Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Részvételi szabályok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4006)

ddjjm 01-05-2010 19:15

Részvételi szabályok
 
A részvételi szabályokat olvasva a következő pontra bukkantam:

Quote:

8: A játék embereknek készült, emberi felhasználásra. Ezért tilos minden olyan program használata, ami a játékkal bármilyen olyan okból érintkezik, ami nem a játék oldalainak megtekintését szolgálja: onnan információt gyűjt, vagy annak parancsokat ad stb. Szabadon használható azonban minden olyan segédeszköz, ami a játéktól függetlenül segít számolni, vagy rendszerezni az adatokat, amennyiben ez nincs közvetlen kihatással a játékra (ie: nem ad ki a játéknak semmilyen parancsot).
Számomra ez nem egyértelmű, tehát a kérdésem a következő: csak olyan programot nem szabad használni, amely a játéknak parancsot ad (script), de pl egy excel táblázatot kitölt helyettem, ezzel kényelmesebbé téve a számolást, vagy már ez is tiltólistán van?

vityu 01-05-2010 19:16

Quote:

Originally Posted by ddjjm (Post 235315)
A részvételi szabályokat olvasva a következő pontra bukkantam:



Számomra ez nem egyértelmű, tehát a kérdésem a következő: csak olyan programot nem szabad használni, amely a játéknak parancsot ad (script), de pl egy excel táblázatot kitölt helyettem, ezzel kényelmesebbé téve a számolást, vagy már ez is tiltólistán van?

szerintem:
A játék embereknek készült, emberi felhasználásra. Ezért tilos minden olyan program használata, ami a játékkal bármilyen olyan okból érintkezik, ami nem a játék oldalainak megtekintését szolgálja: onnan információt gyűjt, vagy annak parancsokat ad stb. Szabadon használható azonban minden olyan segédeszköz, ami a játéktól függetlenül segít számolni, vagy rendszerezni az adatokat, amennyiben ez nincs közvetlen kihatással a játékra (ie: nem ad ki a játéknak semmilyen parancsot).
így nem

Ati 01-05-2010 19:19

Quote:

Originally Posted by ddjjm (Post 235315)
A részvételi szabályokat olvasva a következő pontra bukkantam:

Számomra ez nem egyértelmű, tehát a kérdésem a következő: csak olyan programot nem szabad használni, amely a játéknak parancsot ad (script), de pl egy excel táblázatot kitölt helyettem, ezzel kényelmesebbé téve a számolást, vagy már ez is tiltólistán van?

"Ezért tilos minden olyan program használata, ami a játékkal bármilyen olyan okból érintkezik, ami nem a játék oldalainak megtekintését szolgálja: onnan információt gyűjt"

A kiemelt rész az ide vágó.

Önmagában az excel táblázat kitöltése nem probléma, kivéve ha ehhez az adatokat közvetlenül a játék felületéről szedi.

Ha Te másolod be neki a gömböt (valami saját programfelületen), amit aztán feldolgoz, és elpakol excel táblázatba, azt nyugodtan teheted, hiszen ilyenkor a Hódítóval közvetlenül nem érintkezik.

Amint érintkezik, szabálytalan.

ddjjm 01-05-2010 19:20

tehát ha pl HTML forrást kérek induláskor, engedett. Köszönöm, értettem.

Ati 01-05-2010 19:22

Quote:

Originally Posted by ddjjm (Post 235319)
tehát ha pl HTML forrást kérek induláskor, engedett. Köszönöm, értettem.

Mit értesz az alatt, hogy "kérsz"?

Van egy külön programod, ahova bemásolod? Azt szabad.

Van egy külön programod, ami ezt kimásolja magától? Azt nem szabad.

ddjjm 01-05-2010 19:24

A felhasználó kis kezével megfogja a forrást, kopi, elindítja a programomat, szövegdoboz, paszte. Ha jól értem, így szabad, hiszen a Hódító felületével nem érintkezik.

Ati 01-05-2010 19:29

Quote:

Originally Posted by ddjjm (Post 235323)
A felhasználó kis kezével megfogja a forrást, kopi, elindítja a programomat, szövegdoboz, paszte. Ha jól értem, így szabad, hiszen a Hódító felületével nem érintkezik.

Ezt szabad.


All times are GMT +1. The time now is 20:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu