Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Szabadidő, Sport (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Edzésterv - Testépítés (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4731)

vityu 11-30-2012 12:45

Edzésterv - Testépítés
 
Üdv!

Kezdő kondiba járó vagyok mostanában. Igazából nem akarok semmi komolyat, csak átmozgatni magam, és kicsit formálni az izmaimon, de túlzásokba esni nem akarok, tehát messze áll tőlem a terembe kirakott elérendő ideál. :) Közben próbálom elérni a régi kedvenc 85 kilómat, ami még lefelé van.

Tanácsot szeretnék kérni, ha van még ilyen ember rajtam kívül, hogy egy heti 3 alkalmas (hétfő, szerda, péntek) edzéshez milyen edzéstervet csináljak? Leginkább váll-centrikust gondoltam. 1 órát szoktunk bent lenni.


A hely nem túl nagy, de azért ahogy néztem, egészen jól felszerelt a helyhez képest. Mondjuk azt, hogy majdnem mindent lehet csinálni. :)

előre is köszi!

TheGame 12-05-2012 23:15

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 301364)
Üdv!

Kezdő kondiba járó vagyok mostanában. Igazából nem akarok semmi komolyat, csak átmozgatni magam, és kicsit formálni az izmaimon, de túlzásokba esni nem akarok, tehát messze áll tőlem a terembe kirakott elérendő ideál. :) Közben próbálom elérni a régi kedvenc 85 kilómat, ami még lefelé van.

Tanácsot szeretnék kérni, ha van még ilyen ember rajtam kívül, hogy egy heti 3 alkalmas (hétfő, szerda, péntek) edzéshez milyen edzéstervet csináljak? Leginkább váll-centrikust gondoltam. 1 órát szoktunk bent lenni.


A hely nem túl nagy, de azért ahogy néztem, egészen jól felszerelt a helyhez képest. Mondjuk azt, hogy majdnem mindent lehet csinálni. :)

előre is köszi!


Vityu ha fogyni akarsz javaslom egyelore futni/hasizom.
aval en 20 kilot nyomtam le masfel honap alatt.
utana majd lehet gyurni. :)

Merengő 12-06-2012 06:43

Quote:

Originally Posted by TheGame (Post 301468)
Vityu ha fogyni akarsz javaslom egyelore futni/hasizom.
aval en 20 kilot nyomtam le masfel honap alatt.
utana majd lehet gyurni. :)

ez a hasizom ez mit jelent?

Donát 12-06-2012 08:04

A legfontosabb a helyes táplálkozás. Először arra figyelj oda. Hiába edzel akármennyit ha azt elrontod nem ér semmit az általad végzett munka. A heti 3 edzés az mondhatni tökéletes. Csak vállra edzeni véleményem szerint nem érdemes. Inkább "teljes test" edzést kell csinálni...minden edzésen másra edzeni...ha fogyni akarsz akkor pedig sok cardio-val. Ha adsz valami elérhetőséget akkor oda küldök neked pár linket amelyekből tudsz számodra hasznos információt kiszedni és akár saját edzésterved is összerakhatod kis utánaolvasással. Sőt az egyik fórumon profiktól kérhetsz segítséget akik összeraknak neked egy rád szabott edzéstervet..természetesen ingyen és bérmentve :D

vityu 12-06-2012 10:20

Quote:

Originally Posted by Donát (Post 301472)
A legfontosabb a helyes táplálkozás. Először arra figyelj oda. Hiába edzel akármennyit ha azt elrontod nem ér semmit az általad végzett munka. A heti 3 edzés az mondhatni tökéletes. Csak vállra edzeni véleményem szerint nem érdemes. Inkább "teljes test" edzést kell csinálni...minden edzésen másra edzeni...ha fogyni akarsz akkor pedig sok cardio-val. Ha adsz valami elérhetőséget akkor oda küldök neked pár linket amelyekből tudsz számodra hasznos információt kiszedni és akár saját edzésterved is összerakhatod kis utánaolvasással. Sőt az egyik fórumon profiktól kérhetsz segítséget akik összeraknak neked egy rád szabott edzéstervet..természetesen ingyen és bérmentve :D

Nem azt írtam, hogy csak vállra akarok edzeni, hanem váll-centrikusan, vagyis minden, de arra kicsit több. :D

Már kaptam tanácsot, az tetszik, most tartom magam ehhez. :) Ha nem fejlődök, akkor lehet igénybe venném a linkjeidet. Ide is küldheted, sőt a fórumba talán még jobb, így mások is könnyen megkaphatják.

vityu 12-06-2012 10:24

Quote:

Originally Posted by TheGame (Post 301468)
Vityu ha fogyni akarsz javaslom egyelore futni/hasizom.
aval en 20 kilot nyomtam le masfel honap alatt.
utana majd lehet gyurni. :)

Decemberben fusson az, aki tüdőgyulladást akar kapni. De még novemberbe is. :) Eddig futottam, de ha nem csinálok semmit, az nem jó, ezért a kondi. Én nem is nevezném gyúrásnak, mert nekem ez azt jelenti, hogy hatalmas állat akarok lenni, holott ez nem igaz rám.

Merengő 12-06-2012 15:10

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 301475)
Decemberben fusson az, aki tüdőgyulladást akar kapni. De még novemberbe is. :) Eddig futottam, de ha nem csinálok semmit, az nem jó, ezért a kondi. Én nem is nevezném gyúrásnak, mert nekem ez azt jelenti, hogy hatalmas állat akarok lenni, holott ez nem igaz rám.

konditerembe, fűtött helyen kell futni futópadon:D

vityu 12-06-2012 15:58

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 301484)
konditerembe, fűtött helyen kell futni futópadon:D

Na az nincs. :)

TheGame 12-06-2012 21:42

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 301471)
ez a hasizom ez mit jelent?

ezt nezd meg vityu
http://www.bodybuilding.com/fun/best...k-secrets.html

leg aljan "Sample Abs Workout"
azt ha megcsinalod minden nap + futas ( na meg igaza van helyes taplalkozas )
akkor olyan leszel mint en :-)
kepet nem rakok fel nem akarom,hogy rosszul erezzétek magatokat ;)

Padlócsempe 12-06-2012 21:46

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 301484)
konditerembe, fűtött helyen kell futni futópadon:D

Ezerszer jobb futni a szabadban. Még télen is.
Aki fél a hidegtől, az nézze meg a Rocky 4-t :)

Vityu: Vállra az egyik legjobb gyakorlat a kézenállásból fekvőtámasz.
Imádtam súlyzókkal edzeni vállra, de 100% hogy hosszútávon sérülés lesz belőle (plusz lassabb is lesz tőle az ember ütése), szóval mindenképp nagyon kis súlyokkal, okosan végezd a vállból nyomásokat.


All times are GMT +1. The time now is 16:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu