Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Baráti országok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2925)

Druida 04-24-2008 18:54

Baráti országok
 
1/A súgóból idézet:

Baráti országok

Az országok egymáshoz való viszonyát sok tényező befolyásolja. Ha két ország egymással baráti viszonyban van, akkor a közöttük történő ártó akciók kevésbé hatékonyak.

A baráti viszony nem beállítható, ez a játék során automatikusan alakul ki, illetve szűnik meg. A közös szövetségben eltöltött idő például erősíti az országok közötti baráti viszonyt, valamint érvényesül "az ellenségem ellensége a barátom" elv is.

A baráti viszony egy folyamatosan változó érték, idővel elkopik, bizonyos körülmények (például közös szövetség) megléte mellett erősödik. Az egyes országok közötti baráti viszony nem publikus, és semmilyen módon nem tudható meg.

A baráti viszony nemcsak az egyes országok egyéni kapcsolataira, de a szövetségi csatákra is hatással van. Sikeres szövetségi támadás alkalmával a foglalt föld mennyiségét a résztvevő országok baráti viszonyainak átlaga is befolyásolja.


kérdéseim a következők: csak A-ra érvényes ez? vagy esetleg minden csopiban? vagy felsőbb szinteken is, de ott nem annyira?

Synkel 04-24-2008 19:00

Baráti viszony országok között csak A-ban van.

Pepa 04-24-2008 19:00

Ha valami az 1\A súgóba van, akkor miért vonatkozna többi csoportra is?

Zoli 04-24-2008 19:05

A "dipis szösszenetek" topik érdekében szeretném megköszönni ezt a topikot, ha tudnék zöldelni, zöldelnék is.
a témához hozzászólni nem tudok, én még volt szövimet nem támadtam, bár egyszer szerettem volna, de nem volt rá lehetőségem...
szerintem egy-két anarchos orival le lehetne tesztelni, hogy biztosak legyünk mindenben.

Druida 04-24-2008 19:05

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 171513)
Ha valami az 1\A súgóba van, akkor miért vonatkozna többi csoportra is?

ezt kérdezd N.a.t.-tól :)
mert ő gondolja úgy hogy ez minden szinten így van, és amikor megmondtam, hogy ez nem így van, még egy szép pirosat is kaptam tőle :(
és ugyanezt hoztam fel én is. hogy akkor nem csak az A súgójában lenne. (amúgy dipis hirdetések lett szétoffolva emiatt, ha vki meg szeretné nézni)

N.a.t. 04-24-2008 19:09

sziasztok.

itt az eset, amiből én ki tudok indulni.
Velem történt meg, nem tudok más magyarázatot találni rá, csak a baráti maluszt.
El tudom képzelni hogy ez is novemberben lett bevezetve,csak kimaradt valahogy a súgóból.
(Köszönöm a topikot, megelőztél vele.)

Másolat a diposzösszenetekből:

"Off:
Akkor leírok egy konkrét sztorit. Nevesítem hogy követhető legyen. Én legyek pld Lajos :P
Fellépés előtt sikerült a szövimnek (legyen Béla) kivágatnia magát 168ra. Letelt Béla 168a, védtük az oriját amennyire tudtuk. Majd eltelt pár nap, és nekem is sikerült kivágatnom magam 168ra. Majd pár óra múlva a harmadik szövim (legyen Sanyi) is kivágatta magát 168ra.
Valaki úgy gondolta hogy sok a pénzem, és azonnal elkezdte lelopni, lefosztani...
Az akkori negyedik szövim (Dezső) erre berágott, úgy gondolta, hogy azt a pénzt ami nálam van, együtt szereztük meg, nehogy már más vigye el. Amúgy is dühös volt rám a 168am miatt, így aztán kilépett, és ott maradtam Sanyival meg Bélával a szöviben, de kettőnkön 168 kör figyelt.
Dezső mf lett.
Ekkor Dezső megpróbálta menteni a menthetőt, és lefosztani engem és Sanyit , hogy a pénz legalább ne idegennél landoljon.
Mindhármunknál több száz milla volt, ebből Dezső fosztott 0-t. Mindeközben persze a vadidegen ori is fosztogatott engem, több száz millákat lerántva ezzel rólam. Az idegen mindig vitt pénzt, az ex-szövim soha.
Közben Dezső megpróbálta Bélát is lefosztani, tőle is 0-t hozott.
Nem tudom hogy mennyi szövetségben eltöltött idő kell ahhoz hogy életbe lépjen a baráti malusz, de az biztos, hogy létezik baráti malusz a legalsó szinteken is."

Pontosítottam a sztorit, volt egy téves infó a birtokomban, bár a lényeget nem befolyásolja.

Pepa 04-24-2008 19:10

Quote:

Originally Posted by Zoli8 (Post 171515)
szerintem egy-két anarchos orival le lehetne tesztelni, hogy biztosak legyünk mindenben.

Ezt nem lehet anarchba kipróbálni, mert csak és kizárolag A-ba van baráti viszony.

Zoli 04-24-2008 19:15

feledkezzünk meg arról ,amíg ezt a szöveget olvassuk, hogy halál biztosak vagyunk abban, amit mondunk, elvégre valaki téved, az biztos.
Az anarchos kísérletezés arra jó, hogy ha nem történik semmi, akkor csak A-ra igaz, ha meg történik valami (azaz nincs normális zsákmány) akkor nem csak A-ra igaz...
Azt viszont nem tudom, hogy ot is számít-e az egy IP, mert akkor ezt egy ember egyedül nem hiszem, hogy tudná tesztelni...

Pepa 04-24-2008 19:17

http://forum.hodito.hu/showthread.ph...1ti+orsz%E1gok

Egy Synkeles Baráti országos topic.

Kutyuleee 04-24-2008 19:21

N.A.T honnan tudod hogy a többiek mennyit vittek, ha be se tudtál lépni, és az 1etlen szövid is ki volt tiltva??? sztem már rég nem volt nálatok semmi amire az ex szövid fosztott...

Druida 04-24-2008 19:23

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 171522)
N.A.T honnan tudod hogy a többiek mennyit vittek, ha be se tudtál lépni, és az 1etlen szövid is ki volt tiltva??? sztem már rég nem volt nálatok semmi amire az ex szövid fosztott...

hááát, pl MSN-en biztos megbeszélték a dolgokat.

Kutyuleee 04-24-2008 19:24

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 171523)
hááát, pl MSN-en biztos megbeszélték a dolgokat.

a többi országgal aki ütötte???:D:D egyedül a volt szöviit tudhatta maximum, de azt hogy többi vitt több 100millákat azt nem, így nekem nagyon sántit a sztori...

Druida 04-24-2008 19:28

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 171524)
a többi országgal aki ütötte???:D:D egyedül a volt szöviit tudhatta maximum, de azt hogy többi vitt több 100millákat azt nem, így nekem nagyon sántit a sztori...

hát a story nekem is sántít, mert amikor ez történt figyelemmel követtem a teljest, és nem egyszer ütötte be N.a.t.-ot a volt szövije. mert ha mondjuk csak egy körben láttam volna az ütéseket, akkor semmi sincs, hisz lehet hogy 5sereggel mentek egyszerre. de nem. nagyon sokszor láttam hogy ütötték N.a.t.-ot a volt szövijei.

N.a.t. 04-24-2008 19:32

Sebaj, hazugsággal eddig úgyse vádoltak.
Ami történt megtörtént, így történt, tovább magyarázni nem fogom az esetet, mert értelmetlen.
Ez történt. Mást nem tudok hozzátenni.

Synkel 04-24-2008 19:34

Quote:

Originally Posted by N.a.t. (Post 171526)
Sebaj, hazugsággal eddig úgyse vádoltak.
Ami történt megtörtént, így történt, tovább magyarázni nem fogom az esetet, mert értelmetlen.
Ez történt. Mást nem tudok hozzátenni.


Nem tudom, milyen szöviben voltál. Ismertétek egymás belépőit, jártatok-e egymás orijába etetni, varit feltenni, ilyesmi? Mert ha igen, ez megmagyarázza a 0-s hatékonyságot.

N.a.t. 04-24-2008 19:37

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 171527)
Nem tudom, milyen szöviben voltál. Ismertétek egymás belépőit, jártatok-e egymás orijába etetni, varit feltenni, ilyesmi? Mert ha igen, ez megmagyarázza a 0-s hatékonyságot.

***Nem.***

Zoli 04-24-2008 19:42

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 171521)
http://forum.hodito.hu/showthread.ph...1ti+orsz%E1gok

Egy Synkeles Baráti országos topic.



ebben sem találtam semmi konkrétat...vaksi vagyok nagyon? :confused: :eek::(

Druida 04-24-2008 19:44

kíváncsi lennék, hogy Ati mit ír. Légyszi Ati, most a te segítségedre is szükség van :)

Zoli 04-24-2008 19:47

Look mélyen a szemembe : " A szemem" !
elszámolunk 3- ig, és mindenki egyszerre ordítsa, hogy Ati! Gyerhhe és help legyszi!!
1......2.....3 --> Ati! Gyerhhe es help legyszi!
:D:D:D

:D Uri Geller után szabadon :D

Valezius 04-24-2008 20:02

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 171522)
N.A.T honnan tudod hogy a többiek mennyit vittek, ha be se tudtál lépni, és az 1etlen szövid is ki volt tiltva??? sztem már rég nem volt nálatok semmi amire az ex szövid fosztott...

Ha be van állítva az email értesítő, akkor jön jelentés a csatákról, nem?

N.a.t. 04-24-2008 20:07

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 171539)
Ha be van állítva az email értesítő, akkor jön jelentés a csatákról, nem?

De. És nem csak a csatákat, minden mást is be lehet állítani. A kérdéses időpontban nekem minden be volt állítva e-mail értesítőben, mint általában.

A szavazatom meg érvénytelen, bocs elcsúszott a kurzor :D
Szóval: szerintem NEM csak Ara érvényes a baráti malusz.

Seldon 04-24-2008 20:24

Sziasztok.
Én voltam az egyik delikvens 168 körös.
És valóban, a volt szövink 0-t lopott, fosztott, míg mindenki más rendesen vitt.
Nem, nem lépegettünk be egymáshoz.
A baráti ország elmélettel is én álltam elő, mivel jobb megoldást nem találtam, de ha vkinek van más elmélete, parancsoljon. :)

Tsobi 04-24-2008 20:44

Bár a sztori láb nélkül van,nem csak sántít,ettől tekintsünk el. :)

Volt róla szó nemrég,hogy vannak ilyen esetek,mikor a rendszer biztonsági okoknól minimalizálja a hozamokat,ha közeli IP -kről megy a játék vagy mi. :P
Biztos emlékeztek,közösön nemrég valaki felháborodott,hogy miért csak 30 hekit foglalt 150 helyett. Szerintem hasonló történt.

Zoli 04-24-2008 20:49

Nade nulla mindenből milliók helyett?
nem ugyan az, mint 150 helyett 30...
ezt nem értem, és most tényleg nem tudom én Pl, hogy mi van, mert mindnenkinek meggyőzőek az érvei...

N.a.t. 04-24-2008 20:52

Itt nem keveset fosztott vagy lopott, hanem 0-t.
Nincsenek közeli IP címek.
Nem egy ip-ről vannak az orik irányítva, még csak nem is hasonlóról.
A story nem sántít.
Kéretik a gyanusítgatást befejezni, inkább szeretnék magyarázatot kapni ha valaki ismeri a megoldást. :)

Tsobi 04-24-2008 20:53

Quote:

Originally Posted by Zoli8 (Post 171551)
Nade nulla mindenből milliók helyett?
nem ugyan az, mint 150 helyett 30...
ezt nem értem, és most tényleg nem tudom én Pl, hogy mi van, mert mindnenkinek meggyőzőek az érvei...

Nem azt mondtam,hogy így volt,csak egy lehetőség.

Akit pedig a 'sérelem' ért,szabadon választhat az elhangzottak közül :)

Tsobi 04-24-2008 20:55

Quote:

Originally Posted by N.a.t. (Post 171553)
Itt nem keveset fosztott vagy lopott, hanem 0-t.
Nincsenek közeli IP címek.
Nem egy ip-ről vannak az orik irányítva, még csak nem is hasonlóról.
A story nem sántít.
Kéretik a gyanusítgatást befejezni, inkább szeretnék magyarázatot kapni ha valaki ismeri a megoldást. :)

A fentivel nem multira akartam utalni,hanem arra,hogy előferdül az ilyesmi teljesen véletlenül is. Nem hiszem,hogy minden egyes csatlakozáskor tisztában vagy az IP címeddel és a szövijeidével is :) Ha igen,akkor bocsi :)

Zoli 04-24-2008 20:55

Azért csak jó lenne, ha a Fővezér (Ati) is hozzászólna, ha valaki, ő tudja biztosan.

Synkel 04-24-2008 20:56

Quote:

Originally Posted by N.a.t. (Post 171553)
Itt nem keveset fosztott vagy lopott, hanem 0-t.
Nincsenek közeli IP címek.
Nem egy ip-ről vannak az orik irányítva, még csak nem is hasonlóról.
A story nem sántít.
Kéretik a gyanusítgatást befejezni, inkább szeretnék magyarázatot kapni ha valaki ismeri a megoldást. :)


Először is, eddig még senki nem gyanúsított téged semmivel. Az azonos Ip nem feltétlen jelent multit, sőt a belépkedés se feltétlen.

Annyi ötletem van még, hogy a támadások amik 0 eredménnyel zárultak wapról lettek indítva, olyankor is megesik a dolog.

N.a.t. 04-24-2008 20:57

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 171554)
Nem azt mondtam,hogy így volt,csak egy lehetőség.

Akit pedig a 'sérelem' ért,szabadon választhat az elhangzottak közül :)

Nincs szó sérelemről.
Előzményt amiből ez a beszélgetés és sztoriboncolgatás kikerekedett olvasd a diposszösszenetekben.

Tsobi 04-24-2008 20:59

Quote:

Originally Posted by N.a.t. (Post 171559)
Nincs szó sérelemről.
Előzményt amiből ez a beszélgetés és sztoriboncolgatás kikerekedett olvasd a diposszösszenetekben.

Nincs kedvem :p:p

Egyébiránt na mondd,hogy a sztori nem sántít. Figyelemmel kísértem a dolgot és a gyomrom felfordult tőle. Ezt csak halkan jegyzem meg. :)

N.a.t. 04-24-2008 21:01

Vígasztal ha azt mondom hogy nekem is? Én se számítottam arra ami történt. De kiváncsi lennék hogy te hogy védted volna ki a dolgot 168 kör alatt. :)
Amúgy meg ha nincs kedved elolvasni az előzményt, akkor hogy alkotsz véleményt? Na mindegy....

Tsobi 04-24-2008 21:02

Quote:

Originally Posted by N.a.t. (Post 171561)
Vígasztal ha azt mondom hogy nekem is? Én se számítottam arra ami történt.

Hát persze,hogy nem :)

N.a.t. 04-24-2008 21:06

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 171563)
Hát persze,hogy nem :)

LOL. Direkt könyörögtem a 168ért a topban termelés alatt, fellépés előtt. :)
No comment.

Tsobi 04-24-2008 21:14

Quote:

Originally Posted by N.a.t. (Post 171569)
LOL. Direkt könyörögtem a 168ért a topban termelés alatt, fellépés előtt. :)
No comment.

Maradjunk annyiban,hogy nyilvánvalóan az egész le volt zsírozva,ezt kár tagadni is. Nem mondom,hogy ismerd el,mert átkerülsz.

N.a.t. 04-24-2008 21:20

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 171572)
Maradjunk annyiban,hogy nyilvánvalóan az egész le volt zsírozva,ezt kár tagadni is. Nem mondom,hogy ismerd el,mert átkerülsz.

Remélem ezt valami jópofa kandikamerás tréfának szántad, ha igen akkor jót nevettünk, de hol a pezsgő? :)

Tsobi 04-24-2008 21:27

Quote:

Originally Posted by N.a.t. (Post 171575)
Remélem ezt valami jópofa kandikamerás tréfának szántad, ha igen akkor jót nevettünk, de hol a pezsgő? :)

Nem szívesen hoználak kellemetlen helyzetbe,bár nem kedvellek igazán. Maradjunk a kandikamerás résznél :)

Zoli 04-24-2008 21:34

Hova tűnt az uccsó üzi? csak én nem látom?

Tsobi 04-24-2008 21:39

Quote:

Originally Posted by Zoli8 (Post 171580)
Hova tűnt az uccsó üzi? csak én nem látom?

Gondolom törölve lett.

Zoli 04-24-2008 21:42

Akkor nem hallucináltam...:)


All times are GMT +1. The time now is 09:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu