Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Fajok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=330)

Dragi 03-16-2006 19:32

Fajok
 
Ki melyik fajt ajánlaná kezdőknek?????
Melyik fajt "haladóknak" ?????
És melyik fajt a "profiknak"???????????

Én pl. egy kezdő hadisnak a gnómot ajánlanám és semmiképpen Orkot ill. Törpét! Szeretném hallani a vééleményeiteket!

Senki 03-16-2006 22:18

kinek mit?
kezdőknek óriás, vagy gnóm is, ha nem zavar hogy hullik mint a légy.
középhaladók meg tudják mit szeretnek már
vérprofiknak az orkot. azok elbírnak vele eléggé jól már :rolleyes: :D
hulla és ember senkinek se. amúgy meg úgy is azt választ mindenki amit akar. pláne ha profi. szinte mindegyikkel lehet jól tolni (elf / törpe / ork / óriás / gnóm)
(hulla és ember sehogyse azt érzem viszont)

Edu (Shagor #307669) 03-16-2006 22:25

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :))
...és semmiképpen Orkot ill. Törpét! Szeretném hallani a vééleményeiteket!

Szerintem a törpe nem rossz tanulni. Elég önellátó, nem lesz kiszolgáltatva a piacnak. Szét fogják lopni, az igaz:D, de hamar megtanulja, hogy kezdjen valamit a nyesanyaggal, ne őrizgesse otthon. Egyébként nekem volt már törpe varis országom, és elég jól elboldogultam vele. Sőt, még lopni is tudtam a csoport egy részétől.;)

Senki 03-16-2006 22:28

Quote:

Originally Posted by Edu (Shagor #307669)
Szerintem a törpe nem rossz tanulni. Elég önellátó, nem lesz kiszolgáltatva a piacnak. Szét fogják lopni, az igaz:D, de hamar megtanulja, hogy kezdjen valamit a nyesanyaggal, ne őrizgesse otthon. Egyébként nekem volt már törpe varis országom, és elég jól elboldogultam vele. Sőt, még lopni is tudtam a csoport egy részétől.;)

a -25%ot nem pótolja a lakibónusza sajna, azt nem úszod meg. lehet hogy nem tudnak beártani hozzád más varisok de te se tudsz ha erősebb vagy se, mert rosszak az esélyeid. és azért a vari vs. vari párbaj se mindegy. meg egy tolis így is leöl mint a legyet, hiába tartasz tolit ... varisnak az óriás a legerősebb aztán jön a gnóm. hadisnak már lehet hogy a gnóm jobb.

Cimbi 03-16-2006 22:37

Kezdőnek hullát ajánlanám, mert a kezdéskor szerintem senki se nézi a tudománytekercseket, hogy mire jók és miből hány % kell. Amit először kitanul a játékos, az mindenképp a hadakozás, azt meg hullával is el lehet érni, és egy kezdő az első napokban támadgatni szeretne, nem nyersanyagokat gyűjteni:) Gyorsabb fejlődést is biztosít, nem azt látja a kezdő hogy ''700.helyig jutottam pedig már 1hónapja játszok''
Mondjuk sokat számít hogy mennyire szállnak rá a kezdőre, védelem alól kijött ori akármilyen fajú is könnyen támadható, és ezzel el lehet venni az adott játékos kedvét a fajtól/játéktól.

Edu (Shagor #307669) 03-16-2006 22:37

Persze, biztos kellett hozzá egy kis szerencse, hogy nem vettek észre, de jól elszórakoztam. És ez a lényeg, nem?:)

Amúgy meg már máshol megy a vita erről, de annak is megvan az előnye, ha nem vagy kiélezve. Szerintem pedig erre a törpe elég jól alkalmas. Bár lehet, hogy csak jó csoportban voltam.:D

Dragi 03-17-2006 05:22

Jó eddig a kezdőkről beszéltetek:) végülis a törpe az nem rossz kezdőknek a hullát viszont nem ajánlom senkinek mivel pl. az én csoportomban vannak kivégző orik akik direkt hullákra mennek!!!!!!!!!!

Arwen 03-17-2006 07:37

Teljesen mindegy mit ajánlasz, a kezdők 99%-a úgyis embert választ harcos, vagy tábornok személyiséggel. :D

Igaz én kezdőként is óriást választottam, már akkor is tudtam mi nekem a legjobb, pedig nem súgott senki. ;)

Senki 03-17-2006 08:27

én kezdőként hulla kereskedő voltam 60% barakkal 30% házzal és 10% bankkal. Taroltam. aztán lettem törpe, de nekemestek védelem után egyből, szóval töröltem és szétgyaptam őket hullával. de a hulla nem kezdő faj, és én se az a tipikus kezdő voltam... én leültem számolni mi lesz a legütősebb. akkor még volt seregtúltöltés, ki is használtam. :rolleyes: :D

NemSenki 03-17-2006 11:33

Ork kereskedő (1 személyiség) ori 86 házzal (86*40*1,3 =4472) még is 5k fölött van a lakosságga. Folyamatosan gömbözöm, többször ellenőriztem. Hogy csinálja? Vagy, hogy kell számítani az elférő lakosságot?


All times are GMT +1. The time now is 20:26.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu