Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Mobil felület (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4569)

Ati 06-01-2011 15:56

Mobil felület
 
Sziasztok!

Élesítve lett a Hódító mobil felülete, ami a mai modern telefonokon teszi lehetővé a régi WAP felülethez hasonló minimalisztikus (értsd: nagyon gyors és minimális forgalmú) elérést.

Jelenleg ugyanazok a funkciók érhetőek el, mint a WAP felületen, ez a későbbiek folyamán igény szerint bővülhet.

Ebbe a témába jöhetnek a tapasztalatok, illetve az extra igények.

A mobil felület elérése: mobiltelefonod böngészőbeállításaiban kapcsold be a mobil tartalmak megjelenítését, majd irány a http://hodito.hu weboldal.

Rendes webes elérés a mobiltelefonon: kapcsold ki a mobil tartalmak megjelenítését a telefonod böngészőbeállításainál, majd irány a http://hodito.hu weboldal.

Hex 06-01-2011 19:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288006)
Sziasztok!

Élesítve lett a Hódító mobil felülete, ami a mai modern telefonokon teszi lehetővé a régi WAP felülethez hasonló minimalisztikus (értsd: nagyon gyors és minimális forgalmú) elérést.

Jelenleg ugyanazok a funkciók érhetőek el, mint a WAP felületen, ez a későbbiek folyamán igény szerint bővülhet.

Ebbe a témába jöhetnek a tapasztalatok, illetve az extra igények.

A mobil felület elérése: mobiltelefonod böngészőbeállításaiban kapcsold be a mobil tartalmak megjelenítését, majd irány a http://hodito.hu weboldal.

Rendes webes elérés a mobiltelefonon: kapcsold ki a mobil tartalmak megjelenítését a telefonod böngészőbeállításainál, majd irány a http://hodito.hu weboldal.

Én eddig tudtam telóról bejelentkezni, most nem tudok :S


/DELL-Venue-Pro-Okostelefon-3G-QWERTY-Base-QSD-8250-8G-mSD-4-1-WVGA-5MP

Ati 06-01-2011 19:20

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 288014)
Én eddig tudtam telóról bejelentkezni, most nem tudok :S

Kicsit konkrétabban?

Miért nem tudsz?

Hibaüzenetet kapsz? Nem jön be az oldal? Mást látsz, mint amit várnál?

Hex 06-01-2011 19:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288015)
Kicsit konkrétabban?

Miért nem tudsz?

Hibaüzenetet kapsz? Nem jön be az oldal? Mást látsz, mint amit várnál?

beírom a címet, végig tölti az oldalt és full fehér képernyő, még a főoldal sem jön be.
freemail, gmail, kh honlap, menetrendek.hu, nso, ilyenek mennek, csak ahód nem

Ati 06-01-2011 19:29

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 288016)
beírom a címet, végig tölti az oldalt és full fehér képernyő, még a főoldal sem jön be.

Ez a telefon saját böngészője?

Hex 06-01-2011 19:31

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288017)
Ez a telefon saját böngészője?

internet explorer a böngésző és a telóba alapból benne van. Opera még nincs rá. Ez egy windows phone 7 rendszerű telefon

http://kventa.hu/mobil-telefon/12849...-wvga-5mp.html

Ati 06-01-2011 19:35

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 288018)
internet explorer a böngésző és a telóba alapból benne van. Opera még nincs rá. Ez egy windows phone 7 rendszerű telefon

http://kventa.hu/mobil-telefon/12849...-wvga-5mp.html

Javascript futtatás engedélyezve van?

A mobil tartalmak megjelenítését ki lehet benne kapcsolni?

Hex 06-01-2011 19:38

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288019)
Javascript futtatás engedélyezve van?

A mobil tartalmak megjelenítését ki lehet benne kapcsolni?

angol, de megnézem :)

Hex 06-01-2011 19:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288019)
Javascript futtatás engedélyezve van?

A mobil tartalmak megjelenítését ki lehet benne kapcsolni?

annyit találtam, hogy két verzióba lehet az explorert állítani, mobile és desktop versioba :) mást nem igazán találtam benne, nem erősséggem az angol

Ati 06-01-2011 19:44

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 288021)
annyit találtam, hogy két verzióba lehet az explorert állítani, mobile és desktop versioba :) mást nem igazán találtam benne, nem erősséggem az angol

Próbáld a desktop verzióban betölteni a Hódítót.

Hex 06-01-2011 19:45

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288022)
Próbáld a desktop verzióban betölteni a Hódítót.

így jó :) köszi :)

Ati 06-01-2011 19:58

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 288023)
így jó :) köszi :)

Oké, akkor most jó lesz. De ettől még nem az igazi, hogy a mobil változatra nagy fehérséget kapsz. Kicsit nyomozok majd, hogy van-e valahol windows phone emulátor, hogy megnézzem mi a baja.

Hex 06-01-2011 20:03

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288027)
Oké, akkor most jó lesz. De ettől még nem az igazi, hogy a mobil változatra nagy fehérséget kapsz. Kicsit nyomozok majd, hogy van-e valahol windows phone emulátor, hogy megnézzem mi a baja.

:))))))))))))))))))))

Merengő 06-01-2011 20:39

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288006)
Sziasztok!

Élesítve lett a Hódító mobil felülete, ami a mai modern telefonokon teszi lehetővé a régi WAP felülethez hasonló minimalisztikus (értsd: nagyon gyors és minimális forgalmú) elérést.

Jelenleg ugyanazok a funkciók érhetőek el, mint a WAP felületen, ez a későbbiek folyamán igény szerint bővülhet.

Ebbe a témába jöhetnek a tapasztalatok, illetve az extra igények.

A mobil felület elérése: mobiltelefonod böngészőbeállításaiban kapcsold be a mobil tartalmak megjelenítését, majd irány a http://hodito.hu weboldal.

Rendes webes elérés a mobiltelefonon: kapcsold ki a mobil tartalmak megjelenítését a telefonod böngészőbeállításainál, majd irány a http://hodito.hu weboldal.

én nem találom a telómon ezt a beállítást :$

Ati 06-01-2011 20:41

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 288034)
én nem találom a telómon ezt a beállítást :$

A böngészőn belül keresd, ne a telefon beállításai között.

Merengő 06-01-2011 20:42

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288035)
A böngészőn belül keresd, ne a telefon beállításai között.

:D azért hülyének ne nézz :D

Merengő 06-01-2011 20:46

nem találom...

Ati 06-01-2011 20:48

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 288036)
:D azért hülyének ne nézz :D

Ezeknélk a mai telefonomkán nem olyan egyértelmű, hogy mit hol kell állítanod.

Androidon böngészőből:

Settings -> Mobile view (Enable mobile versions of web pages)

Merengő 06-01-2011 20:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288038)
Ezeknélk a mai telefonomkán nem olyan egyértelmű, hogy mit hol kell állítanod.

Androidon böngészőből:

Settings -> Mobile view (Enable mobile versions of web pages)

symbianos böngészővel? :)

Dew 06-01-2011 21:22

iPhone-on safarival zökkenőmentesen működik... :)

Kicsit fura a felület (eddig még nem láttam hódot wapon), de arra amire való tökéletes! :)

Esetleg nem lehetne egy olyan "Menü - Országod - Fórum" menüsort rakni felülre is? Fórumban, vagy sok eseménynél sokat kell "huzigálni"... :p

papp2 06-02-2011 06:50

iPhone 3-G telom van angol nyelves de halvany lila gozom nincs rola hol lehet viszaalitanni a regi feluletett.
Valaki tudna segitenni.

Ati 06-02-2011 08:17

Segítség azoknak, akik nem találják a telefonban a mobil tartalmak kikapcsolását, esetleg nem akarják kikapcsolni: mostantól a címlapon lehetőség van visszaváltani a teljes webes felületre, a telefon beállításainak változtatása nélkül.

Fontos, hogy a mobil felület csak akkor jelenik meg, ha a mobil tartalmak megjelenítése engedélyezve van a böngészőben!

Pepa 06-02-2011 11:33

Ez nekem nagy segítség.

papp2 06-02-2011 14:25

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288056)
Segítség azoknak, akik nem találják a telefonban a mobil tartalmak kikapcsolását, esetleg nem akarják kikapcsolni: mostantól a címlapon lehetőség van visszaváltani a teljes webes felületre, a telefon beállításainak változtatása nélkül.

Fontos, hogy a mobil felület csak akkor jelenik meg, ha a mobil tartalmak megjelenítése engedélyezve van a böngészőben!

Örök hálám kísérjen Ati :)

Dew 06-02-2011 18:22

Quote:

Originally Posted by papp2 (Post 288053)
iPhone 3-G telom van angol nyelves de halvany lila gozom nincs rola hol lehet viszaalitanni a regi feluletett.
Valaki tudna segitenni.

már megoldódott, ahogy látom (jó ötlet volt Ati! :)), de azért a kérdésre válaszolva: safariban nekem sem sikerült megtalálni, de van skyfire böngészőm is telepítve, ott egyszerűen a keresősáv mellé raktak egy ilyen választógombot, amivel lehet váltogatni a mobil, vagy sima böngészés között... :) (arról nem beszélve, hogy lejátsza a flash dolgokat is... :p) de safari-t használom leginkább, csak ha kifejezetten erre van szükség akkor a skyfire-t...

Linx 06-02-2011 20:37

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 288018)
internet explorer a böngésző és a telóba alapból benne van. Opera még nincs rá. Ez egy windows phone 7 rendszerű telefon

http://kventa.hu/mobil-telefon/12849...-wvga-5mp.html


Ati ez volt a gondom nekem is mint Hex-nek. Probléma megoldva...köszi nektek!:)

Ati 06-02-2011 20:46

Quote:

Originally Posted by Linx (Post 288091)
Ati ez volt a gondom nekem is mint Hex-nek. Probléma megoldva...köszi nektek!:)

Aha, tehát akkor webes felületről volt szó, oké.

Akkor ez megoldva.

Alternatív megoldás, ha a mobil tartalmat nem akarod kikapcsolni windows phone-on: a http://hodito.hu/?full=1 webcímet írd be kezdésnek, akkor maradhat a mobil tartalom bekapcsolva a telón, hogy más oldalakkal azt lásd, a Hódítót viszont ez átkapcsolja teljes webes felületre.

Linx 06-02-2011 21:02

igen úgy is bejön!...köszi még1x Ati!

Hex 06-03-2011 09:55

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 288093)
Aha, tehát akkor webes felületről volt szó, oké.

Akkor ez megoldva.

Alternatív megoldás, ha a mobil tartalmat nem akarod kikapcsolni windows phone-on: a http://hodito.hu/?full=1 webcímet írd be kezdésnek, akkor maradhat a mobil tartalom bekapcsolva a telón, hogy más oldalakkal azt lásd, a Hódítót viszont ez átkapcsolja teljes webes felületre.

működik, köszi :)

Ati 06-06-2011 16:21

Ha minden igaz (próba hiányában csak szóbeszédre hagyatkozhatok :)), akkor Windows Phone és IE böngésző kombinációjában most már mindenféle trükközés nélkül elérhető a Hódító címoldala. Igaz nem a mobil felület, hanem a teljes webes, ami régen.

Padlócsempe 06-06-2011 19:19

Tegnap kipróbáltam telefonról (iphone) az új felületet, de az eddigi design helyett szürkében jelent meg a menün kívüli rész, és pl. a tanácsadók oldal hiányos volt. A régi felülettel hibátlanul működött minden.

Ati 06-06-2011 19:41

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 288337)
Tegnap kipróbáltam telefonról (iphone) az új felületet, de az eddigi design helyett szürkében jelent meg a menün kívüli rész, és pl. a tanácsadók oldal hiányos volt. A régi felülettel hibátlanul működött minden.

Ez a lényege a mobil felületnek. Az eddigi WAP-os felület funkcióit éred el rajta, minimális forgalom mellett.

-Ricsi- 06-20-2011 19:12

Wap és mobilnézet között van különbség a belépőablakon kívül?

Mostanában tapasztaltam, roppant dühítő, hogy egyes funkciók nem mindig működnek. Azaz inkább egyik sem.

pl:
varázslatoknál csak annyi jelenik meg, hogy milyen vari van fent,
építéseknél is hogy mit építhetek, mit bonthatok ablakocskák, de egyiknél sincs "AKCIÓ" gomb

aztán van olyan, hogy mégis van

a normál webes felületről már nem is beszélek...
ott se tudok semmi akciót csinálni, de legalább átlátni az egészet

a parancsgombok megnyomásánál lefrissíti az aktuális oldalt, de semmi nem történik
néha visszadob a "országod" menüpontra

minden értelmes böngészővel próbáltam már ezeket és nem is értem, hogy másnak hogy működhet normálisan...

android 2.x (?)
opera mini - web
opera mobile - wap, mobil nézet
gyári browser - wap, mobil nézet
dolphin - nem emlékszem, de nem ment rendesen
safari - nem emlékszem, de nem ment rendesen
skyfire -wap, mobil


valakinek valami egyéb ötlet vagy mit tudom én?

Ati 06-20-2011 19:19

Gyanítom, hogy ez a +5 böngésző igencsak bekavar. Asztali gépen sincs ennyi böngészőm, nemhogy a mobiltelefonomon. Mire használsz ennyifélét? :eek:

A "gyári browser" például egészen biztosan nem kezel wap felületet, úgyhogy ha a Tied kezel, akkor oda valamelyik másik böngésző telepítése belepiszkított már.

Tippre a böngésződ azt is mondja magáról, hogy mobil böngésző és azt is, hogy wap böngésző (ami egyszerre nyilván nem lehetne), még talán akkor is, amikor normál webet használsz.

Ez biztos, hogy egyedi probléma, és 99,999999%-ra azt mondom, hogy az alap böngészőn felül telepített 5 másik böngésző (vagy azok közül csak egyvalamelyik) okozza.

Hex 06-20-2011 19:42

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 289186)
Wap és mobilnézet között van különbség a belépőablakon kívül?

Mostanában tapasztaltam, roppant dühítő, hogy egyes funkciók nem mindig működnek. Azaz inkább egyik sem.

pl:
varázslatoknál csak annyi jelenik meg, hogy milyen vari van fent,
építéseknél is hogy mit építhetek, mit bonthatok ablakocskák, de egyiknél sincs "AKCIÓ" gomb

aztán van olyan, hogy mégis van

a normál webes felületről már nem is beszélek...
ott se tudok semmi akciót csinálni, de legalább átlátni az egészet

a parancsgombok megnyomásánál lefrissíti az aktuális oldalt, de semmi nem történik
néha visszadob a "országod" menüpontra

minden értelmes böngészővel próbáltam már ezeket és nem is értem, hogy másnak hogy működhet normálisan...

android 2.x (?)
opera mini - web
opera mobile - wap, mobil nézet
gyári browser - wap, mobil nézet
dolphin - nem emlékszem, de nem ment rendesen
safari - nem emlékszem, de nem ment rendesen
skyfire -wap, mobil


valakinek valami egyéb ötlet vagy mit tudom én?


piac, vari, toli, sereg, tanácsadó, egyszóval minden működik nálam

-Ricsi- 06-20-2011 20:24

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 289187)
Gyanítom, hogy ez a +5 böngésző igencsak bekavar. Asztali gépen sincs ennyi böngészőm, nemhogy a mobiltelefonomon. Mire használsz ennyifélét? :eek:

Nem használok ennyit, csak az opera minit és a gyárit
minivel nézem hogy állnak az országok, a gyárival cselekszem
elgalábbis eddig cselekedtem, most meg vagy-vagy...

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 289187)
A "gyári browser" például egészen biztosan nem kezel wap felületet, úgyhogy ha a Tied kezel, akkor oda valamelyik másik böngésző telepítése belepiszkított már.

ebbe látok rációt, de emlékeim szerint első belépésnél is a wap felületre irányított

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 289187)
Tippre a böngésződ azt is mondja magáról, hogy mobil böngésző és azt is, hogy wap böngésző (ami egyszerre nyilván nem lehetne), még talán akkor is, amikor normál webet használsz.

ehhez nem értek, de miért gondolod, hogy kizárják egymást?

utána járok az operának, mert más oldalakon is van olyan, hogy "kattintok" és lépés helyett frissíti magát
ha ez megoldódna, akkor a hód is rendbe lenne
esetleg erre valami ötlet, hogy miért csinálja?



Quote:

Originally Posted by Ati (Post 289187)
Ez biztos, hogy egyedi probléma

nagyon úgy tűnik... :(

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 289186)
Wap és mobilnézet között van különbség a belépőablakon kívül?

?

Ati 06-20-2011 20:35

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 289198)
ehhez nem értek, de miért gondolod, hogy kizárják egymást?

Vagy wap böngésző, vagy webböngésző (ami mobil tartalomra van állítva). Ez két külön dolog, még ha kiegészítőkkel át is járhatóak.

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 289198)
esetleg erre valami ötlet, hogy miért csinálja?

Nem ismerem az operát.

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 289198)
?

Alapvetően a wap felület van átültetve mobil felületté, de apró különbségek vannak. A mobil felületen például lehet színezni, néha táblázatok is elférnek, hogy szebb legyen (például gömbök, országadatok), és lehet a forgalmat tömöríteni, amit wapon nem lehet, így ugyanaz az adatmennyiség ténylegesen sokkal kevesebbként megy át, amitől gyorsabb is lesz, és kevesebb adatforgalommal is jár, mint a wap.

yogibear 07-05-2011 17:59

Üdv!

Lehetne az angol hódos (Queosia) okostelefonos belépést használhatóvá tenni?
A vipes orival nincs baj azzal be tok lépni, de eddig a nem vipes orival is betudtam simán a webes felületen, de most a bejelentkezés után rögtön berak a wapos felületre és ugye vip nélkül nem megy a wap..jó lenne ha lehetne itt is választani a kezdőlapon hogy wapos vagy webes felületet szeretnék használni, mert igy sajnos használhatatlan!

előre is köszönöm!

Ati 07-05-2011 18:02

Quote:

Originally Posted by yogibear (Post 289767)
Üdv!

Lehetne az angol hódos (Queosia) okostelefonos belépést használhatóvá tenni?
A vipes orival nincs baj azzal be tok lépni, de eddig a nem vipes orival is betudtam simán a webes felületen, de most a bejelentkezés után rögtön berak a wapos felületre és ugye vip nélkül nem megy a wap..jó lenne ha lehetne itt is választani a kezdőlapon hogy wapos vagy webes felületet szeretnék használni, mert igy sajnos használhatatlan!

előre is köszönöm!

Ha a telefonodban kikapcsolod a mobil-tartalmak megjelenítését, akkor a webes oldalt fogod tudni használni.

yogibear 07-05-2011 23:10

Már mikor hódba bevezetésre került a modositás, akkor is irtuk a benti fórumba páran, hogy nincs vagy nem találjuk ezt az opciót a telefonon! egy ugyanolyan link mint hodba van gondolom itt is ugyanugy megoldaná a problémát


All times are GMT +1. The time now is 11:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu