Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   CPU kihasználtság (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4217)

BeeLord 05-28-2010 20:19

CPU kihasználtság
 
Hello,

megint akadt egy kis problémám. Néhány hete jelentkezett a dolog, miszerint egyenlő ideközönként (olyan 8-10 másodpercenként) valami igen komolyan igénybe veszi a processzorom (ami amúgy sem egy atomerőmű, csak egy mezei 3,x gigás celeron) egy pillanatra. Ez elég bosszantó, ha például videókat nézek, vagy játszok. Van rá mód, hogy kiderítsem melyik program okozza ezt?

Ati 05-28-2010 20:25

Quote:

Originally Posted by BeeLord (Post 254235)
Hello,

megint akadt egy kis problémám. Néhány hete jelentkezett a dolog, miszerint egyenlő ideközönként (olyan 8-10 másodpercenként) valami igen komolyan igénybe veszi a processzorom (ami amúgy sem egy atomerőmű, csak egy mezei 3,x gigás celeron) egy pillanatra. Ez elég bosszantó, ha például videókat nézek, vagy játszok. Van rá mód, hogy kiderítsem melyik program okozza ezt?

ctrl+alt+del előhozza a task managert, ott kattints a "cpu" fejlécre, ekkor sorbarendezi a futó programokat cpu használat szerint. A nulla lesz legfelül, úgyhogy kattints rá mégegyszer, hogy a magas cpu arányú legyen fent. Ezután csak figyelned kell a listát.

BeeLord 05-28-2010 20:35

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 254236)
ctrl+alt+del előhozza a task managert, ott kattints a "cpu" fejlécre, ekkor sorbarendezi a futó programokat cpu használat szerint. A nulla lesz legfelül, úgyhogy kattints rá mégegyszer, hogy a magas cpu arányú legyen fent. Ezután csak figyelned kell a listát.

Nos, az mcshield.exe csinálja ezt, ami a víruskeresőm exéje. A beállítások között olyat találtam, hogy a "maximum archive scan time" 15 másodpercre van belőve. Van értelme ezt variálnom, vagy muszáj új proci után néznem?

Ati 05-28-2010 20:55

Quote:

Originally Posted by BeeLord (Post 254238)
Nos, az mcshield.exe csinálja ezt, ami a víruskeresőm exéje. A beállítások között olyat találtam, hogy a "maximum archive scan time" 15 másodpercre van belőve. Van értelme ezt variálnom, vagy muszáj új proci után néznem?

Így név alapján nem hiszem, hogy ez a beállítás kapcsolódna ahhoz, hogy időnként ellenőriz-e valamit. Én az új proci helyett megpróbálkoznék előbb egy másik víruskeresővel, ami esetleg jobban szereti a gépedet.

Nekem is volt már olyan víruskereső, amit kukába kellett dobnom bármilyen jó neve is volt, mert csigává lassult tőle a gépem.

richardka 05-28-2010 21:28

mcshield.exe a McAfee. Szokott ilyet csinálni:D

esetleg a helyedbe kiprobálnám az avastot.:D magánra ingyenes, és nem fogja a gépet

Rotcsa 05-29-2010 08:53

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 254242)
esetleg a helyedbe kiprobálnám az avastot.:D magánra ingyenes, és nem fogja a gépet


Én jelenleg is avastot használok. AZ 5-ös verziót nem mertem fölrakni, mert nincs benne VRDB. A 4.8-asban még van, ezért azt használom. :)
Meg az új tele van ilyen grafikonokkal, meg egyéb hülyeségekkel, amiknek sztem úgy sincs sok haszna.

Hex 05-29-2010 13:21

kasperskyt használok, igaz nem ingyenes, de néha nem árt beruházni :) jó beállításokkal a kasperskyt is lehet használni :)

richardka 05-29-2010 18:19

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 254262)
Én jelenleg is avastot használok. AZ 5-ös verziót nem mertem fölrakni, mert nincs benne VRDB. A 4.8-asban még van, ezért azt használom. :)
Meg az új tele van ilyen grafikonokkal, meg egyéb hülyeségekkel, amiknek sztem úgy sincs sok haszna.

nekem egy a lényeg. Fogja meg a virust és ne fogja le a gépet:D

Ati 05-29-2010 18:20

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 254322)
nekem egy a lényeg. Fogja meg a virust és ne fogja le a gépet:D

Akkor Te nem Windows-t használsz? :D

BeeLord 05-29-2010 19:11

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 254239)
Így név alapján nem hiszem, hogy ez a beállítás kapcsolódna ahhoz, hogy időnként ellenőriz-e valamit.

Kipróbáltam, valóban nem ez lesz a ludas.

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 254242)
mcshield.exe a McAfee. Szokott ilyet csinálni:D

esetleg a helyedbe kiprobálnám az avastot.:D magánra ingyenes, és nem fogja a gépet

Elméleti szinten a mcafee egy jó víruskeresőnek számít, nem? Ilyenkor bizony szétver az ideg, hogy mégsem működik megfelelően.


All times are GMT +1. The time now is 23:30.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu