Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   toli vs. toli (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=679)

Magnum 08-05-2006 12:01

toli vs. toli
 
Helló uralkodók!

Ugyan nem vagyok kezdő, de jó pap is holtig tanul..., úgyhogy érdekelne a véleményetek. Szerintetek mi a teendő, ha két tolisnak van elszámolnivalója egymással? Tegyük fel, hogy mindkettő mf és erős variban is. A tekercsek aránya ismeretlen. És zárjuk ki a diplomáciai megegyezés lehetőségét is!

Várom az ötleteket, tapasztalatokat!

szamóka 08-05-2006 12:17

Párbajozzatok...

Cassandra 08-05-2006 12:21

Egyik toli lebontja a fölös épületeket, amit csak le tud, felhúz helyettük barakkot és telepakolja lovakkal...
Mondjuk ez azért engem is érdekelne, mármint, hogy az ügyesebbek hogy oldanák meg.:D

Magnum 08-05-2006 12:46

Quote:

Originally Posted by szamóka
Párbajozzatok...

nincs konkrét ügy, csak feltűnt, hogy még nem olvastam ilyen esetről, taktikáról.

Magnum 08-05-2006 12:57

Quote:

Originally Posted by Cassandra
Egyik toli lebontja a fölös épületeket, amit csak le tud, felhúz helyettük barakkot és telepakolja lovakkal...
Mondjuk ez azért engem is érdekelne, mármint, hogy az ügyesebbek hogy oldanák meg.:D



Ez talán még működhetne is! És mi van akkor, ha éppen pang a piac és nem jutsz hozzá nagyobb mennyiségű lóhoz/elithez? Képzéssel azért jó néhány körbe is bele telhet a dolog...

Cassandra 08-05-2006 13:16

Quote:

Originally Posted by Magnum
Ez talán még működhetne is! És mi van akkor, ha éppen pang a piac és nem jutsz hozzá nagyobb mennyiségű lóhoz/elithez? Képzéssel azért jó néhány körbe is bele telhet a dolog...

Nem feltétlenül, mert pl.azt megteheted, hogy, ha van sima katonád(vagy a piacon azt találsz+veszel fegyvert, ha nincs elég), fogod elkezded képezni és félidőben, elkezded megépíteni hozzá a barakkokat, ha nem számolsz rosszúl a barakok meglesznek mire a képzéseid beérnek és támadhatsz, de sztem nem épp ez a legideálisabb megoldás, mert ezidő alatt az ellen képezhet annyi varit, vagy tolvajt, hogy lenyomjon... a játék során nem kerültem még ilyen szituba, szal ez csak egy futó gondolat volt.:D

Magnum 08-05-2006 14:38

Quote:

Originally Posted by Cassandra
ezidő alatt az ellen képezhet annyi varit, vagy tolvajt, hogy lenyomjon...


hát igen, ha van üres barakkhely, meg ló a piacon, akkor meg lehet próbálni, de amúgy elég időigényes. És elég bizonytalan is a dolog, hiszen mi van, ha betoníjba fut bele az ember, pláne, ha elf...

aúú 08-05-2006 15:07

Ha a piacon nincs semmi, nem tudsz mit lebontani (vagy úgy sem tudnál ártani az ellennek) és egyenlő erősek vagyok (erre nem sok esély van amúgy), akkor a köv szintig kell üldözni, ahol fajt kell váltani és úgy szétkapni. Esetleg, ha ennyire nincs sereg a piacon, akkor a saját seregedet lejebb kell szedni és vagy variban, vagy toliban ráerősíteni, hogy mégiscsak beférj hozzá, hisz sereggel ő se tud akkor benézni hozzád...

vonos82 08-05-2006 17:51

Bontani kell, de nem barackot kell építeni, min. 2x annyi paci kell, mint íj az ellennek, hanem templomot, hogy minden körben egyszer átmenjen egy készüli-csökkentés. És ez azt jelenti, hogy minden körben eggyel többet tudsz lopni. És mint tudjuk, sok kicsi sokra megy :D

exair 08-05-2006 18:00

esetleg le kell dobni ra egy atombombat..
ugyanmar, ki az aki csak azert tonkrevagna az orszagat, hogy leverjen valakit, aki osszetuzesbe kerult vele? :)
egyebkent meg elkuldeni neki egy kolcsonos mnt-t, ha nem fogadja el akkor szerezni magadnak egy szovit 3 ork tabornok tudossal (kek ketteskevel ellatva) akik csak lovas formaban nyomjak es bemenni hozza 5 sereggel fejenkent, ehhez mit szolsz ?:D


All times are GMT +1. The time now is 15:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu