Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Fajok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3487)

Dus 05-17-2009 11:38

Fajok
 
Nos, nagy kérdés, hogy lesznek, illetve legyene-e fajok a játékban. Phoenix tartott egy kis közvélemény-kutatást és sokan mondták, hogy ne legyen, de sokan, hogy legyen...Phoval dumáltunk chat-en és pár ötlet a fajokra, ami alapján mindenki el tudja dönteni, hogy tetszik-e Neki, vagy nem az egész ötlet...

Törpe:
A törpe faj egy olyan faj, ami elég kitartó...Ezért -itt is és sok más játékban is- szerintem legyen a szintenként kapott egészsége 5, a mostani 2 helyett!

Ork:
Az ork egy igen erős faj. Szerintem az ereje legyen 50%-kal több és növekedjen is 50%-kal többel. (75-ről indul akkor). Ez esetben nem csak több dolgot tud cipelni, hanem jóval nagyobbat is rúg.

Elf:
Az elfről el van terjedve, hogy könnyű léptű, ezért szerintem fele annyi mozgáspont kelljen Neki. Ez nem nagy előny, ezért még szerintem a varázslatai sebezzenek 10%-kal többet. (ez nem sok!)

Élőhalott:
Az élőhalottanak ne kelljen ennie és innia, cserébe ne tudjon bemenni olyan városokba, amiben "jó" lények laknak.

Fél-elf:
Mivel az ember és elf keresztezése, és Hód alapján lopkodós faj, szerintem 25%-kal kevesebb mp figyjon, és ne kelljen megtanulnia az "alvilág"-ot és minden csata után 50%-kal több aranyat kapjon...

Ember:
Az ellen irányuló mágikus akciók esélye legyen 20%-kal kevesebb.



Vélemények, javaslatok, észrevételek, stb. ebbea topicba :)

Ati 05-17-2009 11:46

Nincsenek tervezve fajok. Ennek nagyon egyszerű oka van: a karaktert teljes egészében Te alkotod. Ha több erőt szeretnél, akkor azt tanulsz. Ha jobb varázsló szeretnél lenni, akkor azt tanulsz. Minden külső megkötés nélkül, amit például a fajok hoznának.

Ildee 05-17-2009 11:49

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 211708)
Élőhalott:
Az élőhalottanak ne kelljen ennie és innia, cserébe ne tudjon bemenni olyan városokba, amiben "jó" lények laknak.

Ez nem tetszik, hogy ne tudjon bemenni "jó" helyekre, inkább akkor ne tudjon varázsolni :D
A többi tetszik, csak vegyük figyelembe hogy ez a játék teljesen más mint a hódító.

Dus 05-17-2009 11:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211713)
Nincsenek tervezve fajok. Ennek nagyon egyszerű oka van: a karaktert teljes egészében Te alkotod. Ha több erőt szeretnél, akkor azt tanulsz. Ha jobb varázsló szeretnél lenni, akkor azt tanulsz. Minden külső megkötés nélkül, amit például a fajok hoznának.

Ez a felvázolt fajoknál is így lenne, hiszen csak pluszokat adnak, és nem is lehet soknak mondani...
Ha orkot választ az illető, még ugyanúgy lehet varázsló, mint most, és az a nagyon pici sebzés különbség, pl ami az elfnek van, az alig számítana...

És így még a kevés tanulást is nagyon picit ellensúlyoznánk :)

De ha nem, akkor nem...

Phoenix 05-17-2009 14:27

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211713)
Nincsenek tervezve fajok. Ennek nagyon egyszerű oka van: a karaktert teljes egészében Te alkotod. Ha több erőt szeretnél, akkor azt tanulsz. Ha jobb varázsló szeretnél lenni, akkor azt tanulsz. Minden külső megkötés nélkül, amit például a fajok hoznának.

Sztem egy sokkal változatosabb lenne. Ez csak egy pár példa, amit Dussal összeszedtünk, ami bármikor megváltoztatható.
A másik, akkor eléggé megtévesztő a banner :) Amiatt gondoltunk a több faj lehetőségre. Ja és elég ritka az olyan fantasy játék, amiben nem lehet választani semmit, mert ha fajt nem is de legalább kasztot lehessen.

Ati 05-17-2009 14:28

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 211752)
Sztem egy sokkal változatosabb lenne. Ez csak egy pár példa, amit Dussal összeszedtünk, ami bármikor megváltoztatható.
A másik, akkor eléggé megtévesztő a banner :) Amiatt gondoltunk a több faj lehetőségre.

Nem megtévesztő az... :) Attól, hogy a fő karakterek emberek, más még lehet más faj. :) Az oroszlán se ember. :DDDD

Phoenix 05-17-2009 14:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211753)
Nem megtévesztő az... :) Attól, hogy a fő karakterek emberek, más még lehet más faj. :) Az oroszlán se ember. :DDDD

És esetleg később? :rolleyes: Mint a Hódítóban? :)

Ati 05-17-2009 14:33

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 211754)
És esetleg később? :rolleyes: Mint a Hódítóban? :)

Később még bármi lehetséges. :)

Eke 05-17-2009 16:13

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211755)
Később még bármi lehetséges. :)

Tényleg ? Bármi?:D


All times are GMT +1. The time now is 04:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu