Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Csillagkapu (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=83)

godgod2 01-28-2006 08:50

Csillagkapu
 
Fun club:) :cool: :D

godgod2 01-28-2006 09:01

Dr. Daniel Jackson
 

Dr. Daniel Jackson
(Michael Shanks)
http://kepek.csillagkapu.hu/karakter.../thumbs/01.jpg






A Kedvenc karakterem :rolleyes:

godgod2 01-28-2006 09:11

Joseph Mallozzi elárult pár új epizódcímet a készülő évad első felével kapcsolatban.


Persze még mindig nagy vonalakban beszélt mindenről, hogy kellően felcsigázza a a kíváncsi rajongókat. Egyenlőre a köv. sorrend várható:

10x01 Flesh and Bone
10x02 Morpheus
10x03 Insider
10x04 -
10x05 Uninvited
10x06 -
10x07 Counter-Strike
10x08 Memento Mori
10x09 -
10x10 Quest, part 1
10x11 Quest, part 2

* * *

A forgatásokat február végén fogják kezdeni, ám még Claudia Black babája sem született meg. Az írók pár forgatókönyvet már elkészítettek, többször újraírtak és átneveztek. Még kevés részlet ismert, így a következők inkább pletykaként kezelendőek, mintsem tényként.

godgod2 01-28-2006 09:15

- állítólag láthatóak lesznek végre a Furlingek
- lesz időutazással kapcsolatos kaland
- Carter, Daniel és Woolsey ügynök valószínűleg el fog jutni Atlantiszra, de teljes csapatok közti cross-over nem várható az anyagi szempontok miatt
- lesz egy új ellenség is, mely kötődik az Ori fővonalhoz
- nem lesznek többé replikátorok, sem RepliCarter, mert azt a szálat befejezettnek tekintik
- Tealc végre nem Jaffákhoz kapcsolódó eseményekben is kiemelt szerepet kap

Ati 01-28-2006 09:22

Énn elolvastam már pár sorozat utolsó részének leírását, és hihetetlenül rossz vilt úgy tovább nézni... :D Szóval óvatosan ezzel az előre leirogatásokkal. :)

godgod2 01-28-2006 09:24

Quote:

Originally Posted by Ati
Énn elolvastam már pár sorozat utolsó részének leírását, és hihetetlenül rossz vilt úgy tovább nézni... :D Szóval óvatosan ezzel az előre leirogatásokkal. :)

Csak érdekességnek szántam, egyébként igazad van. Módosítok is.:)

Cassandra 01-28-2006 13:22

Nekem az alapfilm tetszett meg annakidején és csak Kb.a második évad tályékán kezdtem el nézni a sorozatot, mivel akkor láttam először a filmet...:)
Nagyon tetszik a sorozat, viszont mostanában egy-egy rész elég laposra sikeredett, volt olyan, amit nem tudtam végignézni.:rolleyes:
A Csillagkapu is már túl régen megy ahhoz, hogy mindig újat és érdekeset tudjon mutatni...ennek ellenére ez még mindig azon ritka sorozatok közé tartozik, amit szivesen és a lehető legtöbb alkalommal nézek meg.

Cassandra 01-28-2006 13:24

Ami a kedvenc karaktert illeti god kedvence az én kedvencem is;)

Ati 01-28-2006 13:29

Quote:

Originally Posted by Cassandra
A Csillagkapu is már túl régen megy ahhoz, hogy mindig újat és érdekeset tudjon mutatni...

Viszont szerintem azon igen ritka sorozatok egyike, ahol a spinoff sorozat (mi ez magyarul?) -- Atlantisz -- nem csak azért készült, hogy legyen, hanem tényleg jó és izgalmas. Sőt, szerintem jobb, mint az eredeti. :)

Ink@ 01-28-2006 13:32

Nekem is egyik kedvenc sorozatom, habár rengeteg rész kimaradt :(

Cassandra 01-28-2006 13:36

Mellék sorozat - erős szabadfordításban - amihez egyébbiránt eddig nem nagyon volt szerencsém:(

Ati 01-28-2006 14:10

Ha tudod, akkor valahol mindenképp nézd meg! Csak ajánlani tudom. Van különálló története is (tehát nem arról szól, hogy na akkor eddig a CS1 életét néztük, most nézzük a CSK2 életét is ;)), és szerintem igen mókásra is sikerült, nagyon jó szereplőkkel.

Törpi 01-28-2006 14:38

sejtettem, hogy lesz Csillagkapu téma
 
Amikor megláttam a Filmek, sorozatok, TV címü fórumtémát, sejtettem, hogy lesz benne Csillagkapu. ;)
Én már akkor elkezdtem nézni, amikor még a TV3-on játszották úgy 7 évvel ezelött, és alig vártam már a többi évadot is.
Én imádom a rossz részekkel együtt, sőt nekem nincs is rossz rész.:D
Minden részben van egy kis komika, szófordulat, nagyon bírom a karaktereket, jó fejek. Főleg Til'c-et. :D Mindig van min kuncogni.:p

Ati 01-28-2006 16:37

A mai rész jópofa volt. :)

godgod2 01-28-2006 16:45

Quote:

Originally Posted by Ati
A mai rész jópofa volt. :)

Az jópofa:D Én is megnéztem:)

godgod2 01-29-2006 07:03

Karakterek; Elsőnek Jack O'Neill:
A karakterek közül megmaradt a főszereplő Jack O'Neill, akit a filmben Kurt Russell formált meg - nevét O'Neil-nek írták -, és nem csak a név változott, hanem a személyiség is. Richard Dean Anderson (ex-MacGyver) csak olyan feltételekkel fogadta el a szerepet, ha változtathat az ezredes megformálásán. A filmbeli ezredes a fia halála miatt teljesen magába roskadt és csupán száraz parancsokat osztogatott. A sorozatbeli O'Neill más, noha ő sem felejtheti a fia halálát, de sikerült annyira megbírkóznia a történtekkel, hogy tovább tud lépni. A filmből a humor is teljes mértékben hiányzott - a sorozatbeli O'Neill-nek viszont van humora és szarkasztikus megjegyzései nélkül már el sem tudnánk képzelni őt.

Cassandra 01-29-2006 09:36

Quote:

Originally Posted by Ati
Ha tudod, akkor valahol mindenképp nézd meg!

Tippet tudsz adni, hogy hol lelem, vagy találgassak?;)

Steve 01-29-2006 10:08

A tegnapi részben pl naggyon osztotta az oltásokat!:D
Amúgy számomra a csk az egyetlen olyan sci-fi sorozat, amit rendszeresen nézek mert mindig akad benne yopár csavar!:D

szamóka 01-30-2006 15:58

Akit kicsit is megfogott e sorozat, nézzen rá a csillagkapu.hu oldalra. Innen pótolhatók a kimaradt részek is.

Toto 02-01-2006 16:07

Jujuj, CSK fórum :)
Ez lesz a törzshelyem :D
Eddig 2 részt nem tudtam megnézni, viszont azokat letöltöttem a csillagkapu honlapról, és úgy tettem magamévá :)
hmmm...
Jack O'Neil dandártábornok még nem írt ide? :D

Ati 02-01-2006 20:38

Egy CSK-s kérdés azoknak, akik értenek hozzá. :)

A CSK1-et én mindig csak magyarul nézem, ott van a "goauld". A CSK Atlantiszt angolul nézem, ahol ez nincs. Volt egy rész viszint, ahol szóba kerültek, és 2 külön szót használtak rá: "goauld", és "gúl".

Miért van angolban 2 szó, magyarban pedig csak egy? Szar a magyar fordítás, és van ennek valami jelentősége, vagy csak egyszerűsítettek a magyarban, és az égvilágon semmi különbség nincs a két szó között? :)

Senki 02-01-2006 20:51

Quote:

Originally Posted by Ati
Egy CSK-s kérdés azoknak, akik értenek hozzá. :)

A CSK1-et én mindig csak magyarul nézem, ott van a "goauld". A CSK Atlantiszt angolul nézem, ahol ez nincs. Volt egy rész viszint, ahol szóba kerültek, és 2 külön szót használtak rá: "goauld", és "gúl".

Miért van angolban 2 szó, magyarban pedig csak egy? Szar a magyar fordítás, és van ennek valami jelentősége, vagy csak egyszerűsítettek a magyarban, és az égvilágon semmi különbség nincs a két szó között?

gúl: lehet hogy ghoul, de nem tom mit jelent a sorozatban, de szerintem ott mást jelent... (nem tudom nézni, ahogy aTVben szinte semmit... (hód, meg fórum meg ilyesmik jönnek közbe :D, pedig a Star Trek is bejön nekem, de havernak megvan az összes évad DVD-n letöltve a netről és most az Atlantist szedi... lassan elkezde elkérni és végignézni LooooL! )

Ati 02-01-2006 21:07

Először azt hittem, hogy ők simán csak így röviden mondják, és csak nálunk van ilyen hosszú nevük, de aztán mondták a hosszút is...

Senki 02-01-2006 21:13

Ati, ha Zöldbe molesztálsz, akkor megkérdezem a CSK fan, mindenttudor barátomat hogy mi az amire gondolsz... igazából meg is akartam látogatni a héten, de beteg voltam sajna.... :(
249048 -itt találsz meg biztosan! ;)

Cassandra 02-01-2006 21:14

Akkor megismételem, amit egyszer már megkérdeztem, de senki nem reagált(még a végén morcos leszek, irgum-burgum)Hol tudom megnézni, vagy honnan tudom leszedni a Csillagkapu Atlantiszt?:rolleyes:

Ati 02-01-2006 21:18

Quote:

Originally Posted by Cassandra
Akkor megismételem, amit egyszer már megkérdeztem, de senki nem reagált(még a végén morcos leszek, irgum-burgum)Hol tudom megnézni, vagy honnan tudom leszedni a Csillagkapu Atlantiszt?:rolleyes:

csillagkapu.hu

Toto 02-01-2006 21:29

Bezony, bezony...
A csillagkapu honlap ismerete alap :D
Én sajna nem látom az Atlantisz-os sorozatot :(
De majdcsak eljut valami földi adóhoz is.

Ati 02-01-2006 21:30

Quote:

Originally Posted by Toto
Bezony, bezony...
A csillagkapu honlap ismerete alap :D
Én sajna nem látom az Atlantisz-os sorozatot :(
De majdcsak eljut valami földi adóhoz is.

Na most akkor hogy, meg mi? :) Azon az oldalon fent van, nem?

Toto 02-02-2006 08:54

Na szóval nincs fent :) vagy legalábbis én nem találom. Csak egy ismertető van a sorozatról, de letölteni csak a Csillagkapu sorozatot lehet. Ha valaki mégis megtalálja az Atlantiszt, akkor szóljon :)
Mondjuk én megvárom magyar verzióban, mert utálom a felíratot...

Ati 02-02-2006 08:55

Quote:

Originally Posted by Toto
Na szóval fent van :)
Mondjuk én megvárom magyar verzióban, mert utálom a felíratot...
Német verzió meg nincs fent :D

Alámondásos verzió nincs fent? :) (Vicc volt :))

Toto 02-02-2006 09:31

Quote:

Originally Posted by Ati
Alámondásos verzió nincs fent? :) (Vicc volt :))

A "módosít" lehetőség csodálatos :)))
most kétféle verzióban van fent jóvoltodból a hsz-em :D

szamóka 02-02-2006 12:12

atlantis.csillagkapu.hu

Toto 02-02-2006 12:18

És tényleg :)

szamóka 02-02-2006 16:31

a torrent.csillagkapu.hu is említést érdemel...

Toto 02-04-2006 07:37

Ma Csillagkapu ;)

Toto 02-08-2006 08:26

Jövő héten nem lesz csillagkapu :eek:
Valami új sorozat lesz...
Pedig a 8. évadnak nem a most vasárnapi résszel van vége :(

Ati 02-08-2006 09:26

Quote:

Originally Posted by Toto
Jövő héten nem lesz csillagkapu :eek:
Valami új sorozat lesz...
Pedig a 8. évadnak nem a most vasárnapi résszel van vége :(

16:35Rex felügyelő (osztrák-német krimisorozat, 1994 - 46.) 45' (12) Moser halála 18:30Tények
Hírműsor

Nekem innen hiányzik egy óra... Lehet, hogy csak a tvműsor rossz már megint.

*reménykedik*

Toto 02-08-2006 09:38

hát mintha ez a Moser halála régen dupla részes lett volna...
ennek mondjuk ellent mond a 45 perces megjelölés.
Ha egy hét ki is marad, reméljük ha Moser meghal, utánna visszakerül a CSK :)

Toto 02-08-2006 09:40

Quote:

Originally Posted by Ati
16:35Rex felügyelő (osztrák-német krimisorozat, 1994 - 46.) 45' (12) Moser halála 18:30Tények
Hírműsor

Nekem innen hiányzik egy óra... Lehet, hogy csak a tvműsor rossz már megint.

*reménykedik*


Rex fanoknak belinkelted a jövő heti rész tartalmát :D :D

Ati 02-08-2006 09:44

Quote:

Originally Posted by Toto
Rex fanoknak belinkelted a jövő heti rész tartalmát :D :D

Tom, copy/paste volt a port.hu-ról, ott szoktam nézni... Bár a Battlestar Galactica-t pl rosszul írták, úgyhogy lehet mégse kéne erre a műsorra bízni mindent. :D


All times are GMT +1. The time now is 22:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu