Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Hibajelzések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Helyesírási hibák, elírások (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4476)

vityu 01-10-2011 13:29

Helyesírási hibák, elírások
 
Gyűjtsük őket, ha megtaláljuk, had legyen, mit Atinak átirkálni! :)

Kezdem is:
Csalással kapcsolatos kérdések a súgóban

Szerintem két ország összejátszott, és az egyik szándékosan földet adott át a másiknak. Mit tehetek?
Ilyen eseteket csak akkor vegyél komolyan, ha annak alapja van. Ha például egy adott orzságnak semmi védőereje nincsen, és ezért a környékről mindenki őt támadja, akkor ez velejárója a hibás stratégiának, és nem feltétlenül szabálytalan összejátszásra utal. Sose feledd, hogy rengeteg ember nagyon rossz taktikával játszik, és nagyon hamar olyan állapotba hozhatja orzságát, amit már nagyon nehéz talpraállítani!

(Ati, ha tudsz más, jobb helyet ennek, akkor pakold át! :))

Hex 01-10-2011 14:52

Hódító / Queosia forum - A privát üzentek mappád megtelet a Hódító / Queosia forum-n


Hello Hex,

Kalapácska próbált neked üzenetet küldeni, azonban a privát üzenetekhez használt helyed megtelt. Ha szeretnél további üzeneteket kapni, kérjük törölj a régebbiekböl:

http://forum.hodito.hu/private.php

Üdvözlettel,
Hódító / Queosia forum csapat

A levél tárgyában megtelt helyett, megtelet van

BimmBimm 01-14-2011 07:38

Tele van a súgó hullámos ő-vel (õ) és csőrös ű-vel (û).

Ati 01-14-2011 09:05

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 275994)
Tele van a súgó hullámos ő-vel (õ) és csőrös ű-vel (û).

Melyik? :eek:

BimmBimm 01-14-2011 17:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 275996)
Melyik? :eek:

Pl. feljutás súgó:

Quote:

Hogy a játék a legfelsõ szinten se váljon értelmetlenné, lehetõséged van az országod 5. szinten való újraindítására. Ez esetben Te magad választhatod meg, hogy melyik 5. szintû csoportba kerülj.
De ugyanebben van még jópár ilyen. Az intézőben is "Kovácsmûhely", "Drágakõbánya".

Ati 01-31-2011 15:05

Talált még valaki valahol elírást, vagy "kalapos" kataktereket?

vityu 01-31-2011 15:13

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278283)
Talált még valaki valahol elírást, vagy "kalapos" kataktereket?

http://www.moziplussz.hu/kepek/hirek/2008/09/depp.jpg

Ez pl az egyik film karaktere, mondhatjuk rá, hogy kalapos! :D

vityu 01-31-2011 15:15

Pl a súgó feljutás része is tele van "kalapos" ő betűvel, és csak random nyomtam egyet.

Szerintem érdemes lenne az egész súgót egy szövegszerkesztőben keresés, csere funkcióval ezekre javítani.

Ati 01-31-2011 15:21

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 278286)
Szerintem érdemes lenne az egész súgót egy szövegszerkesztőben keresés, csere funkcióval ezekre javítani.

A kalapos és a nemkalapos az teljesen ugyanaz a karakter szövegszerkesztőben, úgyhogy ez nem járható sajnos.

BimmBimm 01-31-2011 15:25

1/A szövetségi háború
Háború a legfelsõ szinten

A legfelsõ szinten akárcsak a szövetségi,...

Lássuk a kétféle küzdelem lehetõségeit!

Az út a két szövetség értékkülönbségétõl függ,...

A zsákmány egy szövetségi támadásnál elég nagy, hiszen esetenként az is elõfordulhat, hogy egyes országok a támadás idejére védtelenül maradnak. A zsákmány függ a szövetségek értékkülönbségétõl, valamint a szövetségek taglétszámainak különbségétõl. Természetesen a felfelé támadás itt is több zsákmányt hoz....

A szerzett zsákmányból a szövetség tagjai egyenlõen részesednek.

A védekezõ oldalon a szövetség teljes véderejével kell számolni: minden szövetségi tag minden egyes védõ egysége beleszámít a védekezõ oldal erejébe. Itt is kivétel a szabadságon levő ország, ilyen ország csak védőerejének egyharmadáig számít be.

Az egyéni harc tulajdonképpen megegyezik a már megszokottal metódusát tekintve, ugyanakkor - lévén a felsõ szint elve alapban más, mint a többié - néhány különbség van a haderõt és a zsákmányt illetõleg.

Az ettõl való eltérés (bármely irányba) egyre jobban és jobban csökkenti a megszerezhetõ zsákmány mennyiségét.

vityu 01-31-2011 15:25

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278287)
A kalapos és a nemkalapos az teljesen ugyanaz a karakter szövegszerkesztőben, úgyhogy ez nem járható sajnos.

Hát nekem a microsoft office szövegszerkesztője totálisan külön kezeli a kettőt.
A kalapos betűket hibásnak is jelzi, a cserével le is lehet cserélni.

BimmBimm 01-31-2011 15:27

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278287)
A kalapos és a nemkalapos az teljesen ugyanaz a karakter szövegszerkesztőben, úgyhogy ez nem járható sajnos.

Csúnya volna. Mivel a szövegben előfordul, mind ő mind pedig õ ezért a dokumentum valószínű utf8 kódolású. Tehát van különbség. Nekem notepad++ ban ott virítanak felváltva.

BimmBimm 01-31-2011 15:30

Jaaaaaa, megvan: & #251;
Hát ha szövegszerkesztővel nézed akkor látod hogy ilyen csúnyaságokkal tele van, szóval még könnyebben cserélhető.

Ati 01-31-2011 15:31

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 278286)
Pl a súgó feljutás része is tele van "kalapos" ő betűvel, és csak random nyomtam egyet.

:confused::confused::confused:

Konkrétan hol van benne Nálad kalapos ő? Nem olvastam végig az egészet, csak véletlenszerűen néztem az ő-s szavakat, de ott mindenhol jó nekem.

BimmBimm 01-31-2011 15:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278294)
:confused::confused::confused:

Konkrétan hol van benne Nálad kalapos ő? Nem olvastam végig az egészet, csak véletlenszerűen néztem az ő-s szavakat, de ott mindenhol jó nekem.

Az ő hullámos lesz nem kalapos, és valószínűleg nem látod a különbséget elő ránézésre. Nagyíts rá kicsit.

BimmBimm 01-31-2011 15:38

Gondolom azért kerültek be az ékezetes karakterek ilyen karakterkódokkal, mert nem akartak jól megjelenni.
Látom hogy a lap kódolása iso-8859-2
Tehát minden ékezetes karakter mehet bele normálisan, valamint a rendes ő helyett hullámos ő kell, és az ű helyett csőrös ű. Ezt majd a böngésző kicseréli mert tudja hogy ki kell cserélnie. De csak iso-8859-2-nél.
Ha átváltanál mindent utf8-ra, akkor viszont a rendes ő és ű karaktert bele kell írni, mert abban a karakterkészletben minden verzió megtalálható és azt is fogja megjeleníteni.
De pl notepad++ -ban van convert ami szépen cseréli az ilyen karaktereket.

Ati 01-31-2011 15:44

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 278297)
Gondolom azért kerültek be az ékezetes karakterek ilyen karakterkódokkal, mert nem akartak jól megjelenni.

Konkrétan azért kerültek bele html-kódolások, mert amikor a súgó alapja íródott, akkor fizikailag nem volt lehetséges ékezetes karaktert használni máshogy.

Na mindegy, azzal most biztos nem fogok semmit kezdeni, ahol 10-szeres zoomolás kell ahhoz, hogy ne jelenjen meg jól. Mekkorában olvastok súgót?! :eek:

BimmBimm 01-31-2011 15:48

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278298)
Na mindegy, azzal most biztos nem fogok semmit kezdeni, ahol 10-szeres zoomolás kell ahhoz, hogy ne jelenjen meg jól. Mekkorában olvastok súgót?! :eek:

Teljesen normál méretben. Csak az én szemem rá van állva ezekre, mert elég sokat szívtam már vele weblapoknál, és sokszor csesztek is le érte:D

Akkor ha a súgóban nem is, de az intézőben a félkövérre szedett Drágakõbányát, Kovácsmûhelyet, Õrtoronyot és Kõbányát írd át légyszi:) (csak hogy én is megnyugodjak, hogy egy helyen jó lesz:) )

Ati 01-31-2011 15:52

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 278299)
Akkor ha a súgóban nem is, de az intézőben a félkövérre szedett Drágakõbányát, Kovácsmûhelyet, Õrtoronyot és Kõbányát írd át légyszi:) (csak hogy én is megnyugodjak, hogy egy helyen jó lesz:) )

Nyugodtan írjátok, hogy hol van, és ahol annak látszik, ott cserélem. Aztán idővel majd biztos mindenhol....

Pillanat és csinálok egy screenshotot NAGYTÁSSAL a feljutás menü súgójából. Ha ebből Te megmondod, hogy ez hullámos........... ;)

Ati 01-31-2011 16:01

Alap méret, első zoom szint, második zoom szint, harmadik zoom szint. A negyediken lesz hullámos, de ekkor már el se fér a szöveg a nagyítás miatt a teljesképernyős böngészőmben... :)

http://forum.hodito.hu/pic/ekezet.jpg

BimmBimm 01-31-2011 16:04

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278303)
Alap méret, első zoom szint, második zoom szint, harmadik zoom szint. A negyediken lesz hullámos, de ekkor már el se fér a szöveg a nagyítás miatt a teljesképernyős böngészőmben... :)

http://forum.hodito.hu/pic/ekezet.jpg

Ajj... A 3. zoomon már tisztán látszik hogy hullámos, de az alapon meg onnan tudni, hogy túl közel van a két vesszőcske egymáshoz. Egész egyszerűen feltűnik nekem. :)

Remedy 01-31-2011 16:04

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278303)
Alap méret, első zoom szint, második zoom szint, harmadik zoom szint. A negyediken lesz hullámos, de ekkor már el se fér a szöveg a nagyítás miatt a teljesképernyős böngészőmben... :)

http://forum.hodito.hu/pic/ekezet.jpg

En mar az alapon is latom. Tudod mit, vedd ki az osszes ekezetet, az lesz a legjobb. :)

Ati 01-31-2011 16:06

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 278305)
Ajj... A 3. zoomon már tisztán látszik hogy hullámos, de az alapon meg onnan tudni, hogy túl közel van a két vesszőcske egymáshoz.

A harmadik nálam két teljesen különálló vesszőnek látszik. Az, hogy közel vannak egymáshoz, az egy dolog....

Na mindegy, idővel biztosan ezek is cserélve lesznek... :)

vityu 01-31-2011 16:21

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 278295)
Az ő hullámos lesz nem kalapos

Nem kell nekem tudni ilyet, azt hittem, hogy ez egy általános megnevezés. :)

Én különbséget látok. Pl a játékidő és a felső 30% között. A játékidőben hullámos, a felső-ben normális.

BimmBimm 01-31-2011 18:33

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 278308)
Nem kell nekem tudni ilyet, azt hittem, hogy ez egy általános megnevezés. :)

Én különbséget látok. Pl a játékidő és a felső 30% között. A játékidőben hullámos, a felső-ben normális.

Otilde az igazi neve... O tilde -> o ~
Tehát valójában hullámos o de mind1:)

Merengő 02-03-2011 22:54

2011-02-03 23:43:37 SZÖVETSÉG: xxxxxxxxxxxxxxxx kivett a raktárból: 100.000.000 arany


aranyat.


2011-02-03 23:49:18 SZÖVETSÉG: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx) betett a raktárba: xxxxxxxx kő

követ


ezek csak engem idegesítenek?

így sokkal értelmesebb lenne, mint ahogy ez van:


2011-02-03 23:00:19 HELYTARTÓ: Betettem a szövetségi raktárba xxxxxxxx bála gabonát.

Ati 02-05-2011 13:09

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 275518)
Hódító / Queosia forum - A privát üzentek mappád megtelet a Hódító / Queosia forum-n


Hello Hex,

Kalapácska próbált neked üzenetet küldeni, azonban a privát üzenetekhez használt helyed megtelt. Ha szeretnél további üzeneteket kapni, kérjük törölj a régebbiekböl:

http://forum.hodito.hu/private.php

Üdvözlettel,
Hódító / Queosia forum csapat

A levél tárgyában megtelt helyett, megtelet van

Két szóval előtte az "üzenetek" is el van írva. :p

Javítva.

Ati 02-05-2011 13:10

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 275512)
Gyűjtsük őket, ha megtaláljuk, had legyen, mit Atinak átirkálni! :)

Kezdem is:
Csalással kapcsolatos kérdések a súgóban

Szerintem két ország összejátszott, és az egyik szándékosan földet adott át a másiknak. Mit tehetek?
Ilyen eseteket csak akkor vegyél komolyan, ha annak alapja van. Ha például egy adott orzságnak semmi védőereje nincsen, és ezért a környékről mindenki őt támadja, akkor ez velejárója a hibás stratégiának, és nem feltétlenül szabálytalan összejátszásra utal. Sose feledd, hogy rengeteg ember nagyon rossz taktikával játszik, és nagyon hamar olyan állapotba hozhatja orzságát, amit már nagyon nehéz talpraállítani!

(Ati, ha tudsz más, jobb helyet ennek, akkor pakold át! :))

Ezek is javítva.

Ati 02-05-2011 16:29

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 275994)
Tele van a súgó hullámos ő-vel (õ) és csőrös ű-vel (û).

Szerintem ezek is javízva mind. Csak a súgóban. Külső oldalakon előfordulhatnak még.

kisboszi 02-05-2011 16:45

Minden javízva?

Ati 02-05-2011 16:46

Quote:

Originally Posted by kisboszi (Post 279020)
Minden javízva?

Ez nincs a súgóban. :p :)

Ati 02-05-2011 16:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 279019)
Külső oldalakon előfordulhatnak még.

Külső oldalakon is javítva...

Már csak játékon belül fordulhatnak elő...

Ati 02-05-2011 17:12

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 276026)
Az intézőben is "Kovácsmûhely", "Drágakõbánya".

Ez viszont marad ilyen. Ehhez mindent át kellene írni utf-re, annyit nem ér az egész.

Ati 02-05-2011 17:13

Nem kizárt, hogy most a nagy ékezetcserélgetések közepette BELEKERÜLT pár elgépelés a súgókba....... :)

Ha találkoztok elgépelésekkel, akkor jöhetnek. Köszi.

kistigris 02-05-2011 19:03

Helytartó súgó:

Ha aktív, a rendszer minden körben besoroz a népességből annyi embert, amennyit az adott körben be lehet (figyelembevéve a korlátokat: népeség maximum 10%-a, fegyver, pénz, szabad hely).
A varázslóvá és tolvajjá továbbképzés akkor aktuális, ha van üres hely a templomokban illete kocsmákban.
. Ezzel időt nyersz, hiszen nem kell először sima katonát képezned, és onnan továbbképezni.

BimmBimm 02-05-2011 22:17

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 279023)
Ez viszont marad ilyen. Ehhez mindent át kellene írni utf-re, annyit nem ér az egész.

Te tudod mihez mi kell, de szerintem elég voltna a & ucirc; -et átírni û-re (fizikálisan így bele a fájlba), és tudná magáról hogy ő bizony û és a böngésző kicserélni ű-re. Vagy a priotiry2.php elején kiküldesz egy ilyen headert nem jut eszébe a böngészőnek hogy ki kéne cserélni a karaktereket?

PHP Code:

header("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2"); 

De végülis ezek már csak apróságok, örülök a súgó és minden oldal rendbetételének:) Köszi! (már nem szúrja a szemem:D )


Ati 02-05-2011 22:23

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 279046)
Te tudod mihez mi kell, de szerintem elég voltna a & ucirc; -et átírni û-re (fizikálisan így bele a fájlba), és tudná magáról hogy ő bizony û és a böngésző kicserélni ű-re. Vagy a priotiry2.php elején kiküldesz egy ilyen headert nem jut eszébe a böngészőnek hogy ki kéne cserélni a karaktereket?

Az ajax miatt utf-8 a belseje, ez iso-ban egy kérdőjelként jelenik meg. Az egész oldalnak utf-nek kellene lennie, a közös elemek miatt az egész site-nak utf-nek kellene lennie, emiatt az összes szöveget át kellene írni, és innentől bármi szövegi módosítás dupla munka lenne. Ennyit nem ér meg.

BimmBimm 02-05-2011 23:16

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 279047)
Az ajax miatt utf-8 a belseje, ez iso-ban egy kérdőjelként jelenik meg. Az egész oldalnak utf-nek kellene lennie, a közös elemek miatt az egész site-nak utf-nek kellene lennie, emiatt az összes szöveget át kellene írni, és innentől bármi szövegi módosítás dupla munka lenne. Ennyit nem ér meg.

Okéoké megértettem, hogy az egész oldalnak utf-nek kellene lennie:D

(Bár nem értem miért lenne bármi szövegi módosítás dupla munka, egyszer nagy munka mindent átkonvertálni, utána ugyanannyi mint most.)

-Ricsi- 02-14-2011 21:34

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278283)
Talált még valaki valahol elírást, vagy "kalapos" kataktereket?

Ha egy olyan szövibe jelentkezel, ahol nincs hely, akkor kiír valamit, ott is "kalapos" ő-vel jelenik meg a szöveg, a piros hátterű hibaüzenetben.

Lord Belward 02-15-2011 08:33

Sziasztok!

Találtam szerintem egy hibát:

Súgó, Vérdíj súgó, lap alja:

"A Fejvadász országokra, a Vérdíjas országokra vonatkozó kibővített szabság korlátozása nem vonatkozik. Ők tehát nyugodtan elmehetnek szabadságra."

Gondolom a "szabság" a szabadságot akarja jelenteni.
Remélem nem beszélek hülyeséget. :)


All times are GMT +1. The time now is 12:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu