Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Chat (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Chat 7 (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2653)

Synkel 01-14-2008 15:21

Chat 7
 
Grabi kérdezett rá konkrétan a dologra, de rossz helyen, így értékelhető választ nem kapott. Viszont engem is érdekelne egyrészt a hivatalos hozzáállás a piachoz, másrészt meg a játékosok véleménye a témáról.

Ati 01-14-2008 15:23

Idézet a súgóból:

"A piac az országok közötti adás-vétel lebonyolításának helyszíne. Ha valamilyen nyersanyagból bővelkedsz, illetve hadsereged létszámát csökkenteni szeretnéd, vagy tekercseidből szeretnél eladni, itt vevőt találhatsz az eladó áruidra. Ugyanez igaz fordítva is: ha valamiből hiányt szenvedsz, vagy sürgősen jól képzett katonákra lenne szükséged, itt bármihez hozzájuthatsz jó áron."

Pepa 01-14-2008 15:28

Én úgy tudom, hogy szabályellenes piacon tartani a pénzünket, de mint mindenki én is ott tartom.

Ati 01-14-2008 15:30

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 151473)
Én úgy tudom, hogy szabályellenes piacon tartani a pénzünket, de mint mindenki én is ott tartom.

Nem szabályellenes, de nem arra való.

Valezius 01-14-2008 15:34

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 151474)
Nem szabályellenes, de nem arra való.

Csak kiváncsiságból technikailag miért nem szabályellenes?

Quote:

Kérjük, hogy mindent, ami a Súgókban szerepel, figyelmesen olvass el, mert a leírt dolgok szabály erejűek.
Quote:

A piac nem raktár. Csak akkor tegyél a piacra árut, ha azt valóban el szeretnéd adni
Ez a "csak akkor" kifejezés nem valami kötelező dologra utal?

Ati 01-14-2008 15:37

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 151475)
Csak kiváncsiságból technikailag miért nem szabályellenes?

Nem szeged meg azzal a játék szabályait, hogy mások nem veszik meg az áruidat.

Ugyanakkor felesleges supportra írnod azzal, hogy valaki gonosz megvette a piacra tett nyersanyagodat, pedig nem is akartad eladni. :)

Arwyl szelleme 01-14-2008 15:57

Nem tudom mit lovagoltok ezen. :)

- Mindenki piacon tárolja azt a cuccot, amit: 1. nem akarja hogy ellopjanak, lefosszanak 2. nem fér el az oriban, és a 4,3Mrdos korlát miatt el sem tudja adni, mert akkor pénz nem fér el. Nem erre lett kitalálva eredetileg, de erre használjuk.
- Amíg nincs valami "piaci adó" féleség bevezetve ez így is marad.
- Amíg nem lesz valami bevezetve, hogy hol tárolja az ember védett (kopásmentes) helyen a cuccát addig a piacon fogja.



A következő dolog csak hangos gondolkozás, ha igény kesz rá nyitok vagy nyit valaki neki külön témát:

A seregtároláson kívül még tudnék is megoldást a tárolásra:

raktár, hasonlóan, mint az 1/A-ban

2 verzió van:
- orinként
- szövinként (mf-nek természetesen lehet külön egymagának is, csak hogy lenne megoldva ha 2 (3-4) mf úgy dönt hogy szövibe lép egymással? egyesülnek a rakik? és mi van ha szétválnak? :) Esetleg a vezér rakija a domináns, és különválás után meg is marad nála? De akkor egyedül kell fenntartania... stb gondok...)


Én az orinkénti rakit, szintlépésnél megmaradva, körönkénti fenntartási díjjal tudnám elképzelni. Ebből következik, hogy nem lehetne átadni ily módon a cuccot egyik oriból a másikba, alsó csopikban maradna a karaván.

1/A-ba fellépve is 2 lehetőség van:

1. megmarad mindenkinek a saját rakija, ha akarja megszünteti, ha nem akarja akkor fenntartja azt is a klánraki mellett. A vip eldöntheti, melykbe tegye be a cuccot a HT.

2. Lépésnél a saját raki eltűnik, a benne lévő cuccok az oriba kerülnek automatikusan.


*gondolat vége* :)

Trade Master 01-14-2008 16:12

Milyen szép gondolat... Sokat gondolkoztál rajta?
Maradjunk a piacnál: tökéletes megoldás. :D

Burning 01-14-2008 16:14

úgy érzem kicsit elveszne az A-nak ez a különlegessége, de ettől függetlenül örülnék egy ilyennek:D

Kutyuleee 01-14-2008 17:54

Hát elgondolkodtató a dolog Arwyl, én szeméyszerint szövinként támogatnám inkább,méghozzá úgyhogy a vezérhez "ragaszkodna".


All times are GMT +1. The time now is 10:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu