Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   országok távolsága egymástól (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1269)

Princ 01-02-2007 20:25

országok távolsága egymástól
 
üdv mindenkinek,

az a kérdés merült fel bennem (1 éve :), hogy vajon mitől függ az egymástól való körtávolság: pontszámtól, vagy helyezéstől? Azon túl h kv-kor aktualizálódik általában.
És ha pontszámtól, akkor ugye elvileg előfordulhat h 2 ori távolsága a föntiből nézve kisebb mint a lentiből?
Mert ha ez mind igaz, akkor azon morfondíroznék (mától), hogy vajon, ha egy vándor ártózni kezd engem látszólag 4 körrel fentebbről, akkor kaphatok-e ilyen üzenetet erről?: "Földeden 36 körig szárazság pusztít! A varázslat fentről érkezett, 2 - 3 kör távolságból." (én nem vagyok vándor)

Szvl ha vki tud választ, ne kíméljen! :)

Bea Baba 01-02-2007 22:10

Hát annyit tok h bizti a pontszámon múlik a távolság, mert akkor nem lennének 1es helyeken akkora szakadékok egymásmelletti orik közt:)

Valezius 01-03-2007 08:29

Elvileg a helyezési száma is befolyásolja valamennyire a távolságot.

Szecsa 01-03-2007 08:44

Csoportlétszámtol függ :)
Kevés létszámu csoportban (mondjuk 8-10 fő), 3-4k pontkulonbseg is lehet 4-5 kör.

(viszont hatalmas letszamu csoportban is lehet 3-4k pontkulonbseg több kör)

Princ 01-03-2007 11:47

A 3 dolog amit mondtatok, elvileg helyettesítheti is egymás hatását, de számíthat akár külön-külön is.
Jó lenne tudni biztos pontról, ami minden körtávolság számításnál azonos. Meg olyanról is ami biztos nem számít bele, csak elvileg lehetne.. :D

Eddig csak a klántávolságoknál láttam kiírva h ott picit eltérőek a távolságok a szokásostól. Ez azt jelenti, hogy minden más csoportban legyen az normál, az aréna, a hétvégi vagy a párbaj; ugyanazon képlet szerint számítódhat a távolság? Meg tudja ezt vki erősíteni v cáfolni? (én ui még csak normálban játszottam)

Valezius 01-03-2007 12:15

A távolságok 2 tényezőből állnak össze, az értékből és a helyezésből. A helyezés a kör elején rendeződik az érték mindig aktuális. Kör közben is el tudsz kerülni sok-sok körre a környezetedtől, ahogyan eddig.

Ezt Ati írta egyszer. Ennél jobban még nem merültem bele a témába. :)

Princ 01-04-2007 18:18

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 62488)
A távolságok 2 tényezőből állnak össze, az értékből és a helyezésből. A helyezés a kör elején rendeződik az érték mindig aktuális. Kör közben is el tudsz kerülni sok-sok körre a környezetedtől, ahogyan eddig.

Ezt Ati írta egyszer. Ennél jobban még nem merültem bele a témába. :)

Vmi hasonló aranyköpést én is őrizgetek, ekkor szerencsére egy árnyalatnyit bőbeszédűbb volt Ati: "A körtávolságot 2 tényező alakítja: a pontlistabeli helyezés, ez csata után nem változik, hiszen pontlistában csak a következő kör elején fog elmozdulni az illető; és az értékkülönbség. Ez csata után azonnal változhat, óriási értékcsökkenbés+a másik oldalról értéknövekedés esetén a két ország távolsága a csata után megváltozik."
Ha az előbbi idézetben erről volt szó, vagy esetleg az az A-ra vonatkozott, akkor okés, de egyébként nem igazán értem h mi módon kerülhetne el egy ori a környezetétől mondjuk a kör 20. percében. De ha vki tudja, az felsötétíthetne erről is..

Grabi 01-04-2007 18:28

leírta ati az idézetben.
ha az egyik nagyot ugrik és/vagy a másik nagyot csökken

Xeper 01-04-2007 18:33

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 63254)
Ha az előbbi idézetben erről volt szó, vagy esetleg az az A-ra vonatkozott, akkor okés, de egyébként nem igazán értem h mi módon kerülhetne el egy ori a környezetétől mondjuk a kör 20. percében. De ha vki tudja, az felsötétíthetne erről is..

Pl lerengetik az országa felét...

Ha nagyon messze kerülsz pontban az aktuális helyedtől, akkor szépen meg lehet figyelni, hogy a leendő helyed körül levő országok még mindig messzebb vannak mint 2 kör, mert a helyezésed még nem az igazi. Tehát a helyezés és az érték együttesen határozzák meg a távolságokat :D
Pontos számot szerintem csak Ati tud (vagy még ő sem? :p ) mondani, de láthatóan nem szeretne :)

Princ 01-04-2007 18:58

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 63263)
Pl lerengetik az országa felét...

Ha nagyon messze kerülsz pontban az aktuális helyedtől, akkor szépen meg lehet figyelni, hogy a leendő helyed körül levő országok még mindig messzebb vannak mint 2 kör, mert a helyezésed még nem az igazi. Tehát a helyezés és az érték együttesen határozzák meg a távolságokat :D

Az után írtam választ az előbb h lebontottam egy 200 hekis orim 180 épületét és semmi változást nem láttam.. Mondjuk anarchban alig látok el 3 körre - lehet h ez volt a gond, úh majd még próbálkozok. :D


All times are GMT +1. The time now is 22:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu