Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Szabadidő, Sport (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Amerikai Football (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2410)

Kutyuleee 10-18-2007 10:15

Amerikai Football
 
Remélem azért vannak páran, akiket érdekel nézi (ne adj isten üzi) ez a sportág:D
én személyszerint nagyon szeretem ezt a sportágat.
Pittsburgh Steelers rajongó vagyok
a magyar ligában pedig North Pest Vipers fan, és ha minden igaz novermbetől már játékosként is oda kötödöm.
pár hasznos link:
www.nfl.hu
www.mafl.hu
www.vipers.hu

Amúgy most hétvégén lesz egy elég jó kis meccs a magyar ligából.
a Budapest Cowboys (a tavalyi DIV II bajnok) csap össze a Győr Sharks (DIV I bajnok) csapatával. az esemény 10.21-én lesz a margitszigeti atlétikai centrumban. Kick off: 16:00.

Én sajnos nem lehetek ott, mert vidéken leszek, de ha vki kint volt, akkor annak megköszönnék egy beszámolót.

Remedy 10-18-2007 14:01

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 130670)
a magyar ligában pedig North Pest Vipers fan, és ha minden igaz novermbetől már játékosként is oda kötödöm.

Ez most komoly? Ott vannak ilyen 60 kilos jatekosok is? :)

Kutyuleee 10-18-2007 14:09

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 130705)
Ez most komoly? Ott vannak ilyen 60 kilos jatekosok is? :)

100%ig komoly:D
1. magyar ligáról beszélünk, itt nincs annyi elhizott 120kilós 2méteres feka mint kint;)
2. az irányitók ritkán nagy darabok:D
3. a receivereknél,irányitóknál és a runningbackeknél sem kell akkorának lenni, a receivereknél a lényeg hogy baromi gyors legyél és letudd futni a safety-ket, a runningbacknél is 2 fajta ember van. az egyik akik izmos és áttöri magát a falon, a másik fajta pedig aki kicsi és gyors és könnyen kibujik a blokkok között, illetve könnyen lerázza a a linebackereket. a falembereknél lényeges leginkább a nagy termet:D

tdomo 10-18-2007 14:42

Milyen poszton fogsz játszani?

Kutyuleee 10-18-2007 17:22

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 130710)
Milyen poszton fogsz játszani?

Pontosan még nem tudom, mert vagy receiver, vagy runningback szeretnék lenni, legalábbis ami jobban megy

Dragi 10-18-2007 20:39

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 130724)
Pontosan még nem tudom, mert vagy receiver, vagy runningback szeretnék lenni, legalábbis ami jobban megy

kabala Kuty ?:)

BimmBimm 10-18-2007 21:31

Csak A Seahawks!!! :D

Meg talán kicsit Colts

laci 10-19-2007 07:38

Én időnként nekiveselkedem egy-egy amerikai foci meccsnek, de hamar feladom: nem értek belőle semmit, tele van számomra követhetetlen adatokkal, és amennyit nézek, annak a 80%-ban állnak és tanakodnak. Aztán jön néhány másodperc akció, aztán megint a perceken át tartó megbeszélés és így tovább. Szóval egy hozzáértő illető folyamatos magyarázata nélkül számomra tök érthetetlen és élvezhetetlen az egész :(

Croissant 10-19-2007 08:26

Quote:

Originally Posted by laci (Post 130765)
Én időnként nekiveselkedem egy-egy amerikai foci meccsnek, de hamar feladom: nem értek belőle semmit, tele van számomra követhetetlen adatokkal, és amennyit nézek, annak a 80%-ban állnak és tanakodnak. Aztán jön néhány másodperc akció, aztán megint a perceken át tartó megbeszélés és így tovább. Szóval egy hozzáértő illető folyamatos magyarázata nélkül számomra tök érthetetlen és élvezhetetlen az egész :(

Hát ja, ez nem európai sport...
Javarészt az amerikai mentalitású tv-társaságok részére lett kitalálva, ill. továbbfejlesztve(???), hogy sport helyett lehessen reklámokat nézni... :(

hami 10-19-2007 20:12

Na itt az ideje, hog ykötözködjek én is egy kicsit.

Igaz, tényleg egy kicsit komplikált játék lett, és egyre inkább bonyolítják a dolgot.
De izlések, és pofonok. Míg nekünk nem fekszik annyira, lehet, hogy msá annyira oda van érte, hogy képes kora reggelig is fenmaradni, csakhogy láthassa a kedvenc csapatát.

De a lényeg.

Croissanttal abban egyet értek, hogy nagyon is a pénz, és reklámok felé tolódott a dolog, ami nagyjából 1967-ig vezethető vissza.

Ámde, Ő ezt írta:
"Javarészt az amerikai mentalitású tv-társaságok részére lett kitalálva..."
kérdezem én, hogy 1869-ben voltak TV társaságok? Ugye, hogy nem.
Igaz, az NFL 1922-ben hozták létre. 1939. október 22-én pedig lezajlott az első televíziós közvetítés, méghozzá egyetlen kamerával, kizárólag a New Yorkban élők számára.
1951-től a mérkőzések a nemzeti televíziós csatornákra kerültek át, ettől kezdve a nézők országos szinten láthatták a közvetítéseket.
1958. december 28-án zajlott le az NFL történetének legnagyobb mérkőzése. Ezen a napon sugározták először élőben a bajnoki döntőt.
1967-ben a két liga vezetőinek tárgyalása folytán, valamint a konkurens televíziós társaságok nyomására létrejött a Super Bowl.
1970. szeptember 21-én indult útjára a legendás Monday Night Football.

És ezzel a pár fontosabb évszámmal el is értünk a ma isa ismert amerikai focihoz.

Tehát sokáig nem a TV diktált, de van aki így gondolja, hogy kezdettől fogva így volt. Kár, mert nem:)

Had tegyem hozzá még így a végén, van amiben egyet kell, hogy értsek Croissanttal.


All times are GMT +1. The time now is 06:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu