Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Zene (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Mi a kedvenc zenei stílusod és együttesed? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1369)

BimmBimm 01-30-2007 21:39

Mi a kedvenc zenei stílusod és együttesed?
 
Ilyen topic-ot még nem láttam és érdekelne h ki milyen irányba érdeklődik.
Én szeretek szinte minden stílust de a kedvenc az a rock és a metál...

karesz6 01-30-2007 21:44

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 70339)
Ilyen topic-ot még nem láttam és érdekelne h ki milyen irányba érdeklődik.
Én szeretek szinte minden stílust de a kedvenc az a rock és a metál...

A ki mit hallgat most topicot elnézve elsősorban rock/metál felé fog elmenni sztem.
Részemről:
Progressive house
Techno
reggae
goa
chill out/coffe del mar

BimmBimm 01-30-2007 21:47

A rock/metál mindenkép meghatározó sztem is, de próbáltam sok féle stílust felsorolni, mert nem hiszem h mindenki elvakult rocker lenne...:D

Viz 01-30-2007 21:51

Metal/rock
Chill out
D&B, Breakbeat
Reggea, Dub
Jazz

Kedvencem Ensiferum és Opeth:D

karesz6 01-30-2007 21:54

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 70341)
A rock/metál mindenkép meghatározó sztem is, de próbáltam sok féle stílust felsorolni, mert nem hiszem h mindenki elvakult rocker lenne...:D

Sztem sem. De érdekes hogy különböző közösségek (még ha semmi köze nincs is a zenéhez) zeneileg nagyon egyöntetűek. :) Az első gimnázium amibe jártam disco s volt szinte kivétel nélkül. Utánna a másik suli full rocker egyetemen populáris emberek kizárólag. Haveromnak viszont csak elektronikus évfolyama volt. És az iskolát állt. nem a zenei stilus alapján választják az emberek.

BimmBimm 01-30-2007 21:56

akkor 1 két együttes amit szeretek:
Children Of Bodom
Demonlord
Depresszió
Egészséges Fejbőr
Ensiferum
Guns N' Roses
Kalapács
Kárpátia
Lordi
Nightwish
Ossian
RHCP
SOAD
...

BimmBimm 01-30-2007 21:59

Quote:

Originally Posted by karesz6 (Post 70344)
Sztem sem. De érdekes hogy különböző közösségek (még ha semmi köze nincs is a zenéhez) zeneileg nagyon egyöntetűek. :) Az első gimnázium amibe jártam disco s volt szinte kivétel nélkül. Utánna a másik suli full rocker egyetemen populáris emberek kizárólag. Haveromnak viszont csak elektronikus évfolyama volt. És az iskolát állt. nem a zenei stilus alapján választják az emberek.

Hát ahova én eddig jártam, ott olyan vegyes népség volt h szörnyű. Főleg amikor az általam nem különösebben kedvelt elektrónikus zenét kedvelők akarata érvényesül amikor véletlen szólt a zene a szünetben...

karesz6 01-30-2007 22:08

Akkor már én is írok toplistát. A lista messze nem teljes mé a kedvencek közül se csak őket gondoltam mindenképpen megemlíteni.

Progressive:
John Digweed
Sasha
Nick warren
Chriss Miccali
Hardy Hard

Reggae:
Sizzla
Mad Cobra
Wybz Cartel
Gentleman

D&B:
LTJ Bukem.

Techno
Electroo
Anthony Rother
Felipe
James Holden

Industrial
Chriss Liebing
Marco Bailey
The Advent
Monika Cruse
Valentino Kanzyani
Miss Kittin

Hard:
Pet Duo

Minimal:
Richie Howtin

Goa:
Gms juice
Astral Projection

Chill:
Nincsennek kedvencek. Magát a zenét szeretem. :D

Kérdés: Mik voltak életetek legnagyobb Partyjai?
Nekem:
Mayday 2005 U MAKE THE RULES WE MAKE THE NOISE
MayDay 2006 POWER RECYCLEING
Hyperspace@Richie Howtin, Miss Kittin
Hyperspace@Anthony Rother, Green Velvet
Sziget 2005

karesz6 01-30-2007 22:11

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 70348)
Hát ahova én eddig jártam, ott olyan vegyes népség volt h szörnyű. Főleg amikor az általam nem különösebben kedvelt elektrónikus zenét kedvelők akarata érvényesül amikor véletlen szólt a zene a szünetben...

Lakótársam full rocker. De találtunk kompromisszumot. :D Sikerült vele megszerettetnem a progressive et és a Reggae t És neki meg sikerült velem megszerettetnie a Nightwish t meg a P.O.D -t és még néhány egyéb számot és állt. ezekből válogatunk ha a nagy hangcuccból jön a zene.:D

BimmBimm 01-30-2007 22:16

Quote:

Originally Posted by karesz6 (Post 70353)
Lakótársam full rocker. De találtunk kompromisszumot. :D Sikerült vele megszerettetnem a progressive et és a Reggae t És neki meg sikerült velem megszerettetnie a Nightwish t meg a P.O.D -t és még néhány egyéb számot és állt. ezekből válogatunk ha a nagy hangcuccból jön a zene.:D

Tapasztalatból mondom nem mindenki hajlandó a kompromiosszumokra (én igen;) )... De a lakótársnál kicsit más. Néha én is végzek hittérítést, általában hip-hop mániásokkal szerettem meg a rock és a metal egyes vállfajait:D:D

karesz6 01-30-2007 22:17

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 70354)
Tapasztalatból mondom nem mindenki hajlandó a kompromiosszumokra (én igen;) )... De a lakótársnál kicsit más. Néha én is végzek hittérítést, általában hip-hop mániásokkal szerettem meg a rock és a metal egyes vállfajait:D:D

Hehe most látom a locationod.
A rockeros osztályom a Bethlenbe Volt. ;) ;)

BimmBimm 01-30-2007 22:18

Quote:

Originally Posted by karesz6 (Post 70355)
Hehe most látom a locationod.
A rockeros osztályom a Bethlenbe Volt. ;) ;)

A Betmenesek közt ismerek párat:D:D:D

karesz6 01-30-2007 22:20

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 70357)
A Betmenesek közt ismerek párat:D:D:D

Én már csak voltam Bethlenes. Már Gyógyszerésznövendékké avanzsáltam.:) Na de hogy ne offoljak többet mindjárt elküldöm privibe kik voltak az osztályomban hátha ismered őket.:D

Bogár 01-30-2007 22:33

mivel a Rock/Metalról általában a klasszikus heavy és progresszív együttesek (pl. Iron Maiden, Dreamtheater) ugranak be, nem jelölöm be azt. :p

amit én meghallgatok (a teljesség igénye nélkül): alternatív rock, soft rock, newschool punk, nu metal, funky, R'n'B, electric jazz, chill out, breakbeat, d'n'b.

karesz6 01-30-2007 22:35

Quote:

Originally Posted by csunyabogar (Post 70361)
mivel a Rock/Metalról általában a klasszikus heavy és progresszív együttesek (pl. Iron Maiden, Dreamtheater) ugranak be, nem jelölöm be azt. :p

amit én meghallgatok (a teljesség igénye nélkül): alternatív rock, soft rock, newschool punk, nu metal, funky, R'n'B, electric jazz, chill out, breakbeat, d'n'b.

Nekem a Rock/Metal ról a Children of Bodom , in flames, Nightwish, Offspring jut eszembe. :D (Abban nem vagyok biztos hogy az offspring oda tartozik.)

BimmBimm 01-30-2007 22:36

Quote:

Originally Posted by csunyabogar (Post 70361)
mivel a Rock/Metalról általában a klasszikus heavy és progresszív együttesek (pl. Iron Maiden, Dreamtheater) ugranak be, nem jelölöm be azt. :p

amit én meghallgatok (a teljesség igénye nélkül): alternatív rock, soft rock, newschool punk, nu metal, funky, R'n'B, electric jazz, chill out, breakbeat, d'n'b.

Az altert én is nagyon szeretem! :D Olyan jól esett vna mégjobban szétbontani a válaszlehetőségeket, de akkor 100 sem lett vna elég:)

Bogár 01-30-2007 22:39

Quote:

Originally Posted by karesz6 (Post 70362)
Nekem a Rock/Metal ról a Children of Bodom , in flames, Nightwish, Offspring jut eszembe. :D (Abban nem vagyok biztos hogy az offspring oda tartozik.)

mondom. :)
a Children of Bodom és az In Flames progresszív. :)

Cece 01-31-2007 02:48

Azért sok igencsak populáris zenei irányzat kimaradt a szavazásból mint pl a funky,soul, R'n'B, d'n'b stb :)
No de sebaj; majd mindenki bekönyveli mit ért "más" alatt :)

Penya 01-31-2007 07:46

Eddig a más vezet :P

Steve 01-31-2007 08:07

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 70339)
Ilyen topic-ot még nem láttam

pedig volt már;)

Hmm akkor leírom ide is, mindig más jut épp az eszembe:)

Leginkább az elektronikus zenék vonzanak, azon belül is a progressives hatásúak. Külföldiek
Sasha & John Digweed
Hernán Cattaneo
James Zabiela
Jonathan Lisle
Anthony Pappa
hmm kimég...
Paul Oakenfold
Quote:

Originally Posted by karesz6 (Post 70351)
Techno
James Holden

ő technos? Van tőle vagy 5-6órányi zeném de nekem nem ez jött le...:o
Sven Vath

Chill out is jöhet minden mennyiségbe:)

Jazz!
Pat Matheny Group

hát Rock, abból max marad néhány rockopera meg a szigetes reklámban a pöttyőőőőősss!!!:)

amit kihagytam, komolyzene:
Vivaldi négy évszak, tanuláskor mostanság sűrűn forog:)

Steve 01-31-2007 08:09

Egyébként jól sikerült szavazás kiírás az amin a más/egyébb vezet:rolleyes:

Kubbi 01-31-2007 08:36

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 70389)
Egyébként jól sikerült szavazás kiírás az amin a más/egyébb vezet:rolleyes:

Hát mondjuk, a klasszikus zenétől elkezdve, az operáig minden kimaradt... :D
Jazz stb...

karesz6 01-31-2007 08:53

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 70388)
pedig volt már;)


ő technos? Van tőle vagy 5-6órányi zeném de nekem nem ez jött le...:o

/Az ő technos? Kérdés előtt James Holden szerepel./

Hát James Holdennek elég fura átmeneti stílusa van szerintem. Leginkább Progressive electro nak tudnám nevezni. Újabban kezdett el inkább az electro felé húzni de ez tényleg annyira vegyes hogy kinek ez jön le kinek az.De ha pl. azt nézed hogy magyarországon a plastic rendezvényén szerepelt amit ugye a deadcode szervez ami ha jól tudom inkább technovall foglalkozik akkor technot játszik. (A zenéje alapján tényleg nem tudtam hova irni ugyhogy ez alapján döntöttem):p

Arrakis 01-31-2007 11:31

A metál, s a rock kicsit eltérő, mondhatni totál más, ez a szavazás így kicsit fura. Nem tom a kiíró hogy hasonlítja össze a gitárszólót a halálhörgéssel, s reszeléssel.
Nyilván sehogy, mert nem szereti ezt a stílust, de ez a szavazás ettől így még pontatlan.

karesz6 01-31-2007 11:43

Megpróbálok egy új topicban én nis összeszedni egy szavazást. /tartozzon ide szóval csak szavazás céljából nyitom. De ott is lesz a más opció.:D/

Xeper 01-31-2007 11:48

Quote:

Originally Posted by Arrakis (Post 70454)
A metál, s a rock kicsit eltérő, mondhatni totál más, ez a szavazás így kicsit fura. Nem tom a kiíró hogy hasonlítja össze a gitárszólót a halálhörgéssel, s reszeléssel.
Nyilván sehogy, mert nem szereti ezt a stílust, de ez a szavazás ettől így még pontatlan.

És ráadásul kb olyan sok irányzata van, mintha összevonnád a disco/drum and bass/techno kategóriákat :)
Mellesleg punk zenék közül még csak rockot hallottam...
Vagy ha a rock/metal egy rockosabb metal (vagy pl Meatallica: régen metal volt, most meg rock) kategóriát fed, akkor én is szavazok a más-ra is :)

Bogár 01-31-2007 11:48

Quote:

Originally Posted by karesz6 (Post 70457)
Megpróbálok egy új topicban én nis összeszedni egy szavazást. /tartozzon ide szóval csak szavazás céljából nyitom. De ott is lesz a más opció.:D/

ott is a más fog nyerni. :D

Penya 01-31-2007 12:42

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 70459)
Mellesleg punk zenék közül még csak rockot hallottam...

Ezt h érted? Nem teljesen világos h lehet punk az ami rock vagy fordítva?

Penya 01-31-2007 12:48

Quote:

Originally Posted by Arrakis (Post 70454)
A metál, s a rock kicsit eltérő, mondhatni totál más, ez a szavazás így kicsit fura. Nem tom a kiíró hogy hasonlítja össze a gitárszólót a halálhörgéssel, s reszeléssel.
Nyilván sehogy, mert nem szereti ezt a stílust, de ez a szavazás ettől így még pontatlan.

Az h más e a szavazás szempontjából lényegtelen, nyilván nem sorolhatja fel az összes műfajt. Minden nagyobb kategórián belül vannak eltérések. Sztem nem gond h egybevonta legalább elég tág mindenki megtalálja benne azt ami neki tetszik én se szeretek mindent rock/metalon belül.

Zsáni 01-31-2007 13:27

És azzal mi van, aki mindenfélét hallgat? :)
Én firkáljam be magam mindenhova? :D
És én speciel hiányolom a goát :D

karesz6 01-31-2007 14:13

Quote:

Originally Posted by Zsáni (Post 70474)
És azzal mi van, aki mindenfélét hallgat? :)
Én firkáljam be magam mindenhova? :D
És én speciel hiányolom a goát :D

A goát hiányoltam én is.:D:D:D
Bár ahhoz a zenéhez már hangulat kell nekem. Iszonyatosan durva zene.

Szavazást mégsem indítottam mert nem tudtam annyi stílust összeszedni amiért érdemes lenne még egy topicot nyitni.

Zsáni 01-31-2007 14:16

Quote:

Originally Posted by karesz6 (Post 70489)
A goát hiányoltam én is.:D:D:D
Bár ahhoz a zenéhez már hangulat kell nekem. Iszonyatosan durva zene.

Szavazást mégsem indítottam mert nem tudtam annyi stílust összeszedni amiért érdemes lenne még egy topicot nyitni.

Én össze tudnám szedni, talán túl sok is lenne :)
De inkább nem teszem :)

A goa pedig tényleg durva zene, nekem is kell hozzá hangulaz, de sokszor meg is van :D

karesz6 01-31-2007 14:19

Quote:

Originally Posted by Zsáni (Post 70490)
Én össze tudnám szedni, talán túl sok is lenne :)
De inkább nem teszem :)

A goa pedig tényleg durva zene, nekem is kell hozzá hangulaz, de sokszor meg is van :D

Gms juice requiem for a dream ezt ismered? Ez az a szám amit napjában csak 1x szabad meghalgatni mert veszélyes. :D Kikészíti pöppet az embert.

Mellesleg ha a technot értékeled akkor mindjárt belinkelek ide egy videót amiért már a ki mit halgat most ban egyszer megkaptam a magamét de vállalom. :D

karesz6 01-31-2007 14:25

http://www.youtube.com/watch?v=Iya_Q4b1D4g

Nagyon kemény. :cool: :cool: :cool: :cool:

Zsáni 01-31-2007 14:38

Nana, ne essünk túlzásba :)
a techno nem a kedvencem :)
a goát is csak meghallgatom :) ha olyan a társaság :) és néha jót tesz :)

Cece 01-31-2007 15:11

Quote:

Originally Posted by karesz6 (Post 70457)
Megpróbálok egy új topicban én nis összeszedni egy szavazást. /tartozzon ide szóval csak szavazás céljából nyitom. De ott is lesz a más opció.:D/

Inkább ne :)
Ahogy a bogár is mondta tutira ott is a "más" fog nyerni.
Zeneileg én is mindenevő vagyok, de nem akartam már mindet kipipázni, de pár együttest amit kedvelek idebökhetek... az után írányozzon midenki ahová akar :D
-U2
-Toto
- 2Unlimited
-Offspring
-Eddy Grant
-Eros Ramazzotti
-UB40
-Dr Alban
-Dj Bobo
-La Bouche
-Captain Jack
-Roxette
-Scooter
-The Prodigy
-Bruce Sringsteen
-Depeche Mode
-Michael Jackson
...és még sok más
A volt Jugoszláv tagköztársaságok közül:
-Dino Merlin
-Ceca
-Colonia
-Hari Mata Hari
-©ako Polumenta
-Saąa Matić
-Dr Iggi
-Goran Bregović
... és mégtöbb más :D
A magyar elóadók közül:
-Kerozin
-Kozmix
-Máté Péter
-Edda
-Republic
-Piramis
-Ákos
-Omega... Kóbor Jancsi mindig is nagy arc volt :D
...és persze, hogy még sokan mások :)
Komolyzenét is alkalmattán szoktam halgatni. Nagy kedvencem pl:
-P.I.Csajkovszkij - Hattyúk tava
-Georges Bizet - Carmen
-Maurice Ravel - Bolero
...soha nem felejtem el kisiskolás zenetanáromat, aki 12évesen megszerettette velem a kolmolyzenét. Feltett egy lemezt és az osztálynak le kellett rajzolni mit hall :rolleyes: Néha nagyon brutálisra sikeredett, de meglepő, hogy az esetek 70%ban gyakorlatilag azt rajzoltuk amiről a zene szólt :) Például amit az osztály művelt Bedrich Smetana - Vltava című művére... uff ... a rajzok nagyon eltértek, de amikor összeraktuk a őket minden ott volt ... a folyó teljes szakaszában minden eseménnyel, ami mellet elhaladt, csak nem 1rajzon, hanem mindenki más-más dologra lett figyelmes :) Vannak dolgok amire úgy érzem örökké emlékezni fogok...szép kisiskolás emlékek :rolleyes: :o
Nagy szerelmese vagyok a zenének és véleményem szerint lehetetlen összeálítani egy olyan listát, amire azt lehetne mondani, hogy nah... ebben minden zenei irányzat benne van :)

tdomo 01-31-2007 15:57

Ahogy a Bad Boys II-ben mondják: "...de a hipi-hopit is csípem.", de sok más stílusú zenét is szívesen meghallgatok.

Xeper 01-31-2007 16:29

Quote:

Originally Posted by Penya (Post 70469)
Ezt h érted? Nem teljesen világos h lehet punk az ami rock vagy fordítva?

Punk rock -a rock formája.... ide sorolom pl: Green day, The offspring...

BimmBimm 01-31-2007 16:36

Quote:

Nagy szerelmese vagyok a zenének és véleményem szerint lehetetlen összeálítani egy olyan listát, amire azt lehetne mondani, hogy nah... ebben minden zenei irányzat benne van
Szerintem még megközelíteni is nehéz. Pl itt egy lista, hosszú, de megközelítőleg sincs ott minden sztem:
# ambient
# acid house
# acid rock
# acid trance
# aggrotech
# ambient
# barokk
# black metal
# blues
# boogie woogie
# breakcore
# breakbeat
# country
# dance
# dancehall
# disco
# drum and bass
# dzsessz
# electronic body music
# elektronikus zene
# Ethereal Wave
# fado
# folk rock
# futurepop
# gabba
# glam rock
# goa trance
# gothic rock
# gregorián
# hard rock
# hardcore techno
# heavy metal
# hip-hop
# house
# IDM
# industrial metal
# jugband
# klasszicista
# klezmer
# metalcore
# neofolk
# New jack swing
# nu metal
# nu scool breaks
# opera
# pop
# progresszív rock
# pszichedelikus rock
# punk
# reggae
# reneszánsz
# rhythm and blues (R&B)
# rock
# romantikus
# salsa
# ska
# soul
# stadion rock
# tangó
# techno
# trance
# újhullám
# viking metal

Xeper 01-31-2007 17:01

Mi lenne ha összegyűjtenénk a stílusokat? :D

Bimmbimm listáját tehát kiegészíteném:

death metal
doom metal
folk metal
glam metal
gore metal
grind metal
power metal
progresszív metal
thrash metal
white metal


All times are GMT +1. The time now is 17:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu