Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Szintlépés! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=930)

analóg 03-09-2007 22:06

Hornet, Fegya, köszi..igazából úgy gondoltam, hogy 450 hekivel lépek fel, aztán onnan állok neki földet szerezni..akkor ezek szerint ez csak úgy valósítható meg, ha lépés előtt elkezdek építeni 150 épületet, mert azok a földdel együtt elvesznek..ez viszont anyagilag nem túl kifizetődő :)

ha jól kalkulálok akkor Fegya módszerével járok a legjobban, mert több raktárból meg barakkból jó sok dolgot el tudok adni bontás előtt..és akkor az elején csak fosztás..köszönöm

Grabi 03-09-2007 22:19

azért 150 épület ötös árakon számolva nem olyan hatalmas költség úgy gondolom

analóg 03-10-2007 22:28

hmm, azisigaz..csak úgy bukom a sok eladható portékát, ami jól jönne az elején..nomajd meglátom

már csak azt mondjátok meg, hogy a varázsló +1% készültsége gyakorlatban mennyi előnyt jelent? hullából épülök át, szóval nincs varis tapasztalat..amolyan hadi-vari országot szeretnék (mf), de főleg varázsolnék..nem tudom, lehet, hogy a tudóssal jobban járnék? (az új faj óriás lesz amúgy..kezdőnek az való :))

Grabi 03-10-2007 22:37

tudóssal bőven jobban jársz.

bitboss 03-13-2007 17:01

Quote:

Originally Posted by analóg (Post 79366)
már csak azt mondjátok meg, hogy a varázsló +1% készültsége gyakorlatban mennyi előnyt jelent?

tisztázzuk: a tolvaj és varázsló személyiség elönye az 1% készültség regenerálódás
vagyis ha egy akciósorozattal elfogyott a készültséged (pl 50% alá), de az ellenfélben folyamatosan kárt akarsz okozni, akkor a nagyobb regenerálódással kb. 3-8 körönként eggyel többet tudsz ártani (egy variakció készültségcsökkentése a varázslat tipusátol és a távolságtol is függ)
ennél valóban többet ad a tudós személyiség

visszatérve a fellépés alatt meglévö gabonatöbbletre:
azért nem mindegy, mert tapasztalat szerint körváltáskor az emberek-katonák hamarabb esznek, mint a raktárak lefölöződnek.
tehát aki nem tultermel, hanem körönként fogy a gabonája (vagyis valamilyen mértékben "etet"), annak egy környi gabonafogyással többet megéri átvinni, ha közvetlenül szintlépéskor az áruk nem fogynak el a raktárkapacitás mértékéig !!!

Kubbi 03-18-2007 10:21

Bocsi, ha értetlennek látszom, de hát ez van. :D

Akkor most a jelen állás szerint, ha a raktárban elfér 10e kő, de én fellépek 50e kővel, akkor az új csopi első körváltásáig van időm, hogy elépítkezzem azt a nyersit?
Mert 4-es árakon nézve is, kb 300-400millióba kerül átípülni szövimnek.
Tehát lehet építkezni, már első körváltás elött is?

Killer 03-18-2007 11:28

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 80663)
Bocsi, ha értetlennek látszom, de hát ez van. :D

Akkor most a jelen állás szerint, ha a raktárban elfér 10e kő, de én fellépek 50e kővel, akkor az új csopi első körváltásáig van időm, hogy elépítkezzem azt a nyersit?
Mert 4-es árakon nézve is, kb 300-400millióba kerül átípülni szövimnek.
Tehát lehet építkezni, már első körváltás elött is?

igen most így van!:DD

Kubbi 03-18-2007 12:19

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 80679)
igen most így van!:DD

Köszönöm taszi :)

Killer 03-20-2007 09:19

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 80686)
Köszönöm taszi :)

én is kiváncsi voltam,és épp a napokban léptem ezért leteszteltem:D

Szecsa 03-20-2007 09:56

hm..en pedig ugy emlekeztem, hogy ha szintet lepsz, az el nem fero nyersi elveszik..de akkor rosszul tudtam :) thx en is :)


All times are GMT +1. The time now is 21:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu