Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Hulla tuning (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3005)

KPeti999 10-22-2008 16:56

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 194241)
Csak a saját országa ellen indított sereget szimatolná ki :)

Szerintem ez nem sokat segítene neki a hiénázók ellen. Ha már egyszer kiküldte az egész seregét valakire, merthogy muszály neki ha csatát akar nyerni, és utána észreveszi hogy jönnek rá 8 sereggel akkor már nem sok mindent tud tenni. Nem tud se sereget koptatni se semmi.

Druida 10-22-2008 18:47

miért kéne segíteni a hiénázók ellen? ez is egy taktika, bár nem túl sportszerű, de támadj éjjel, vagy hagyj otthon védelmet, ha nem akarsz áldozatukul esni :)

Xeper 10-22-2008 19:53

Quote:

Originally Posted by KPeti999 (Post 194303)
Szerintem ez nem sokat segítene neki a hiénázók ellen. Ha már egyszer kiküldte az egész seregét valakire, merthogy muszály neki ha csatát akar nyerni, és utána észreveszi hogy jönnek rá 8 sereggel akkor már nem sok mindent tud tenni. Nem tud se sereget koptatni se semmi.

A távolozás neked miért a hiénázók ellen véd?
Egyszerűen annyi, hogy otthon ücsörög a serege, éppen nincsen kiszemelt áldozata... aztán hopp, hirtelen elcsatolnak tőle 7% földet, mert esélye sincsen alábontani a támadónak a támadás tényének ismerete hiányában. Hazakísérni megintcsak körülményes, mert a pontkülönbség azonnal megvan.

KPeti999 10-22-2008 19:55

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 194310)
miért kéne segíteni a hiénázók ellen? ez is egy taktika, bár nem túl sportszerű, de támadj éjjel, vagy hagyj otthon védelmet, ha nem akarsz áldozatukul esni :)

Az igaz, hogy nem csak hullákra mennek a hiénázók, főleg hogy fentebb már szinte nem is találni belőlük, viszont épp ez a baj a hullával, hogyha ő kitámad akkor még védelmet sem hagyhat otthon, mert olyan gyenge, hogy minden katiját vinnie kell ahhoz, hogy akár egy 15% tornyos íj-ló felállású orit beüssön. Bárki bármit mond, a hulla minden csoportban egy harmatgyenge faj. Én 5. csopiba is adnék neki egy kis hadibónt. Mindenki azt mondja, hogy minek, így is játszható. A gnóm is játszható maradna ha 0% lenne a tekik max hatásfoka és nem lenne kkulcsa, az már más kérdés, hogy ki hogy boldogulna vele.
Én azt mondom hogy kapjon egy normális adag hadibónuszt, hogy tudjon támadni, és kicsit túrbózzuk fel a betegségét a védelme érdekében. Nem adnék neki semmiféle plusz varázslatot, toli-vari-rezisztet, vagy más trükkös hülyeséget. :o

KPeti999 10-22-2008 20:07

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 194314)
A távolozás neked miért a hiénázók ellen véd?
Egyszerűen annyi, hogy otthon ücsörög a serege, éppen nincsen kiszemelt áldozata... aztán hopp, hirtelen elcsatolnak tőle 7% földet, mert esélye sincsen alábontani a támadónak a támadás tényének ismerete hiányában. Hazakísérni megintcsak körülményes, mert a pontkülönbség azonnal megvan.

Van benne valami...
Úgy eltudnám képzelni, hogy kv után, mikor már csak egy körre van a sereg, Hulla barátunk kapná az eseményüzit, hogy xy támadja és 1 kör múlva odaér, de nem derülne ki hogy mekkora sereggel...
Te hogy valósítanád meg?

Dus 10-28-2008 11:02

Picit bonyolítjátok itt a dolgokat...Nem értem, hogy valaki ork2-őt szeretne belőle csinálni, és mondja itt a javaslatokat, valaki meg azt akarja, hogy ne legyen ork2 (és tényleg ne legyen...), az meg nem is mondd javaslatot...így nem fogunk sokra jutni...

Olyan kell a hullának, ami ugye értelemszerűen erősíti, de nem sokkal...
Nem játszhatóvá, hanem játszhatóbbá kell tenni, mert pl. 5. szinten vígan végig lehet vele menni...

Szerintem:
-Kapjon 5%, 10%, 15%, 20%, 25% férőhelyet szintenként növekedve
-És a gyújtás elleni autorezist növekedjen 5x gyorsabban

Ennyi, semmi extra...várom a véleményeket (bár úgyis csak mindenki lehurrog...)

Peti 10-28-2008 12:04

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 194716)
Picit bonyolítjátok itt a dolgokat...Nem értem, hogy valaki ork2-őt szeretne belőle csinálni, és mondja itt a javaslatokat, valaki meg azt akarja, hogy ne legyen ork2 (és tényleg ne legyen...), az meg nem is mondd javaslatot...így nem fogunk sokra jutni...

Olyan kell a hullának, ami ugye értelemszerűen erősíti, de nem sokkal...
Nem játszhatóvá, hanem játszhatóbbá kell tenni, mert pl. 5. szinten vígan végig lehet vele menni...

Szerintem:
-Kapjon 5%, 10%, 15%, 20%, 25% férőhelyet szintenként növekedve
-És a gyújtás elleni autorezist növekedjen 5x gyorsabban

Ennyi, semmi extra...várom a véleményeket (bár úgyis csak mindenki lehurrog...)

Szeríntem ez még elfogadható erősítés lenne neki, mert nem lenne sokkal erősebb alacsony szinteken, bár magasabb szinten ahol már 15% laki férőhelye ott már azért versenyre kelhet más hadis fajokkal, hisz csak minimálisan lesz kevesebb harcosa barakkonként, viszont mivel sem tanya sem kocsma sem templom nem kell neki azért elég ütős serege lenne már+házakból is egyre kevesebbre lenne szüksége+ha ezekhez hozzávesszük hogy még hadi bónusza is van, akkor elég kemény orit lehetne már gyúrni, főleg szöviben ahol jó esetben kap gömböt és éplistát. Ezt úgy kéne módosítani hogy 5. szinten nem kap semmi laki bónuszt, s 4.en kap 5%-ot, s 1A-ban pedig 20%ot

[HTPA]GeeForce 10-28-2008 12:16

De igen. Legyen ork2. Mivel elméletileg a második legmilitárisabb faj. (...nak kéne legyen, lévén semmit nem tud, csak militarizálni...)

De igen. Legyen ork2. Mivel a játék lényege eljutni a legfelsőb szintekre. Ha van olyan faj (és márpedig van) amivel eljutni sem lehet addig, nemám ott helytállni, akkor azt a fajt (szerintem) törölni kell, mert nincs értelme, mert a játékot nem lehet vele teljesíteni. Illetve ami a jobb megoldás, hogy módosítani kell a faj tulajdonságait. Sokan itt (köztük én is) ezt szeretnénk. Azért, mert minél több faj van, minél több lehetőség, annál színesebb a játék.

Nincs semmi értelme egy olyan fajnak, ami 600 hektárig játszható, és addig is alsókategóriás szinten, mert az összes többi faj le tudja varázsolni, le todja lopni. Ezért cserébe az kéne, hogy legalább beverni ne lehessen könnyen, vagy ha támad, támadjon erősen.
Jelenleg varizható, lopható, bármivel beverhető és bármivel kivédhető a támadása. Innentől kezdve azon kívül, hogy 20.000 hektáron van benne 40% ház 60% bank, és kereskedő személyiséggel pénzt termel, az ég világon semmi értelme nincs az élőhalottnak.
El lehet vele szórakozni, én is léptem már 4. szintre hullával normálban is, meg anarchban is. Ha fél évig szórakoztam volna velük, talán-talán 3. szintig eljutottam volna. Kizárt, hogy feljebb mentem volna. MF-ként sokan betámadják, szövetségbe ne mveszik be, úgyhogy életbe lép az "MF-ként sokan betámadják" opció.

Ha már férőhelyben és rezisztanciában gondolkodunk, akkor viszont legyen használható.
Szintenként +5%-ot kapjon, és induljon alapból 10%-kal. 10 - 15 - 20 - 25 - 30%.
A gyújtes elleni autóvédelem meg mondjuk jónak tűnik az 5x gyorsaság, Bár a 10x se lenne nagy túlzás szerintem. (Mondom ezt azért, mert akár 1 templommal is lehet rengetni, 1 kocsmával is lehet gyújtani, tehát a többi hullán kívül bárki piszkálni tudja, úgyhogy szerintem a 10x sebesség se lenne eltúlozva.)

Így elérné a gnóm tudós szintjét hadizásban, ha szintén tudós személyiséget választ, mert tulajdonképpen lenne +55%-nyi serege. Még így is sebezhetőbb lenne egy gnómnál, ha azt vesszük, hogy a gnómtól nem tudsz tekit lopni, és ha a gnóm 1-nél több kocsmát tart, felgyújtani is egyre nehezebb, míg a hullát továbbra is mindenki felgyújtja majd, ha akarja, a hullának megid a házak jelentik a "tudománytekercset".

Ettől függetlenül ez nem lehurrogás, hanem egy gondolat arról, hogy ha már hozzányúlnak egy fajhoz, akkor annak értelme is legyen. Semmi értelme belemenni egy módosításba úgy, hogy a végeredmény nem lesz érzékelhetően jobb, mint a kiinduló állapot.

(ui: nem értem miért beszél mindneki arról, hogy "hát majd a szövije ad neki gömböt meg mindent... nem igazán ismerek 2.3.1. szinteken olyan szövit, amiben hulla van. ha van ilyen, akkor elnézést. bár hozzáteszem ha van is, ritka lehet mint a féllábú fehér holló a Szaharában.)

Dus 10-28-2008 12:31

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 194748)
De igen. Legyen ork2. Mivel elméletileg a második legmilitárisabb faj. (...nak kéne legyen, lévén semmit nem tud, csak militarizálni...)

[...]

(ui: nem értem miért beszél mindneki arról, hogy "hát majd a szövije ad neki gömböt meg mindent... nem igazán ismerek 2.3.1. szinteken olyan szövit, amiben hulla van. ha van ilyen, akkor elnézést. bár hozzáteszem ha van is, ritka lehet mint a féllábú fehér holló a Szaharában.)

E mint szép és jó, de mondjuk A-ban, az én javaslatom szerint +25% férőhelye van mindnre (házra, barakkra, toronyra, stb.), ami azért nem olyan kevés, mint hiszed...

De egyébként igaz, amit mondassz, de az 5. szinten a +10% férőhelyet sokallom :)

Én maradnék az 5%, 10%, 15%, 20%, 25% férőhelynél, és akkor legyen 5x gyorsabb helyett, 10x gyorsabb auto reziszt növekedés...
És ha ezt kevésled, akkor legyen a mostani szintenkénti hadibónusz 5. szinttől, 10%, 20%, 30%, 40%, 50%...

Erre már nem mondhatod, hogy nem érzékelhető változtatás, de én többet nem adnék neki, mert, ha valaki a hullát választja, nem azért választja, mert erős hadis szeretne lenni, hanem azért választja, mert kevés odafigyelést igényel...

Nehogy már közelében legyen az orknak, úgy, hogy elég napi 1x ránézni...

[HTPA]GeeForce 10-28-2008 12:32

Szint: 1/A csoport

10.000 ork elit 8 tábornokkal (tábornok személyiség)
100% katonai morál
felfelé támadás

darabszám x érték x faji bónusz x tudomány x tábornokok x felfelé ütés = végeredmény
10000 x 5 x 1,3 x 1,4 x 1,2 x 1,1 = 120120


10.000 élőhalott elit 5 tábornokkal (tudós személyiség)
100% katonai morál
felfelé támadás

darabszám x érték x faji bónusz x tudomány x tábornokok x felfelé ütés = végeredmény
10000 x 5 x 1,4 x 1,05 x 1,07 x 1,1 = 86509,5

És ha ehhez hozzátesszük a +30%-ot, amit írtam, akkor 86509,5*1,3 = 112462,4.

Szerintem még mindig nem lenne ork szinten. Lévén, hogy ha mondjuk 30% lakiteki értéket kap a hulla, akkor az olyan lenne, mint egy 30% lakitekis ork.
Igaz, hogy ez nagyon erős, de még mindig ott van, hogy egy orkot egy másik hadis se lelopni se leártózni nem nagyon tud, mert közel azonos templom és kocsma áll rendelkezésükre.
Míg ugye a hullának ez 0 és 0.


All times are GMT +1. The time now is 17:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu