Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1619)

Madzin 03-31-2007 17:16

Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem?
 
Udv Mindenkinek.

Mivel ejjel unatkoztam ezert kicsit agyaltam hogy mi hianyzik a jatekbol. Tortenelmi teny hogy a kozepkorban a vallas szerepe nagyon nagy volt. (eleg csak a keresztes haborukra gondolni.) Javaslatom az lenne hogy talan a 7.0 –as verzioban be lehetne –e vezetni mint tenyezot. Kicsit agyaltam rajta hogy hogyan lehetne ugy megoldni ezt az uj lehetoseget hogy az ne jarjon jatekos vesztessel (csak fejlesztesi munkaval) es raadasul ertelme is legyen. Kovetkezokre jutottam,
Minden szinten van lehetosege egy orszagnak eldontenie melyik vallasi csoporthoz kivan tartozni.
A vallasnak szerepe lenne.
1. Ha azonos vallasu orszag tamadja, lopja , artozza a masikat akkor a hatekonysag 50 % osra csokken.
2. Minden vallasnak van valami bonusza az adott orszag eletere nezve.
Vallas_1: Mivel nem hisz a termeszetfeletti letezeseben ezert a tudomanyekercseket nem 20 kor hanem 15 kor alatt irja.
Vallas_2: +5 % katonai ero.
Vallas_3: Lakashelyzetre +5 % bonnusz.
Vallas_4: A moral ( katonai es nem katonai ) mind 90 % hoz kozelit nem 75 –hoz.
Vallas_5: 1 Bank 22.500 aranyat termel nem 7500 at koronkent.
Vallas_6: Minden epulet epitese 2 illetve 1 korrel gyorsabb. Epuletei fentartasi koltsege 30 % alacsonyabb.

Es akkor ezekhez egy SZEMELYISEG : Teologus + 1 vallast valaszhat.
Mindenkeppen szinesitene a jatekot, ezzel egy ujjabb kombinaciot hozna be , de meg nem bonyolitana tull a dolgokat.

Tudom egyeseknek kicsit sok lesz ez a mennyisegu uj info, ezert azokat kerem olvassak el meg egyszer es gondlojak at mielott szetoffoljak a temat.

Ha mar szerepelt az elvetett javaslatok kozt akkor elnezest , de ugy erzem hogy meg ez az egy terulet hianyzik egy kozepkori startegia jatekbol.

Hunor a sirály 03-31-2007 18:42

Nagyon kellene rajtuk még csiszolni. Mert elég durva dolgok vannak benne. A zsidónak. hogy termeljen a bank, akkor kereskedőnek kellene lennie és úgy termelne 22500 aranyat, valahogy ez a 2 üti egymást.
A buthista is durva a 90%-os morállal. A muzulman nagyából rendben van. Az Ateistát is rendben érzem.:) Azt a + személyiséget szerintem még hagyjuk...


DE nem rossz ötlet, még finomitgatni kellene és elég efogatható lenne:)

Ditke 03-31-2007 18:57

Kicsit bonyolítaná a játékot, de szerintem jó ötlet. :)

Kubbi 03-31-2007 19:42

Sok budhista tudós óriást látok... :D
Full varival :D

Grabi 03-31-2007 19:44

azaz tuvalu keresztény buddhista ork tábornok tudós...nem gyenge :)

dreaman68 03-31-2007 19:47

szép lenne de enynire drasztikusan nem támogatom
a zsidó vallás miatt hatalmas infláció lenne pl......

BimmBimm 03-31-2007 19:48

Az 5let nagyon tetszik, csak csiszolni kell:p és sztem jó lenne még ennyi bonyolítás:)

Hóhér 03-31-2007 19:50

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 83893)
azaz tuvalu keresztény buddhista ork tábornok tudós...nem gyenge :)


nem hiszem hogy reális lenne 2 vallást felvenni egyszerre...


:p

Fefe013 03-31-2007 19:55

Néhány módosítás és sztem is lehet belőle vmi ;)

Grabi 03-31-2007 19:58

ott a teológus neki 10. szemnek és ott a két vallás :)


All times are GMT +1. The time now is 19:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu