Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Web szerkesztés (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=149)

track 02-01-2006 17:15

Web szerkesztés
 
Nah szal ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki még nem műveli ezt a műfajt az kedvet kapjon hozzá és, aki nem rég műveli annak segítsenek azok akik elég profi szinten vannak:D (Ati:D ). És gy az elején meg is kérdezném hogy mit kell ahhoz tennem hogy a weblapom "híres legyen" ezt úgy értem hogy a gugliba(google) beírok egy kulcsszótés kidobja az első két oldalon legalább az oldalam?:confused:

director 02-01-2006 17:51

Quote:

Originally Posted by track
Nah szal ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki még nem műveli ezt a műfajt az kedvet kapjon hozzá és, aki nem rég műveli annak segítsenek azok akik elég profi szinten vannak:D (Ati:D ). És gy az elején meg is kérdezném hogy mit kell ahhoz tennem hogy a weblapom "híres legyen" ezt úgy értem hogy a gugliba(google) beírok egy kulcsszótés kidobja az első két oldalon legalább az oldalam?:confused:

ejj, mindenki híres akar lenni?:P

a lényeg h az oldal, amit csinálsz, legyen *jó*.
a *jó* azt jelenti, hogy van egy célközönség, akinek érdemes újra és újra meglátogatni az oldalt. ha az oldalad *jó* lesz, akkor valószínűleg már elég híres is lesz:) reklámozni ezután bőven ráér.

track 02-01-2006 17:52

ez rendben van de hallottam valami page rank bigyóról. és nem értem mit kell vele csinálni:confused: :(

director 02-01-2006 17:57

Quote:

Originally Posted by track
ez rendben van de hallottam valami page rank bigyóról. és nem értem mit kell vele csinálni:confused: :(

a page rank egy szám, ami azt adja meg h a gugli szerint milyen fontos az oldalad, ez alapján (hát, nagyjából) készül a találati lista.

pontos számítási algoritmust megtalálod ha rákeresel a page rank kulcsszóra guglival:D

de az egész semmi nem ér, egy *jó* oldal nélkül:) (ezt imádom mondani)

track 02-01-2006 18:02

:D ok. kész az oldalam, ha van bannerem még akkor se bizti hogy látogatják, és ha beírom a gugliba a kulcsszót lehet, LEHET hogy kidobja de valszinleg a 43 oldalon az utólsó elötti:D és nem hiszem hogy valaki végignéz 43 oldalt:D

Ati 02-01-2006 18:03

A *pontos* algoritmust tuti nem, mert ezt hétpecsétes titokként őrzik, és mindenki csak próbálkozik, és találgat, hogy mi alapján is van ez a rangsor. A legtöbben annak a hívei, hogy minél több más oldalról linkelnek az adott oldalra, annál magasabb pontot ér el. Ennek némileg ellentmond, hogy az msn.com nemrégiben 10-ből 2 pontot kapott, pedig pármillió oldal mutat azért rá. :) Bár azt hiszem, hogy ezt a "bakit" azóta a Google javította egy közfelháborodás után. :)

track 02-01-2006 18:05

szóval ha 20 oldal linkel az én lapomra akkor lehet hogy nem a 43. oldalon hanem 28. oldalon leszek?

Etyekwood 02-01-2006 18:05

Ati tud programozni???:eek:
Na jó, csak vicc volt:)
Én maszekban html-t tanulok, és kissebb nagyobb sikerrel:)

Ati 02-01-2006 18:07

Quote:

Originally Posted by track
:D ok. kész az oldalam, ha van bannerem még akkor se bizti hogy látogatják, és ha beírom a gugliba a kulcsszót lehet, LEHET hogy kidobja de valszinleg a 43 oldalon az utólsó elötti:D és nem hiszem hogy valaki végignéz 43 oldalt:D

Első oldalra rohadt nehéz kerülni. No meg a kulcsszavaktól is függ. Ha beírod, hogy "biggest online strategy game", akkor a Queosia első oldalon kijön, de emögött jópár hónapnyi meló van azért, és nemcsak az oldal készítésére gondolok.

director 02-01-2006 18:07

Quote:

Originally Posted by Ati
A *pontos* algoritmust tuti nem, mert ezt hétpecsétes titokként őrzik, és mindenki csak próbálkozik, és találgat, hogy mi alapján is van ez a rangsor. A legtöbben annak a hívei, hogy minél több más oldalról linkelnek az adott oldalra, annál magasabb pontot ér el. Ennek némileg ellentmond, hogy az msn.com nemrégiben 10-ből 2 pontot kapott, pedig pármillió oldal mutat azért rá. :) Bár azt hiszem, hogy ezt a "bakit" azóta a Google javította egy közfelháborodás után. :)

oké, a pontos az hülyeség:) pontosan;) arra gondoltam, hogy pár helyen elég jó tippeket lehet olvasni arról hogyan juthatsz előrébb az algoritmus alapján:)


All times are GMT +1. The time now is 09:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu