Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=65)
-   -   A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4115)

Fanatixxx 03-16-2010 11:50

A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza?
 
Hali!

Hogyan működik számszerűen a felfrissülés? A mozgáspont mekkora hányadát tölti vissza a karakter szintjétől függően?

Swiss 03-16-2010 21:04

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 245291)
Hali!

Hogyan működik számszerűen a felfrissülés? A mozgáspont mekkora hányadát tölti vissza a karakter szintjétől függően?

Quote:

Originally Posted by angelyadah

rendben de számomra igy unalmas a játék. Van 10 percem és szeretnék játszani 1 kicsit.Nem tudok játszani, mert nincs mozgáspontom. várok egy percet. Rendben kapok X pontot és azt max 1 perc alatt eljárkálom.Megint 1 perc. Tehát a 10 böl 5-öt csak ülök a gép előtt és várok.VIP re meg nincs lehetőségem Romániábol..(16 évesen)..

Quote:

Originally Posted by Swiss

A felfrissülés varázslat megtanulása is sokat segíthet!

Annyit figyeltem meg, hogy 15-ös karinak 1760 meglévő mp estén tölti fel 2k-ra. Nem kerül sok vp-be, a sima hét vp, a tömeges 30 vp.


A fentit (egy korábbi üzenetem más témából) annyival kiegészíteném, hogy nulláról az elején alig aztán egyre többet tölt vissza: 1100 mp felett négy felfrissülés (28/120 vp) vari elvileg elég,hogy teljesen visszatöltse 2k-ra. Ez alapján nem nagyon javaslom, hogy bárki is 1000 alá menjen mp-ben a játék során. (ha éppen kereskedik akkor végképp nem a hiénák miatt, vicces tud lenni egyszerre 10-20)

Fanatixxx 03-16-2010 23:04

Eredetileg azért kérdeztem mert a meditációval tolom jelenleg a gyógyulást. A felfrissülés és a meditáció az összesen 2 skill, de a gyógyulás már több ha maxolni akarom, viszont ahogy olvasom a felfrissülés keveset tölt vissza így az általam említett kombó abszolút nem kivitelezhető. A gyógyulást tehát mindenképpen a gyógyulás varázslatból érdemes ezek szerint megoldani. Sőt úgy tudom azt csata közben is lehet használni. Egyébként a 100 mozgáspontért 10-et gyógyulok arány szerintem nagyon kevés a meditációval... Az elején nem rossz, de később elenyésző amit így gyógyulhatsz, főleg ha azt nézem, hogy a mozgáspontjaid nagy részét beáldozod.

Swiss 03-16-2010 23:39

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 245388)
Eredetileg azért kérdeztem mert a meditációval tolom jelenleg a gyógyulást. A felfrissülés és a meditáció az összesen 2 skill, de a gyógyulás már több ha maxolni akarom, viszont ahogy olvasom a felfrissülés keveset tölt vissza így az általam említett kombó abszolút nem kivitelezhető. A gyógyulást tehát mindenképpen a gyógyulás varázslatból érdemes ezek szerint megoldani. Sőt úgy tudom azt csata közben is lehet használni. Egyébként a 100 mozgáspontért 10-et gyógyulok arány szerintem nagyon kevés a meditációval... Az elején nem rossz, de később elenyésző amit így gyógyulhatsz, főleg ha azt nézem, hogy a mozgáspontjaid nagy részét beáldozod.

Jól látod, az elején hasznos a felfrissülés meditáció kombináció azonban egy idő után értelmét veszti. Személy szerint én ezt a pontot arra teszem, mikor éppen 2k-ra frissít fel egy varázsalt. Pontosítanék fent rosszul idéztem be helyesen 1667 az az mp melynél megúszod 7 vp-ből a maxolást. Vagyis három meditációt lehet ellőni ami 30 ép. Az, hogy ez a harminc vp kinek mire elég döntse el maga.

Később természetesen cél a haladó mágia mellett a menedék, valamint a legnagyobb gyógyítás megtanulása. Sajnos minden fokát a meg kell tanulni a varázslatnak, nem lehet bliccelni. Emellett nem árthat a páncél pajzs varik alkalmazása, valamint a szintedhez képest legjobb fegyver és páncélzat viselése.

Sokan mondják, hogy egyedül nehéz; ezért azt ajánlom én is, hogy keress egy aktív klánt! Egyedül jó pár olyan tulajdonságot kell megtanulnod a küldteséek teljesítéséhez amire a későbbiek során nem feltétlenül lesz szükséged.

Hogy miért fontos ez?
Nemcsak a karaktereknek hanem a moboknak is vannak szintjei. Egy bizonyos tp elérésekor a mobok megölése esetén csökkenni fog a kapott tp-k száma (amennyiben kisebbet támadsz ha jól tudom, azt még nem láttam sehol, hogy valaki leírta volna melyik mob hányas lehet). Itt minden az időről és a hatékonyságról szól, vagyis a karakter szintjén adott idő alatt a megszerezhető max. tp elérése a cél. Ehhez a klánok nem kis segítséget tudnak nyújtani. Náluk megvan az infó, kaphatsz medált (mondjuk később már ennek sincs akkora jelentősége), és biztosan szívesen segítenek cuccokkal, mobilitással, kajával, borral :) varázsitalokkal ha már egyszer bevettek!

Sok sikert és kellemes kikapcsolódást, ha valamit rosszul írtam valaki biztosan kijavít! :)

Dus 03-17-2010 07:06

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 245395)
Később természetesen cél a haladó mágia mellett a menedék, valamint a legnagyobb gyógyítás megtanulása. Sajnos minden fokát a meg kell tanulni a varázslatnak, nem lehet bliccelni. Emellett nem árthat a páncél pajzs varik alkalmazása, valamint a szintedhez képest legjobb fegyver és páncélzat viselése.

A páncél, pajzs, és egyéb apró varázslatokat pedig érdemes második / sokadik karakterrel megtanulni, és annak segítségével felrakni a harcosra. Ugyanis, ha a főkarival tanulod meg, akkor az a +2/3/4 stb. tanulás nagyon visszafoghat a fejlődésben.


All times are GMT +1. The time now is 12:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu