Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   fél elf tolvaj elit + íjjász kombinációval (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4730)

Tekercs 11-21-2012 21:49

fél elf tolvaj elit + íjjász kombinációval
 
sziasztok :D

Kezdő ként egy kérdésem lenne csak, nagyobb csoportokban

fél elf tolvaj elit + íjjász kombinációval

tudnék valamit kezdeni ?:D

Surranohalal 11-21-2012 22:18

Quote:

Originally Posted by Tekercs (Post 301206)
sziasztok :D

Kezdő ként egy kérdésem lenne csak, nagyobb csoportokban

fél elf tolvaj elit + íjjász kombinációval

tudnék valamit kezdeni ?:D

jobb csak nyilast tartani, és ha támadsz akkor lovat venni nyilas helyére. persze ehhez pénz kell.
íj-elit kombó tipikusan inaktív, ha ilyet látok és épp föld kell nem gondolkodom kétszer... és szerintem nem vagyok egyedül

ha meg aktív vagy érdemes üres legyen az ori és távolozni, és csak akkor legyen sereged, ha jönnek. persze ha alszol akkor betehetsz nyilat :)

szerintem

none 11-22-2012 00:10

Quote:

Originally Posted by Tekercs (Post 301206)
sziasztok :D

Kezdő ként egy kérdésem lenne csak, nagyobb csoportokban

fél elf tolvaj elit + íjjász kombinációval

tudnék valamit kezdeni ?:D

kezdőként szerintem a félelf nem a legjobb választás..
elit-íj meg olyan semmilyen felállás.. se nem támadó se nem védő.. :)

Tekercs 11-22-2012 14:39

Azért gondoltam erre a felállásra mert tolvajokkal pl kitudnám raboloni + legyilkolni a katonáit utána elitekkel meg földfetszerezni de addigis az elit is biztosit védelemet


de akkor megfontoloma lovasos témát :D
köszönöm a segitésget :D

RastArtist 11-23-2012 11:08

Quote:

Originally Posted by Tekercs (Post 301230)
Azért gondoltam erre a felállásra mert tolvajokkal pl kitudnám raboloni + legyilkolni a katonáit utána elitekkel meg földfetszerezni de addigis az elit is biztosit védelemet


de akkor megfontoloma lovasos témát :D
köszönöm a segitésget :D

Az a baj, hogy egy normál országot nem fogsz tudni elitekkel beverni. Vagy akkor annyi barakkod van, hogy egy másik feles simán lelop. Kocsmából mindig tarts 25%ot, templomból pedig 15-20%ot.

Az ütögetést inkább hagyd a szövetségeseidre.

Tsobi 11-24-2012 15:29

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 301250)
Az a baj, hogy egy normál országot nem fogsz tudni elitekkel beverni. Vagy akkor annyi barakkod van, hogy egy másik feles simán lelop. Kocsmából mindig tarts 25%ot, templomból pedig 15-20%ot.

Az ütögetést inkább hagyd a szövetségeseidre.

Ne haragudj, tényleg nem akarok kötözködni, de megint a berögződött feles kaka beszél belőled, amit a másik topicban is boncolgattam.

RastArtist 11-24-2012 16:12

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 301283)
Ne haragudj, tényleg nem akarok kötözködni, de megint a berögződött feles kaka beszél belőled, amit a másik topicban is boncolgattam.

Nem veszem kötekedésnek Tsobi, de szerintem te meg elég régen játszottál felessel.

De akkor tessék, mutass egy éplistát 200 hekire aminek szerinted van értelme, és nem fogják folyamatosan elhordani a tekercseit. Azzal gondolom te is tisztában vagy, hogy ezen a környéken van a legtöbb félelf.

Üres/kezdő orikhoz nem kell eliteket tartani, elég ha tart 15%toronyíjat és este seregcserézik egyet. Normál ori beütéséhez számold az eliteket(vagy lovakat).

Az én felesem már gondolom ismered:
Hektár:200 Félelf-tudós
Szabad terület:0%
Ház: 18% 36db
Barakk:13% 26db 1456íjász
Kovácsműhely:0%
Tanya:3% 6db
Könyvtár:0%
Raktár:8% 16db
Bányák:0%
Őrtorony:13% 26db
Kocsma:25% 50db 2800tolvaj
Templom:20% 40db 5600varázsló

Foglalkoztatottság: 98% Népesség: 2520
Védőérték: 59500(MF-ként) 42500(Szövitagként)
Gabonahiány/kör: -2110 Túltöltéssel 8 körös.

Ha ezt bárhogyan lenyomod a te feleseddel akkor elismerem, hogy jobban értesz a fajhoz.:) Viszont amíg az enyém az életképesebb, ne javasoljuk már a kezdőknek, hogy hadis-félelfekkel meg emberekkel játszanak, ha egy mód van rá.

U.i.:Szerintem az a baj, hogy nem szoktál felessel játszani, így nem tapasztalsz meg alapvető dolgokat. Mint például, hogy a jó feles legjobb prédája a bénább feles. Mivel bank nincs benne, de sok pénz igen. Na meg tekercs is.

Surranohalal 11-24-2012 23:50

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 301284)
Nem veszem kötekedésnek Tsobi, de szerintem te meg elég régen játszottál felessel.

De akkor tessék, mutass egy éplistát 200 hekire aminek szerinted van értelme, és nem fogják folyamatosan elhordani a tekercseit. Azzal gondolom te is tisztában vagy, hogy ezen a környéken van a legtöbb félelf.

Üres/kezdő orikhoz nem kell eliteket tartani, elég ha tart 15%toronyíjat és este seregcserézik egyet. Normál ori beütéséhez számold az eliteket(vagy lovakat).

Az én felesem már gondolom ismered:
Hektár:200 Félelf-tudós
Szabad terület:0%
Ház: 18% 36db
Barakk:13% 26db 1456íjász
Kovácsműhely:0%
Tanya:3% 6db
Könyvtár:0%
Raktár:8% 16db
Bányák:0%
Őrtorony:13% 26db
Kocsma:25% 50db 2800tolvaj
Templom:20% 40db 5600varázsló

Foglalkoztatottság: 98% Népesség: 2520
Védőérték: 59500(MF-ként) 42500(Szövitagként)
Gabonahiány/kör: -2110 Túltöltéssel 8 körös.

Ha ezt bárhogyan lenyomod a te feleseddel akkor elismerem, hogy jobban értesz a fajhoz.:) Viszont amíg az enyém az életképesebb, ne javasoljuk már a kezdőknek, hogy hadis-félelfekkel meg emberekkel játszanak, ha egy mód van rá.

U.i.:Szerintem az a baj, hogy nem szoktál felessel játszani, így nem tapasztalsz meg alapvető dolgokat. Mint például, hogy a jó feles legjobb prédája a bénább feles. Mivel bank nincs benne, de sok pénz igen. Na meg tekercs is.

ezt én törpével befedem és belopom ^^

200 hekire nem érdemes tervezni, ill oda a 40% kocsma sem elég. erősebb kutya...

meg 200 hekin amúgy is mind1 milyen az orid olyan a közeg :D 1000 heki az már valami!

Tekercs 11-25-2012 07:42

Lenne még egy kérdésem.

Az ha tolvajokkal katonákat gyilkoltatok azzal nagyobb szinteken lehet valami komolyabb kárt okozni ??

RastArtist 11-25-2012 09:06

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301293)
ezt én törpével befedem és belopom ^^

200 hekire nem érdemes tervezni, ill oda a 40% kocsma sem elég. erősebb kutya...

meg 200 hekin amúgy is mind1 milyen az orid olyan a közeg :D 1000 heki az már valami!

Korán van még az ilyen fárasztó vicceidhez.:)

Egyébként meg 200 hektár is egy közeg, mindenki ott kezdi. 1000 hektáron meg hülye aki felessel nyomul... Oda már gnóm kell vagy törpe. De ezt már a másik topicban kibeszéltük.:)


All times are GMT +1. The time now is 01:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu