány kórházzal már el is intéztük. De lelkesen várom, hogy majd valamit változik, és akkor megint kipróbálhatom :D :D

Ati 08-23-2006 11:34

Quote:

Originally Posted by laci (Post 29361)
Bocs, de én alig látok, és azok is egykettőre lecserélik :( Annak idején, amikor bejött, én is azonnal kipróbáltam, pontosan 500 körig. És még itt sem láttam senkit, aki legalább elméletben meggyőzött volna, hogy az élőhalott jó faj. Az egyetlen komoly előnye a betegség terjesztése, de azt néhány kórházzal már el is intéztük. De lelkesen várom, hogy majd valamit változik, és akkor megint kipróbálhatom :D :D


Csak az elmúlt 1 hónapban aktív országokat nézve (azok ne legyenek benne, akik egyszer idnítottak egy hullát, majd nem tetszett nekik, és otthagyták) az országok 11,3%-a élőhalott fajú.

laci 08-23-2006 11:37

De csoportokra lebontva? Szerintem az 5-ösben még sokan kipróbálják, mert első ránézésre hatékonynak tűnik. És valahogy fentebb nem látom őket olyan nagy tömegben... De lehet hogy tévedek, de ember vagyok, belefér :D

Ati 08-23-2006 11:39

Quote:

Originally Posted by laci (Post 29363)
De csoportokra lebontva? Szerintem az 5-ösben még sokan kipróbálják, mert első ránézésre hatékonynak tűnik. És valahogy fentebb nem látom őket olyan nagy tömegben... De lehet hogy tévedek, de ember vagyok, belefér :D

Ugyanez az adat (1 hónapon belül aktív országok), az 5. szintet kiszedve: 9%

laci 08-23-2006 11:42

Akkor nem értem... A számok téged igazolnak, elismerem, de amit én látok, olvasok és tapasztalok... Na mindegy, amíg (vagy ha) nem változik a faj, akkor igazából nem érint a kérdés.

Penya 08-23-2006 11:43

Ez nem azt bizonyítja h játszható faj, hanem azt h sok bátor ember van. Így is lehet vele játszani, de egy komoly háborúban esélytelen, és ezen kár is itt vitázni. Bohóckodni lehet vele az tény, de miért ne lehetne olyan hullát faragni, ami életképes?

Steve 08-23-2006 11:55

Minden faj másra jó a zombival is sokan játszanak és élvezik is ki ezért ki azért ezt annyira túlragozzuk hogy hihetetlen:)

laci 08-23-2006 11:59

Most gondolkodom, mit tud az élőhalott, amit valamelyik másik faj nem überel... Harcban van jobb, termelésben van, felfedezésben is.

Steve 08-23-2006 12:09

Quote:

Originally Posted by laci (Post 29369)
Most gondolkodom, mit tud az élőhalott, amit valamelyik másik faj nem überel... Harcban van jobb, termelésben van, felfedezésben is.

Nem igénbyel sok törődést, pontszámához képest sok a szabad épület helye, nem üti be akárki csak aki korházas az meg neki gyengítés a többiekkel szemben.

laci 08-23-2006 12:11

Hát... nekem soha nem volt több kórházam 20-nál, ami mondjuk 1000 hektárnál már nem sokat számít, de ettől függetlenül örültem ha hullát találtam, mert könnyű földszerzés volt. De volt úgy is, hogy 0 kórházzal ütöttem zombit, mert nem lehetett kihagyni, és csak miután elindultam, kezdtem el építeni, és így is simán megúsztam. Szóval a betegség nem egy nagy védelem.

laci 08-23-2006 12:15

Mindegy, nagyon eltértünk az eredeti témától, hullakritizáló topic meg van már elég :)
Szerintem jó ötlet az állandó teljes krónika a hullának, sokat számítana ha nem vaktában kellene támadnia, és a környéken is jobban figyelnének a jelenlétére.

exair 08-23-2006 13:56

ati mi a velemenyed? csak mert neked eleg sok gyakorlati tapasztalatod van hulla teren, kivancsi vagyok a te velemenyedre is (es persze azert is mert toled fugg, hogy bekerul-e :D)

Ati 08-23-2006 14:24

Quote:

Originally Posted by exair (Post 29388)
ati mi a velemenyed? csak mert neked eleg sok gyakorlati tapasztalatod van hulla teren, kivancsi vagyok a te velemenyedre is (es persze azert is mert toled fugg, hogy bekerul-e :D)

Nekem személy szerint az a véleményem, hogy a hulla nem azért van, hogy nézelődjön a környéken, hanem hogy vakon támadjon. Ha nézelődni akarsz, akkor az már egy időigényesebb játék, és akkor már célszerű egy ahhoz illő fajt választani.

Tibi22_SKCS 08-23-2006 14:49

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 29390)
Nekem személy szerint az a véleményem, hogy a hulla nem azért van, hogy nézelődjön a környéken, hanem hogy vakon támadjon. Ha nézelődni akarsz, akkor az már egy időigényesebb játék, és akkor már célszerű egy ahhoz illő fajt választani.

a hulla attól hogy láttná a teljeskrónikát ugyanugy vakon támadna mert nincs gömbje se épület listálya se semmije csak az aktuális esemélyeket láttja. :)
szerintem ugyan ugy vakon támadnia:)

laci 08-23-2006 15:13

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 29390)
Nekem személy szerint az a véleményem, hogy a hulla nem azért van, hogy nézelődjön a környéken, hanem hogy vakon támadjon. Ha nézelődni akarsz, akkor az már egy időigényesebb játék, és akkor már célszerű egy ahhoz illő fajt választani.

Hmmm... Akkor miért megy még ez a topic? :confused:

Ati 08-23-2006 15:16

Quote:

Originally Posted by laci (Post 29394)
Hmmm... Akkor miért megy még ez a topic? :confused:

Attól, hogy ez a véleményem, még kerülhet be más a játékba. Van pár dolog, amit azonnal vétózok, de nem mindent. Sokmindenben meggyőzhető vagyok.

laci 08-23-2006 15:22

Akkor jó, megnyugtató hogy nem falra hányjuk a borsót :D Csak tényleg kellene már egy olyan ötlet, ami erősítené valamelyest a hullát, de nem is borítaná fel a játékegyensúlyt. Ilyesmi lenne pl. ez a teljes krónika-dolog. Apróságnak tűnik, de sokat számítana.

Tibi22_SKCS 08-23-2006 15:26

ha teljesen el volna vetve ez a teljes krónikás dolog pedig nekem nagyon tetszik, akkor mit szólnátok olyanhoz hogy +1piac lehetőség nem azért de nekem normálban 5piac is kevés.

Ati 08-23-2006 15:27

Quote:

Originally Posted by Tibi22_SKCS (Post 29398)
ha teljesen el volna vetve ez a teljes krónikás dolog pedig nekem nagyon tetszik, akkor mit szólnátok olyanhoz hogy +1piac lehetőség nem azért de nekem normálban 5piac is kevés.

Vannak olyan dolgok is, amiket azonnal vétózok, ez ilyen.

Tibi22_SKCS 08-23-2006 15:30

de van még ötletem, mert ha jobban át gondolm a piacozás nem pont a hullára jellemző...
lehetne olyan hogy a hekiének 10%-át kapná alapkatiban 20körönként aotamatikusan és ha nem fér el akkor elmene. Elvégre lehetne fogni a környező országokban elhunyt emberek csatalakoznak az országodhoz valami ilyesmi szöveggel. de ha sok a 10% lehet kevesebb is. csak ötlet

Tibi22_SKCS 08-23-2006 15:32

Ati vétózál vannak ötteleim rendesen csak nem mindig mondom:)

-_Ment 08-23-2006 16:23

"lehetne olyan hogy a hekiének 10%-át kapná alapkatiban 20körönként aotamatikusan és ha nem fér el akkor elmene. Elvégre lehetne fogni a környező országokban elhunyt emberek csatalakoznak az országodhoz valami ilyesmi szöveggel. de ha sok a 10% lehet kevesebb is. csak ötlet"



Szvsz Ez nem változtatna semmin ugyanolyan gyenge maradna;) nem ez a hullák gondja...

Tibi22_SKCS 08-23-2006 16:30

szerintem azért jelentene valamit.
nem toom hogy van e? élőhalott orid, de ha van mondjuk 15000hekin akkor 20 körönként 1500kati csak ugy jönne jól jönne gondolom én. nem?

Never 08-23-2006 16:34

Jól jönne :)
De nem változtatna semmit,ugyanilyen gyenge maradna a zombi.
De kik,és miért jáccanak a normálban zombival?Azok,akik kezdők,és azok,akiknek nincs idejük nagyon foglalkozni az orijukkal.Hiszen egy zombit ott lehet hagyni több napra is,legfeljebb leverik,de az bmikor előfordulhat :)

laci 08-23-2006 16:36

Quote:

Originally Posted by Never (Post 29415)
Jól jönne :)
De nem változtatna semmit,ugyanilyen gyenge maradna a zombi.
De kik,és miért jáccanak a normálban zombival?Azok,akik kezdők,és azok,akiknek nincs idejük nagyon foglalkozni az orijukkal.Hiszen egy zombit ott lehet hagyni több napra is,legfeljebb leverik,de az bmikor előfordulhat :)

Erre ott van az elf...

Never 08-23-2006 16:37

De az akkoris macerásabb,mert kitekizhetik :)
Márpedig ha olyan az orid,hogy több napra ott lehet hagyni,akkor egy fél-elf röhögve kilopja.És mire ránézel az oridra,azt látod,hogy alig van tekid :)

laci 08-23-2006 16:40

Kitekiznek, vagy elviszik a fél országomat: egyik sem jobb, de elffel könnyebben visszaszerzem a tekercseimet mint hullával a földemet.


All times are GMT +1. The time now is 03:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu