Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Saját akciók a pontlistában (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4593)

Ati 07-28-2011 16:13

Quote:

Originally Posted by Lord Belward (Post 290819)
1/A-s listából hiányzik a "Szövetség felmérése" és a "Szövetségi történet". Ez is direkt van?

A szövetség felmérése nem egyéni országokra vonatkozó akció, úgyhogy az itt nem értelmezhető. (Azt nem az adott országra varázsolod.)

Lord Belward 07-28-2011 16:14

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 290824)
Szokás kérdése, én a kispontlistából "dolgozom".

Az ötlet maga tetszik, csak a kivitelezésen változtatnék.

Az országnévre kattintva kéne előjönnie egy legördülő menünek, ahol 5 tetszőleges akció közül választhatunk.
Ezt az ötöt lehetne az ötleted alapján cserélgetni, de egy fixszel is kiegyeznék.

Ez fura, van akinek ez a pontlista könnyítés is felesleges, és valakinek meg túl kevés. :)

Én elismerem hogy az 1/A-n (szövetségi történet) kívül soha semmire nem fogom használni. :)

Lord Belward 07-28-2011 16:16

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 290829)
A szövetség felmérése nem egyéni országokra vonatkozó akció, úgyhogy az itt nem értelmezhető. (Azt nem az adott országra varázsolod.)

Jogos, viszont a szövetségi történet igen. :) Legalább abból a pár (1,5 pár) funkcióból ami nem igényel sok varit, ezt a kettőt szoktam használni. :)

-Ricsi- 07-28-2011 16:21

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 290827)
1. kattintás a névre
2. kattintás az akció kiválasztása
3. kattintás az akció jóváhagyása

Szemben a mostanival:

1. kattintás az akció végrehajtása.

Minek háromszor olyan hosszúra csinálni valamit, amikor egy kattintással is működhet? Pláne, amikor pont az a cél, hogy egy kattintás legyen, nem az, hogy 3. :)

Jó, te tudod.
Ha a gyorsaság a fő szempont, akkor igazad van.

Én beérném két kattintással is. Katt az országra és akció, nem kell jóváhagyás.
Akkor látom, hogy biztos jót gömbözek-e és rögtön a lehetőségeket is felsorolja.

Ati 07-28-2011 16:24

Quote:

Originally Posted by Lord Belward (Post 290819)
1/A-s listából hiányzik a "Szövetség felmérése" és a "Szövetségi történet". Ez is direkt van?

Legyen akkor már teljes a lista, betettem a szövetségi történetet is.

Ati 07-28-2011 16:26

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 290833)
Ha a gyorsaság a fő szempont, akkor igazad van.

Az a fő szempont. Lassan eddig is meg tudtad csinálni.

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 290833)
Én beérném két kattintással is. Katt az országra és akció, nem kell jóváhagyás.

Elméletileg beérnéd. Talán még az első nap is beérnéd. A második nap rávinnéd a névre az egeret, kattintanál, kiválasztanál valamit, majd meggondolnád magad, hogy mégse, de mivel nem igényel jóváhagyást, ezért elkattintasz onnan, és puff, ment is a nem kívánt akció.

Rengeteg valójában nem kívánt akciót eredményezne, miközben nem is gyors.

Lord Belward 07-28-2011 17:07

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 290835)
Az a fő szempont. Lassan eddig is meg tudtad csinálni.



Elméletileg beérnéd. Talán még az első nap is beérnéd. A második nap rávinnéd a névre az egeret, kattintanál, kiválasztanál valamit, majd meggondolnád magad, hogy mégse, de mivel nem igényel jóváhagyást, ezért elkattintasz onnan, és puff, ment is a nem kívánt akció.

Rengeteg valójában nem kívánt akciót eredményezne, miközben nem is gyors.

Figyelmetlenségből most is megvannak a nemkívánt akciók. :)
Éjjel 4kor teljesen más célpontra megyek rá 4 sereggel, és csodálkozom reggel, hogy eldugta a pénzét.... És nem is volt neki. :)


Nektem teljesen jó volt a 4 kattintás; országszám, varázslatok/alvilág/hadsereg, akció kiválasztása, (egységek és szövik választása), akciózás. :)


De külön köszönöm. :)
Quote:

Originally Posted by Ati (Post 290834)
Legyen akkor már teljes a lista, betettem a szövetségi történetet is.

Ezt viszont használni fogom A-ban is, ha bekerül az éles verzióba. :)


Ati mennyire lenne sok munka megcsinálni az 1/A specifikus verzióját? Gondolok én itt arra, hogy a szövetségi pontlistán a szövetség neve, körtáv, sikeresség mellett, ott lenne az hogy szövetség felmérése?

Lehet, hogy ez csak nekem probléma, vagy rutintalan vagyok benne, de amikor a szövetség nevére kattintok és megjegyzi azt, de ha akarok egy taglistát nézni, akkor már ctrl+c-znem kell. Mert az csak a szövetségi támadáshoz jegyzi meg (ha jól emlékszem), az meg nekem nemigen van.

Hex 07-28-2011 18:54

Ez az újítás, nekem nagyon tetszik, a hadis orikba rögtön be is került a földszerzés :D

Pumi 07-28-2011 19:13

Valóban jó dolog, csak el ne felejtsem mi van az 1-esen és mi a 2-esen amikor majd használom :)

Ati 07-28-2011 19:19

Quote:

Originally Posted by Pumi (Post 290844)
Valóban jó dolog, csak el ne felejtsem mi van az 1-esen és mi a 2-esen amikor majd használom :)

Mielőtt használod, rá kell vinned az egeret, különben nem tudsz rákattintani. Akkor pedig kiírja. :)


All times are GMT +1. The time now is 00:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu