Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Szövetséges vagy magányos farkas? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=828)

borka 09-12-2006 16:45

Szövetséges vagy magányos farkas?
 
Eléggé kezdő vagyok,segítsetek.A kristálygömb azt mutatja (eddig két orit találtam),hogy szövetség togja.Tolikkal felmértem és csak a négy ori kipontozott helye volt látható.Most már szövetséges vagy nem?

Cassandra 09-12-2006 17:03

Quote:

Originally Posted by borka (Post 31078)
Eléggé kezdő vagyok,segítsetek.A kristálygömb azt mutatja (eddig két orit találtam),hogy szövetség togja.Tolikkal felmértem és csak a négy ori kipontozott helye volt látható.Most már szövetséges vagy nem?

Ha nem látod, akkor nincs is szövije, de ha nem magányos farkasra van álítva a státusza, akkor nem jár neki az a bónusz, ami a MF-oknak egyébként kijár. Ezek az egyik legsebezhetőbb országok...

Szecsa 09-12-2006 17:16

Borka, ennek az orinak a tulaja feledekeny es elfelejtette atallitani a statuszat :)

Massza Rex 09-12-2006 18:08

Van egy olyan elmélet, hogy az mf orikra vadásznak, ezért egyesek inkább kamu szövit csinálnak, hogy azt higgyék nem mf.

Nem tudom, ha egy orinak sok pénze van, úgy is fel lesz mérve.
Ha kell a föld és kevés a védelem, akkor fel lesz mérve. Szerintem ezzel 100 felmérés esetén jó ha kettőt elkerül, nagyobbat kap, ha nincs meg a 40% védelem.:o

borka 09-12-2006 18:53

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 31089)
Van egy olyan elmélet, hogy az mf orikra vadásznak, ezért egyesek inkább kamu szövit csinálnak, hogy azt higgyék nem mf.

Nem tudom, ha egy orinak sok pénze van, úgy is fel lesz mérve.
Ha kell a föld és kevés a védelem, akkor fel lesz mérve. Szerintem ezzel 100 felmérés esetén jó ha kettőt elkerül, nagyobbat kap, ha nincs meg a 40% védelem.:o

Köszi szépen.
Most már értem,tehát egy olyan csalás, ami késöbb visszaüt.De az 5 csoport alján beválik mert 400-500 helyet zavartalanul haladhat.Itt még tapasztalatlanok vagyunk, nem jövünk rá.Én is úgy vettem észre ,hogy feltűnően gyenge volt ( még szövihez is ). Neki a 40% sem használ

Toti 09-12-2006 19:18

Quote:

Originally Posted by borka (Post 31094)
Köszi szépen.
Most már értem,tehát egy olyan csalás, ami késöbb visszaüt.De az 5 csoport alján beválik mert 400-500 helyet zavartalanul haladhat.Itt még tapasztalatlanok vagyunk, nem jövünk rá.Én is úgy vettem észre ,hogy feltűnően gyenge volt ( még szövihez is ). Neki a 40% sem használ

Tehát akkor itt az alkalom, hogy gyakoroljál. bemész hozzá egykét sereggel. Az önbizalmad is nő, meg a morálod is.:)

Cece 09-12-2006 19:42

Nos nekem is van egy elméletem, amiben nem vagyok biztos csupán feltételezem, hogy igy van, ugyanis tesztelni még nem tudtam! :)
A ságó szerint: Ha Magányos farkasra váltottad szövetségi státuszodat, akkor ezt követően 72 körig ezen nem változtathatsz.
Fordított esetben ugye nem kell a 72óra.
Az mf státusz a vláltoztatás pillanatától érvényesül (na ez az amiben nem vagyok 100%ban biztos. Ha ez nem igaz akkor storno az egész üzit) és így, ha valaki gömböl, épületet mér... látja, hogy szövitag, de nincsenek szövijei, majd naív módon sereget küld ki rá szövitagként számolva :o
Az ellenfél, viszont egy furfangos távolbalátó, aki a sereget megpillantva mf-re vát és már pattan is a támadó :D
Nah például ez is egy indok lehet, amiért cseleznek a státuszokkal :)
Ha tévedek léci szóljatok be, mert nem szeretnék senkit félrevezetni :)

Toti 09-12-2006 19:56

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 31104)
Nos nekem is van egy elméletem, amiben nem vagyok biztos csupán feltételezem, hogy igy van, ugyanis tesztelni még nem tudtam! :)
A ságó szerint: Ha Magányos farkasra váltottad szövetségi státuszodat, akkor ezt követően 72 körig ezen nem változtathatsz.
Fordított esetben ugye nem kell a 72óra.
Az mf státusz a vláltoztatás pillanatától érvényesül (na ez az amiben nem vagyok 100%ban biztos. Ha ez nem igaz akkor storno az egész üzit) és így, ha valaki gömböl, épületet mér... látja, hogy szövitag, de nincsenek szövijei, majd naív módon sereget küld ki rá szövitagként számolva :o
Az ellenfél, viszont egy furfangos távolbalátó, aki a sereget megpillantva mf-re vát és már pattan is a támadó :D
Nah például ez is egy indok lehet, amiért cseleznek a státuszokkal :)
Ha tévedek léci szóljatok be, mert nem szeretnék senkit félrevezetni :)

Viszont a súgó szerint a szöviből való kilépés után még 24 körig él a szövi. De azt nem tudom, hogyha kilépsz, akkor rögtön mf lesz a státuszod, vagy marad 24 körg szövitag. Elvileg egyből mf-nek fognak látni, viszont ebben én nem vagyok biztos. Volt már pár ilyenem, de sose figyeltem.:)

Cece 09-12-2006 20:56

Quote:

Originally Posted by Toti (Post 31106)
Viszont a súgó szerint a szöviből való kilépés után még 24 körig él a szövi. De azt nem tudom, hogyha kilépsz, akkor rögtön mf lesz a státuszod, vagy marad 24 körg szövitag. Elvileg egyből mf-nek fognak látni, viszont ebben én nem vagyok biztos. Volt már pár ilyenem, de sose figyeltem.:)

Nem értettél meg :)
Nem élhet a szövi, mivel szövi nem létezik ... csupán a státusz jelzi a szövit ami egyetlen szövitagból áll :D
A másik dolog; csak akkor vált mf-re, ha látja jönni a sereget és olyankor szegény támadónak késő bánat :) ... esetlegesen haza is kísérheti mf ként + 40%al :D

Békés 09-12-2006 21:24

Ha csak a beállitottságod szövitag de nem vagy tagja egy szövinek sem akkor bármikor válthatsz mf-re:)
Szoktam időnként csinálni mikor sumákban intravénásan hódozom:)


All times are GMT +1. The time now is 04:49.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu