Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Tesztelés (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=67)
-   -   5. TESZT: Hajózás, obeliszkek, visszatérés (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3451)

Ati 04-22-2009 13:32

5. TESZT: Hajózás, obeliszkek, visszatérés
 
A mostani teszt elég összetett lesz, egyszerre 3 témát is érint. Mindegyikről részletes infó a "nem kézikönyvben".

Tettem a főváérosban lévő piacra fát, fémet és rúnakristályt, hogy mindenki tudjon tesztelni. Arra kérek mindenkit, hogy csak annyit vásároljon fel, amennyire szüksége van, ne vegye el mások elől ezeket az árukat. Köszönöm.

A régi karakterek tanulási szükségletét ismét lecsökkentettem. Az újakét is le fogom, de szeretnék valamit azért hallani felőlük, mielőtt továbbmegyünk. Látom, hogy többen is fent vannak a játékban, de még egyetlen betűt sem írtak ide. :)

A mostani teszt első lépése a hajózás. Irány a móló (kövesd a fővárosból kiinduló utat, az első elágazásnál kelet, és kövesd végig az utat. A mólón tudsz hajót építeni. Nagyon sokáig tart, úgyhogy legyen sok munkásod.

Hajó méretnek célszerű 1-et megadni, hogy még a héten elkészüljön. :)

Miközben készül a hajó, érdemes meglátogatni másik karaktereddel a fővárostól északra található obeliszket. Ezen a szigeten más obeliszket nem fogsz találni, ezért a többi használatához hajóra lesz szükséged, hogy eljuss hozzájuk. Vagy valaki máshoz hozzácsapódsz, akinek van hajója, és elvisz.

Érdemes mostantól minden obeliszket meglátogatni, amint meglátod, akkor is, ha már voltál ott. Ez biztosítja, hogy a visszatérés varázslat, illetve a sötétkék varázsital hatótávolság az obeliszk hatótávján belülre tesz.

Tesztelhető ez a varázslat, valamint a varázsital is. Varázsitalt a fővárosban a takarítóktól szerezhetsz, mostantól zöldet és kéket is adnak véletlenszerűen.

Az obeliszk használatához szükséges rúnakristályt egyelőre a fővárosi piacon veheted meg. Mielőtt használni tudnád, meg kell látogatnod legalább egy másik obeliszket.

Ha elkészült a hajód, akkor azzal a karekterrel is célszerű az obeliszkhez visszamenni, és feljegyezni, hogy később visszatérhess ide.

A mostani teszt 3 témája tehát a hajóépítés és hajózás; az obeliszkek használata; és a visszatérés használata varázslattal, és varázsitallal.

Ide jöhet minden ezzel kapcsolatos kérdés, kérés, hibajelentés, javaslat, és minden egyéb.

Ati 04-22-2009 13:38

NEM teszteljük még a hajós csatákat, ezért arra kérek mindenkit, hogy ne támadjátok se egymás hajóit, se a saját hajóitokat. (Működik ugyan, de ezt is át akarom írni még szinte teljesen...) Köszi.

Phoenix 04-22-2009 14:04

Ati: Amikor hajóval mozgok, akkor miért fogy a karakter MP-je is?
Ja meg a karakter a saját hajóját láthassa, mert így elhagyhatja :)
Eddig 3 szigeten kötöttem ki, eddig nem volt olyan gond, mint Red-nél.

Ati 04-22-2009 14:25

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 208849)
Ati: Amikor hajóval mozgok, akkor miért fogy a karakter MP-je is?

Javítva. Nem látod, hogy javítva, mert kell hozzá egy újraindítás majd, úgyhogy ezt később nézzük majd meg, amikor más miatt is kell egy restart.

Redback 04-23-2009 09:29

Érdekes:
Csapatban voltam két karimmal, az egyikkel tudok hajózni, a másikkal nem.Gondoltam elviszem egy körre őket.Mentem szépen, egyszer azt vettem észre, hogy az egyik karim elűnt,Nézem, a tengeren van egy hajón, de a másik karim meg már arrébment.1 hajóból 2 lett, de sajna nem tudom miért állt meg a másik karim.

Ati 04-23-2009 09:31

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 208962)
Érdekes:
Csapatban voltam két karimmal, az egyikkel tudok hajózni, a másikkal nem.Gondoltam elviszem egy körre őket.Mentem szépen, egyszer azt vettem észre, hogy az egyik karim elűnt,Nézem, a tengeren van egy hajón, de a másik karim meg már arrébment.1 hajóból 2 lett, de sajna nem tudom miért állt meg a másik karim.

Akkor nem hajón van, csak úgy hánykolódik a tengeren. Menj vissza érte a hajóval, hogy felvedd.

Redback 04-23-2009 09:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 208963)
Akkor nem hajón van, csak úgy hánykolódik a tengeren. Menj vissza érte a hajóval, hogy felvedd.

Visszamentem, de miért maradt le?MP-je fullon volt.

Ati 04-23-2009 10:02

Kihajózva légyszi ne haljatok éhen, az még elég furán működik, midjárt javítom... :D

Redback 04-23-2009 12:05

Több karim van összekapcsolva, amelyik karit követem, annál rendesen mutatja az emberkét, a másik kettőnél a hajót.Persze szárazföldön megyek:
http://kepfeltoltes.hu/thumb/090423/...toltes.hu_.jpg

Ati 04-23-2009 12:08

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 208975)
Több karim van összekapcsolva, amelyik karit követem, annál rendesen mutatja az emberkét, a másik kettőnél a hajót.Persze szárazföldön megyek:
http://kepfeltoltes.hu/thumb/090423/...toltes.hu_.jpg

Köszi, ezt már én is tapasztaltam, következő frissítésben javítva lesz.


All times are GMT +1. The time now is 10:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu