Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   szövi nem 4 fővel (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1554)

Alba 03-12-2007 09:33

szövi nem 4 fővel
 
Most jutott eszembe egy dolog. Le is irom :)

Ha mf vagyok megkapom a bonuszt ami jar nekem.Ha szövibe nvagyok elvesztem ezt.

De mivan ha én nem akarok 4 fős szöviben jaccani csak 2 vagy 3 fősben.
Ilyen esetben is elvesztem az mf bonuszoma ttehat ilyet nem csinalok.

Mi lenne ha mondjuk csökkentet mf bonuszokat kapnának azok akik szöviben vannak de nem 4 en. Így jatszhato lenne egy 2 fős szövetség is , és nem kellene muszalybol 4 es re bővíteni ha nem akarom.

Tehat egy 2 fős szövi esetében kapnának mfbonusz/2 t 3 mas nal meg /3 mat.

Vélemény?

Colony 03-12-2007 09:48

Az ötlet nekem is tetszik!
Jó lenne, ha a most jelenleg szabin lévő szövitársak után járó védelmi bónuszt, a csonka szövik is megkaphatnák.
A katonai támadásokra meg nem hinném, hogy járnia kéne. Ha annyira támadni akarnának és aktívak akarnak lenni, akkor keressenek még tagokat.

A toli-vari bonuszt ellenzem. Az maradjon az mf-eknek.

LotR 03-12-2007 09:49

Quote:

Originally Posted by Alba (Post 79635)
Most jutott eszembe egy dolog. Le is irom :)

Ha mf vagyok megkapom a bonuszt ami jar nekem.Ha szövibe nvagyok elvesztem ezt.

De mivan ha én nem akarok 4 fős szöviben jaccani csak 2 vagy 3 fősben.
Ilyen esetben is elvesztem az mf bonuszoma ttehat ilyet nem csinalok.

Mi lenne ha mondjuk csökkentet mf bonuszokat kapnának azok akik szöviben vannak de nem 4 en. Így jatszhato lenne egy 2 fős szövetség is , és nem kellene muszalybol 4 es re bővíteni ha nem akarom.

Tehat egy 2 fős szövi esetében kapnának mfbonusz/2 t 3 mas nal meg /3 mat.

Vélemény?


Akkor old meg az a problémát, mikor két 4 fős szövi egymásnak esik, majd mikor az egyiket leverték, kilép ...
maradnak 3-an de még kapnak mfbonuszt???:confused:
Kicsit fura lenne..

Xeper 03-12-2007 09:51

Quote:

Originally Posted by LotR (Post 79638)
Akkor old meg az a problémát, mikor két 4 fős szövi egymásnak esik, majd mikor az egyiket leverték, kilép ...
maradnak 3-an de még kapnak mfbonuszt???:confused:
Kicsit fura lenne..

MF bónusz harmadát kapnák... nagyon nem mindegy (kb annyi, mintha lenne egy 4. szövetségesük, aki szabin van)

Valezius 03-12-2007 10:03

Csak egy kérdés: Az egy fős szövi mennyi bónuszt kapna?

Alba 03-12-2007 10:05

1 fős szövi az olyan lenne mintha mf lenne.

Amugy igen, ha 2 4fős szövi van egymasnak esnek 1 kilép akkor, ne mmf bonuszt kapnak hanem a csökkentett részét-.

Valezius 03-12-2007 10:08

Quote:

Originally Posted by Alba (Post 79643)
1 fős szövi az olyan lenne mintha mf lenne.

Amugy igen, ha 2 4fős szövi van egymasnak esnek 1 kilép akkor, ne mmf bonuszt kapnak hanem a csökkentett részét-.

Akkor nem tetszik. Egy példa: én vagyok a környék legnagyobb tolvaja, senki nem fog szövit felmérni nálam, meggömböznek, és kiírja, hogy szövetség tagja. Ezáltal valamennyi extra védelmet kaptam, és semmit nem kell feladnom.
(Még egy kérdés: Még az extra toli erőt se?)

Colony 03-12-2007 10:09

Quote:

Originally Posted by Alba (Post 79643)
1 fős szövi az olyan lenne mintha mf lenne.

Amugy igen, ha 2 4fős szövi van egymasnak esnek 1 kilép akkor, ne mmf bonuszt kapnak hanem a csökkentett részét-.

Akkor miértelme lenne az mf státusznak?
Beregizel egy országot és rögtön szövitag lennél?
mf-nél 40%, 1 főnél 30%, 2-nél 20%, 3-nál 10% és 4-nél semmi. Én igy képzelem el.

Valezius 03-12-2007 10:23

Másik példa: Vip hv-n volt egy 2fős szövi, tehát valahányszor elég közel jött valamelyik tag, és be tudtam ütni, akkor megttem, mert ők voltak a leggyengébbek. Ha kaptak volna 20%-ot védekezésre, akkor más lett volna a helyzet, így meg tetszett, hogy bevállalták, négyen fognak játszani.

Tehát max úgy tudnám támogatni, hogy
1fő +30% védelem, 2fő: +20% védelem, 3fő: +10% védelem, és mindez csak akkor ha szövi vs szövi harc van. Tehát mf-ek ellen már nem járna.
De lehet, hogy ez már túl bonyolult.

Synkel 03-12-2007 10:40

Ha valaki 3 fős szöviben játszik, az ne verekedjen 4 fős szövikkel, és kész. Legalábbis akkor ne, ha azok még jobbak is mint ő.
A szövetségek 4 fősre lettek tervezve, és egyértelmű, hogy egy csonka szövi nem veheti fel a versenyt egy teljessel. Nem is kell, hogy felvegye, mert legalábbis érdekes lenne a dolog.
Védekezési szempontból kompenzálva van az, hogy egy szövitag esetleg szabira kell menjen valami oknál fogva, a szövetségesei ugyanis kapnak utána 10% védelmet. Nem lenne jó, ha ugyanez a 10% bónusz támadásra is járna, az meg végképp, hogy még szabis szövetséges se kell hozzá.


All times are GMT +1. The time now is 07:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu