Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   mészárlás módosítás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1829)

NorB 05-23-2007 17:12

mészárlás módosítás
 
az 5. szinten, és némileg a 4. szinten is a mészárlás a legfontosabb hadi művelet a magas árak miatt

jelenleg a sikeres mészár 3%-ot üt felülről, 6%-ot alulról
ez annyit tesz, hogy ha két szövetség áll egymással szemben, és az egyiknek átlagosan 20 hekivel kevesebbje van (300-500 hektár között jellemzően), akkor törvényszerűen az alsó nyer, amennyiben hasonló erejű a két szövi

javaslatom: a két szám módosuljon legalább 3,5-5,5% arányban, de talán a 4-5% lenne a tökéletes

Rém 05-23-2007 17:31

Hát ez hülyeség.... bontson alá az a szövi, vagy ne harcoljon akkor ha nembirja.

NorB 05-23-2007 18:13

Quote:

Originally Posted by Rém (Post 97858)
Hát ez hülyeség.... bontson alá az a szövi, vagy ne harcoljon akkor ha nembirja.

az első, amit javasolsz nem megy, 20-30 hekivel többje van, és reménytelen alábontani, tekintve, hogy az ellen is bontogat

a második, amit javasolsz, a szokásos kimenetel, de sztem nem túl szerencsés

Andrew 05-23-2007 20:37

abból a szempontból teljesen igazad van, hogy a följebb lévő szövinek semmi esélye nincs a lentebb lévővel
lévén a 30 hektárhoz már 90 hekit kell bontani, ami egy 450 hekis orinak a 20%
ettől már jelentős hátrányba kerülhet

Szecsa 05-23-2007 23:38

Maga az otlet nem rossz elgondolas.
10%> fold bontasa 5. szinten megoldhato az alacsony nyersanyag arak miatt, szerintem.
Kitalaltak a vandor szemelyiseget, amely 5. szinten egyik legszuksegesebb szemelyiseg a hadis oriknak, a pelda miatt, legyen az illeto a tamado/vedekezo oldalon.
Legtobbszor nyilvan a 2-3 korrol tortenik a tamadas, ezt tudni kell lebontani...

Nem tartom jogosnak, hogy ennyire kozel hozzuk ezeket a szamokat (4-5%), talan a 3,5-5,5% megfelelo lehetne, de mindenfele eszkoz adott, hogy a sereget egyreszt megfogjuk, masreszrol pedig visszaussunk mi is alulrol...még ha bontanunk is kell.

NorB 05-23-2007 23:44

a probléma Szecsa abban van, hogy amíg az alsó bont pár ezt-azt, addig a felső már lényeges épületek sorát kell bontson, kb. az ori ötödét
a bontások után kisebb a serege, de több a területe

megfogni egyébiránt nem is igen próbáljuk a támadásokat, hanem kiürítjük amennyire lehet, a megtámadott orit
a lényeg, hogy az alulról jövő ütések irreálisan erősebbek

J.Ati 05-24-2007 01:31

Quote:

Originally Posted by NorB (Post 97842)
az 5. szinten, és némileg a 4. szinten is a mészárlás a legfontosabb hadi művelet a magas árak miatt

jelenleg a sikeres mészár 3%-ot üt felülről, 6%-ot alulról
ez annyit tesz, hogy ha két szövetség áll egymással szemben, és az egyiknek átlagosan 20 hekivel kevesebbje van (300-500 hektár között jellemzően), akkor törvényszerűen az alsó nyer, amennyiben hasonló erejű a két szövi

javaslatom: a két szám módosuljon legalább 3,5-5,5% arányban, de talán a 4-5% lenne a tökéletes


Szerintem igazad van abban,hogy alacson hekin ,ha két egyenlően erős szövetség háborúzik akkor a felfelé támdó előnyből indúl.
Viszont nem lenne jó egy ilyen változás ,mert a többi szinten meg egyszerűen megoldható a nagymértékű bontás..mivel van miből:)

off:
Nemrég olvastam az egyik témában( Hírnév: + vagy - ) pár dolgot ami ehez a témához kapcsolható.

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 96444)
végülis mennyivel nemesebb dolog az ezer ponttal fölötted állót ütni, aki semmit sem tud tenni ellened, mert fölfele nagyobb a támadód és jobb az eredményed

grat;)


Quote:

Originally Posted by laci (Post 96446)
Hihihi, most mindjárt kijön, hogy az az igazi bátorság, amikor a nálam gyengébbeket ütöm, nem az, ha az erősebbeket ;)

Szóval aki gyengébb az van lent vagy fent?:confused:

on:

Én támogatnám alacsony hekin az értékek közelebb hozását,mert egy szöviháborúban tényleg nincs könyű helyzetben az akit felfelé mészárolnak mondjuk,de lehet akár bontani...csak nehézkes:D

Andrew 05-24-2007 19:31

igazából nem ilyen módon kéne közelebb hozni az értékeket, azaz nem kéne gyengíteni a fölfele mészárlást még 0,5%-al se, hanem a lefele támadást kéne csak erősíteni 1%-al

Remedy 05-24-2007 20:11

Quote:

Originally Posted by NorB (Post 97842)
az 5. szinten, és némileg a 4. szinten is a mészárlás a legfontosabb hadi művelet a magas árak miatt

jelenleg a sikeres mészár 3%-ot üt felülről, 6%-ot alulról
ez annyit tesz, hogy ha két szövetség áll egymással szemben, és az egyiknek átlagosan 20 hekivel kevesebbje van (300-500 hektár között jellemzően), akkor törvényszerűen az alsó nyer, amennyiben hasonló erejű a két szövi

javaslatom: a két szám módosuljon legalább 3,5-5,5% arányban, de talán a 4-5% lenne a tökéletes

Nekem az lenne ehhez a hozzaszolasom, hogy ha egy helyzetet nem tudsz megoldani ( pedig vhogy ugy gondolom, te megtudnad), nem a jatekot kell atirni...

Ezer es ezer lehetosege van a felso szovinek nyerni... Ezert ez egy strategiai jatek....

NorB 05-25-2007 01:26

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 98317)
Nekem az lenne ehhez a hozzaszolasom, hogy ha egy helyzetet nem tudsz megoldani ( pedig vhogy ugy gondolom, te megtudnad), nem a jatekot kell atirni...

Ezer es ezer lehetosege van a felso szovinek nyerni... Ezert ez egy strategiai jatek....

amit leírtam az egy tisztán matematikai probléma

ha én játszanék magam ellen, alulról nyernék


All times are GMT +1. The time now is 22:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu