Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Mf-ek apró erősítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4412)

Remedy 10-28-2010 19:31

Mf-ek apró erősítése
 
Sziasztok!

Multkor beszelgettunk Reaktor Zolival, aki emlitette, hogy mf-el igen nehezkes jatszani, es a legnagyobb problemat tobbek kozott a varikeszuli jelenti szamukra, hiszen egy 4-fos szovetseg 4x annyit regeneralodik. Szegeny mf meg nem bir koronkent tavolozni, varazslatokat felrakni, gombozni, terkaput nyitni(!), es akkor mar az esetleges artokrol nem is beszeltem.

A javaslat egyszeru, es nem sokat valtoztat a jatekon: Az mf-ek tavolbalatas varazslata keruljon 1%-ba. (itt kerdes, hogy orknak es gnomnak is 1, vagy inkabb 2 legyen)

Mit gondoltok?

(Esetleg ha ez pozitiv visszajelzesre lel, erdemes elgondolkodni hogy ki kell-e ezt terjeszteni A-ban egyfős klanokra)

Ettol fuggetlen meg mindig konnyu preda lesz, de legalabb a keszulijevel nem lesznek olyan nagy gondok.

Redback 10-28-2010 19:35

Én úgy mondanám, hogy a távol 2%-kal kevesebb készülibe kerüljön, így egyértelmű, hogy orknak és gnómnak 2%.

Egy fős klánokról pedig nem tudok nyilatkozni.

Pumi 10-28-2010 19:46

Remek ötlet, támogatom. Az 1fős klánoknál szintén. Sokszor mentem már fel egyedül és másodmagammal, még kettőnek is jól meg kell gondolnia, mikor mire használja el.

Merengő 10-28-2010 19:52

az 1 fős klánoknál is nagyon rossz A ban. 1 ori nézi jobb esetben a 24 távot naponta, ha egyéniben támad a vérszomjat is fel kell rakja. nagyon jó ötlet

vityu 10-28-2010 20:12

Nekem is tetszik az ötlet. Van egy mf országom, mondjuk csak akkor távolozok, ha gép előtt vagyok, ha nem, akkor had vesszen :D, vapról nem lépek be, így nem szokott akkora problémát okozni. De mivel nekem is van mf-em, így én is gondolkodtam, hogyan lehetne könnyíteni, ez egy másik ötlet, kérdezném Remyt, hogy feldobhatom-e mert a téma címe végülis belefér.

Az alap felvetés, Red féle megfogalmazása mellett dobom le a szavazatom. Ráfér az mf-ekre a könnyítés.

Remedy 10-28-2010 20:18

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 269038)
Nekem is tetszik az ötlet. Van egy mf országom, mondjuk csak akkor távolozok, ha gép előtt vagyok, ha nem, akkor had vesszen :D, vapról nem lépek be, így nem szokott akkora problémát okozni. De mivel nekem is van mf-em, így én is gondolkodtam, hogyan lehetne könnyíteni, ez egy másik ötlet, kérdezném Remyt, hogy feldobhatom-e mert a téma címe végülis belefér.

Az alap felvetés, Red féle megfogalmazása mellett dobom le a szavazatom. Ráfér az mf-ekre a könnyítés.

Felolem nyugodtan leirhatod, ha mas otleted (is) van :)

vityu 10-28-2010 20:26

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 269040)
Felolem nyugodtan leirhatod, ha mas otleted (is) van :)

Maradjunk az is-nél, mert ez az ötlet remek.

Én csak arra gondoltam, hogy mi lenne, ha szövetség támad mf országra, akkor kevesebb lenne a foglalt föld mennyisége (hasonlóan az A-s tagkülönbséghez, csak itt szövetség/mf különbség lenne, mindegy, hogy a szövetség hány tagos.). Nem sokkal, mondjuk 1%-kal. Így lehet, hogy kevesebbszer támadják meg őket, mivel érdemesebb szövetségre menni. Aki meg mégis mf-eket támad, nagyobb hektáron kisebb az esélye annak, hogy beütés után szerencsétlen csak fokozással tudjon 2körre jutni a támadójához, vagy akárkihez, mert akkorát zuhant pontban.

Nem érzem annyira jó ötletnek, de már két napja gondolkodok azon, hogy milyen hátránya lehetne... Nem nagyon találtam, max az, hogy mondjuk a csoportok ritkább részű topjában jó távolságból indítva nagyobb az esély, hogy akár bontás nélkül is be lehessen ütni az mf-et újra, de igazán azokon a helyeken nehéz is az mf-ek sorsa, ettől nem lesz nehezebb.

Remedy 10-28-2010 20:32

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 269041)
Maradjunk az is-nél, mert ez az ötlet remek.

Én csak arra gondoltam, hogy mi lenne, ha szövetség támad mf országra, akkor kevesebb lenne a foglalt föld mennyisége (hasonlóan az A-s tagkülönbséghez, csak itt szövetség/mf különbség lenne, mindegy, hogy a szövetség hány tagos.). Nem sokkal, mondjuk 1%-kal. Így lehet, hogy kevesebbszer támadják meg őket, mivel érdemesebb szövetségre menni. Aki meg mégis mf-eket támad, nagyobb hektáron kisebb az esélye annak, hogy beütés után szerencsétlen csak fokozással tudjon 2körre jutni a támadójához, vagy akárkihez, mert akkorát zuhant pontban.

Nem érzem annyira jó ötletnek, de már két napja gondolkodok azon, hogy milyen hátránya lehetne... Nem nagyon találtam, max az, hogy mondjuk a csoportok ritkább részű topjában jó távolságból indítva nagyobb az esély, hogy akár bontás nélkül is be lehessen ütni az mf-et újra, de igazán azokon a helyeken nehéz is az mf-ek sorsa, ettől nem lesz nehezebb.

Ez igazabol azert nem tetszik, mert ha mondjuk az mf az agresszor, miert ne tudja szegeny torpem vagy varisom nagy nehezen minden lovat kipreselve a keves barakkjabol visszautni azt a foldmennyiseget, amit az mf leszedett rola?

Pool 10-28-2010 20:46

Tetszik az ötlet, az A-s része viszont nem.
2 fős klánnak is nehéz ezt megoldani, ne legyen különbség 1 és 2 fős között...

Azt mondom, hogy 4 fős klánig járjon a kedvezmény...
Az olyan elfogadható :)

vityu 10-28-2010 20:55

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 269044)
Ez igazabol azert nem tetszik, mert ha mondjuk az mf az agresszor, miert ne tudja szegeny torpem vagy varisom nagy nehezen minden lovat kipreselve a keves barakkjabol visszautni azt a foldmennyiseget, amit az mf leszedett rola?

Hát igen, ebből a szempontból kevésbé vizsgáltam meg. Ilyen esetben tényleg kevesebb föld kerül vissza, 2000hektárnál 20as tétel...


All times are GMT +1. The time now is 06:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu