Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   szövetségi segitségkérés (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2341)

Smooth Scroller 09-22-2007 20:02

szövetségi segitségkérés
 
nemreg tortent olyan eset, hogy belepett 1 uj tag 1 szovibe, szandekosan elszipkazta a szovi ijaszait, majd ezzel lehetove tette, hogy a haverjai tobb sereggel 1szerre beverhessek a masik szovi tagjait.

mivel nem nullazhato le a szovetsegi segitsegkeres - minimum 10% -, es mivel tobb sereget is behivhat a tag segitsegul, joforman kiuritheti a tobbi szovitag vedelemre szant 1segeit, ezert sztem jogosan felmerulhet nehany gondolat, ami uj szabaly utan kialt.

1. ha vki kilep a szovibol, vagy kirakja a szovivezer, akkor a kilepese utan a segitsegul kuldott/kert seregek azonnal kezdjek meg a hazaterest fuggetlenul attol, hogy odaertek-e, vagy odaerve vedekeztek-e. esetleg az utolso korben mar ne is kerhessen segitseget, mert azok a 2 koros ut miatt ugyse erhetnenek oda, hiszen az uj javaslat miatt a kilepes utan haza is indulnanak rogton.
ez a javaslat azt akadalyozna meg, hogy a kilepo/kirakott ori ne vihesse el bosszubol a tobbi tag 1segeit es a szovin kivul ne elvezhesse a mar nem jogos vedelmet akar 10 koron keresztul.

2. ne lehessen szinte vegtelen mennyisegu vedelmet bekerni. ismeretes, hogy kitamadashoz minden tagtol 1 sereg kerheto el, akkor vedekezesre miert lehet akarhanyat? sztem ugy lenne fair, ha vedekezeshez is csak 1 sereg lenne kerheto, igy amellett, hogy igy lenne igazsagos, az is elkerulheto, hogy az 1ik tag okkal vagy ok nelkul kiurithesse a masik ori barakkjait a sajat vedelmere (vagy szivatasbol).
mellesleg igy kikalkulalhato elore, hogy a szovitag mennyi vedelmet kerhet be, tehat atlathatobb lenne ez is.

Synkel 09-22-2007 20:06

A javaslat első részét támogatom. Amikor a szövetségi viszony felbomlik azonnal induljanak haza a segítségben kinn lévő seregek.

A második részt viszont nem. Támadáshoz is annyiszor viszel helpet ahányszor akarsz, illetve max ahány tábornokod van. Védekezésnél is meg kell hagyni a lehetőséget. Varis ori kitámad pl, és marad 1k íja. Arra sokszor kell helpet vigyen a szöviktől, hogy védekezni is tudjon.

Valezius 09-22-2007 20:11

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 125987)
A második részt viszont nem. Támadáshoz is annyiszor viszel helpet ahányszor akarsz, illetve max ahány tábornokod van. Védekezésnél is meg kell hagyni a lehetőséget. Varis ori kitámad pl, és marad 1k íja. Arra sokszor kell helpet vigyen a szöviktől, hogy védekezni is tudjon.

Ez nem érv, ha bekerül ez a javaslat, akkor nyilván úgy építed fel majd az oridat, szövidet, hogy tudod, csak egyszer hívhatsz helpet.
Most is azért tartasz 1K íjat, mert tudod, hogy akármennyit be tudsz hívni.

Synkel 09-22-2007 20:14

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 125988)
Ez nem érv, ha bekerül ez a javaslat, akkor nyilván úgy építed fel majd az oridat, szövidet, hogy tudod, csak egyszer hívhatsz helpet.
Most is azért tartasz 1K íjat, mert tudod, hogy akármennyit be tudsz hívni.

Nem értem, mi értelme lenne az 1 szövihelpnek. Hogy előre ki tudjam számolni, az ellenfél max mennyit tud behívni? Általános véleményeddel ellentétben egy komoly taktikai lehetőséget vennél ki a játékból?

Valezius 09-22-2007 20:15

Quote:

Originally Posted by Smooth Scroller (Post 125985)
mivel nem nullazhato le a szovetsegi segitsegkeres - minimum 10% -, es mivel tobb sereget is behivhat a tag segitsegul, joforman kiuritheti a tobbi szovitag vedelemre szant 1segeit, ezert sztem jogosan felmerulhet nehany gondolat, ami uj szabaly utan kialt.

Még nem, még szerencse, hogy annak a javaslatnak fog előbb eldőlni a sorsa, szóval azt hiszem, azt még megvárom :)

Valezius 09-22-2007 20:16

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 125989)
Nem értem, mi értelme lenne az 1 szövihelpnek. Hogy előre ki tudjam számolni, az ellenfél max mennyit tud behívni? Általános véleményeddel ellentétben egy komoly taktikai lehetőséget vennél ki a játékból?

Egy szóval se mondtam, hogy támogatom, érzésre inkább ellenzem így elsőre.
Annyit mondtam, hogy amit felhoztá érvet, az cáfolható.

Fefe013 09-22-2007 20:31

Az elsővel egyetértek!

A másodiknál talán ha nem is 1-re az sztem is kevés, de pl 5-re vmi hasonló nem kerek számra lehetne korlátozni a segítségkérések számát.

webesc 09-22-2007 21:04

Átolvasva a kérdéses esetet mind a 2 javaslatot
jónak tartom.
És mint ahogy Valezius is leírta:
Úgy építse mindenki az oriját,hogy elég legyen az 1 help.
(Ha a Varis ori kitámad,viselje a kockázatát):D

Synkel 09-22-2007 21:09

Quote:

Originally Posted by webesc (Post 125996)
Átolvasva a kérdéses esetet mind a 2 javaslatot
jónak tartom.
És mint ahogy Valezius is leírta:
Úgy építse mindenki az oriját,hogy elég legyen az 1 help.
(Ha a Varis ori kitámad,viselje a kockázatát):D



Akkor töröljük el a helpet is esetleg? Építse mindenki úgy az oriját, hogy help nélkül is boldoguljon...

Dragi 09-22-2007 21:09

Quote:

Originally Posted by webesc (Post 125996)
Átolvasva a kérdéses esetet mind a 2 javaslatot
jónak tartom.
És mint ahogy Valezius is leírta:
Úgy építse mindenki az oriját,hogy elég legyen az 1 help.
(Ha a Varis ori kitámad,viselje a kockázatát):D

oké ez az csináljunk a hódból tamagocsit igen ez azzzzzzzz :) a hadis is tartson 15% tornyot ha ütni akar akkor meg várja a csodát :)


All times are GMT +1. The time now is 10:32.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu