Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Html-honlappal kapcsolatos firefox hiba (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4086)

BeeLord 02-25-2010 19:19

Html-honlappal kapcsolatos firefox hiba
 
Hello-haló!


Pár cimborámmal játszogatunk egy online focimenedzser-játékkal. Csináltunk egy privát bajnokságot és szerkesztettem is egy ügyes kis honlapot hozzá. Ám a híreknek szentelt oldallal akad egy kis problémám...

Szövegdobozokat, illetve két egyéb objektumot (egy Youtube videót és egy szavazást) tartalmaz. Bár sem az előbbiek, sem az utóbbiak nem abszolút elemek, Firefox-szal megtekintve a honlapot mégis összecsúsznak. IE-ben tökéletesen működik minden. Kérlek, nézzétek meg a forráskódot, hátha csak valami alapvető tévedés okozza a problémát.

Link.

Előre is köszönöm.:)

Dus 02-25-2010 20:01

Quote:

Originally Posted by BeeLord (Post 242185)
Hello-haló!


Pár cimborámmal játszogatunk egy online focimenedzser-játékkal. Csináltunk egy privát bajnokságot és szerkesztettem is egy ügyes kis honlapot hozzá. Ám a híreknek szentelt oldallal akad egy kis problémám...

Szövegdobozokat, illetve két egyéb objektumot (egy Youtube videót és egy szavazást) tartalmaz. Bár sem az előbbiek, sem az utóbbiak nem abszolút elemek, Firefox-szal megtekintve a honlapot mégis összecsúsznak. IE-ben tökéletesen működik minden. Kérlek, nézzétek meg a forráskódot, hátha csak valami alapvető tévedés okozza a problémát.

Link.

Előre is köszönöm.:)

Nálam sehol sincs szétcsúszva FF 3.6 alatt.

Forráskód: jajj. Frameset. :)

Ati 02-25-2010 20:02

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 242193)
Frameset. :)

Frameset-HEGYEK. Aztán DIV-HEGYEK. Tényleg szét van csúszva, de annyira sok az egybeágyazás, hogy elsőre nem láttam miért, és feladtam. Lehet, hogy simán csak sok ez már neki.

BeeLord 02-25-2010 20:18

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 242193)
Nálam sehol sincs szétcsúszva FF 3.6 alatt.

Forráskód: jajj. Frameset. :)

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 242195)
Frameset-HEGYEK. Aztán DIV-HEGYEK. Tényleg szét van csúszva, de annyira sok az egybeágyazás, hogy elsőre nem láttam miért, és feladtam. Lehet, hogy simán csak sok ez már neki.

Szkjúzmí.

Ez lesz a jó link.

Sok? Elképzelhető, hogy a többség által favorizált Firefoxnak sok legyen valami, ami az IE-nek nem?:eek:

Bogár 02-25-2010 20:55

A div tag-eknek ne tegyél magasságot.
A style részben csak a 'width: 373px'-re van szükséged. Sőt arra sem, ha az egész hír részt beteszed egy div-be, és annak adsz szélességet. De gondolom, hogy nem akarod bonyolítani nagyon a dolgot. :)

<div style="z-index: 0; width: 373px; height: 79px; top: 0px; left: 0px;">

Módosítás után:
<div style="width: 373px">

Érdemes minden ilyen részt lecserélni. :)

Bogár 02-25-2010 21:02

Egyébként van egy nagyon hasznos kiterjesztés a Firefox-hoz, amivel meg tudod nézni, hogy egy módosítás hogy nézne ki a honlapon.

Firebug

Az internet explorerhez is van egy kiterjesztés, a developer toolbar, de azt én nem nagyon kedvelem, és csak a legvégső elkeseredésemben használom. A Firebug-hoz képest szörnyű a kezelhetősége. :(

Dus 02-26-2010 06:01

Quote:

Originally Posted by BeeLord (Post 242207)
Szkjúzmí.

Ez lesz a jó link.

Sok? Elképzelhető, hogy a többség által favorizált Firefoxnak sok legyen valami, ami az IE-nek nem?:eek:

Nálam ez sincs szétcsúszva. :p Engem szeret az oldalad. :)

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 242215)
A div tag-eknek ne tegyél magasságot.
A style részben csak a 'width: 373px'-re van szükséged. Sőt arra sem, ha az egész hír részt beteszed egy div-be, és annak adsz szélességet. De gondolom, hogy nem akarod bonyolítani nagyon a dolgot. :)

<div style="z-index: 0; width: 373px; height: 79px; top: 0px; left: 0px;">

Módosítás után:
<div style="width: 373px">

Érdemes minden ilyen részt lecserélni. :)

Ha már így be lett másolva, én nem ismerek "top" meg "left" tulajdonságot CSS-ben. Az mi akar lenni?? :)

Csokibácsi 02-26-2010 06:43

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 242339)
Ha már így be lett másolva, én nem ismerek "top" meg "left" tulajdonságot CSS-ben. Az mi akar lenni?? :)

Van ilyen. De ha nem adsz meg position-t (az alapértelmezett a static), akkor a top, left, right, bottom és z-index nem lesz figyelembe véve. (mod. ja, természetesen adott elem pozícióját tudod vele az oldalon belül megadni)
Ha div-et akarsz középre mint hasáb, akkor megadod a szélességet, a jobb és bal margója pedig auto.

BeeLord 02-26-2010 13:02

No nyitásnak a Bogár-féle módosítás után talán jónak tűnik a dolog. Esetleg megkérhetlek titket mégegyszer, hogy lessetek rá az oldalra firefox-szal?

U.i.: megnéztem, amit küldtél Csokibácsi - lényegesen egyszerűbbnek tűnik, mint az enyém, de van még egy-két dolog, amit nem értek benne. Még párszor át kell néznem. A problémát az jelenti, hogy soha nem tanultam HTML-szerkesztést és magamtól képtelen vagyok megírni egy oldalt. (Példának okáért én még soha nem használtam CSS-t.)

A program, amit általában segítségül hívok, pedig elég régi, ráadásul az IE motorját használja (remélem nem írtam nagy blődséget). Mégis kénytelen vagyok a legtöbb esetben elfogadni, amit létrehoz.

Dus 02-26-2010 18:35

Quote:

Originally Posted by Csokibácsi (Post 242344)
Ha div-et akarsz középre mint hasáb, akkor megadod a szélességet, a jobb és bal margója pedig auto.

Azt tudom, köszi, használom is elég sok helyen. :) Csak ezt a left, stb. dolgot nem tudtam, bár szerintem felesleges. Azért köszi a felhomályosítást. ;)


All times are GMT +1. The time now is 20:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu