Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Fajok, Összekapcsolás, Betegség (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=135)

Makariosz 01-31-2006 00:32

Fajok, Összekapcsolás, Betegség
 
Hello Mindenki!
Amint a címben is írtam, két kérdésem lenne.
Lehet, hogy mind a kettő alapvetően triviális, nekem mégsem tiszta.
Szóval:
1. Törpe fajom van, és a súgóban az található az előnyök között, hogy gyorsabb a katonák továbbképzése mellette 10 és zárójelben (6). A kérdésem, hogy ez mit jelent? Merthogy alapban is 10 kör a továbbképzés, és nekem is ennyi idő alatt képezt tovább. Akkor mitől gyorsabb?
2. Jelenleg kezdő vagyok, ill. csak nagyon régen játszottam, és jelenleg egy országom van. Azonban ha feljebb jutok, akkor lehetséges, hogy újabb országot is szeretnék indítani. A kérdés, hogy az országok összekapcsolásának van-e valami jelentősége, előnye azon kívül, hogy így legális, meg hogy olcsóbb így a VIP játék.
Köszi a válaszokat!

director 01-31-2006 00:40

Quote:

Originally Posted by Makariosz
Hello Mindenki!
Amint a címben is írtam, két kérdésem lenne.
Lehet, hogy mind a kettő alapvetően triviális, nekem mégsem tiszta.
Szóval:
1. Törpe fajom van, és a súgóban az található az előnyök között, hogy gyorsabb a katonák továbbképzése mellette 10 és zárójelben (6). A kérdésem, hogy ez mit jelent? Merthogy alapban is 10 kör a továbbképzés, és nekem is ennyi idő alatt képezt tovább. Akkor mitől gyorsabb?
2. Jelenleg kezdő vagyok, ill. csak nagyon régen játszottam, és jelenleg egy országom van. Azonban ha feljebb jutok, akkor lehetséges, hogy újabb országot is szeretnék indítani. A kérdés, hogy az országok összekapcsolásának van-e valami jelentősége, előnye azon kívül, hogy így legális, meg hogy olcsóbb így a VIP játék.
Köszi a válaszokat!


1. a törpének 10 kör a képzés, minden egyéb fajnak 20kör. a zárójeles szám a támadó/védő képzésére vonatkozik, ami normál orinál 10 kör, neked ez csak 6.

2. az országok összekapcsolása KÖTELEZŐ, ez a jelentősége:) és még jól is jársz vele, szóval amit új országot indítasz, azonnal kapcsold össze őket.

lacqa 01-31-2006 00:43

Quote:

Originally Posted by Makariosz
a katonák továbbképzése mellette 10 és zárójelben (6). A kérdésem, hogy ez mit jelent?

ez a védők és támadók képzési ideje

Quote:

Originally Posted by Makariosz
az országok összekapcsolásának van-e valami jelentősége, előnye azon kívül, hogy így legális, meg hogy olcsóbb így a VIP játék.
Köszi a válaszokat!

az össze nem kapcsolás nem csak illegális, de egy automatikus szűrő segítségével hamar az adminok tudomására is jut, és hamarosan az anarchista csoportban találod magad...

Never 01-31-2006 00:57

Jó hely az anarch,regelj egyből oda :)

director 01-31-2006 01:03

Quote:

Originally Posted by Never
Jó hely az anarch,regelj egyből oda :)

hogy mikor már elég jól áll, szétszedd 10 perc alatt és aztán elkérd az oriját?:)

nem, nem jó hely az anarch, ne regelj oda:D

zima 01-31-2006 07:23

nekem is lenne egy kérdésem. :)

az van hogy eltelt 131köröm és még mindig védelem alatt állok és igy nem tudok tolvajosdit játszani. kérdés: mikor szünik meg a védelem?

köszi

Isty 01-31-2006 08:29

Quote:

Originally Posted by director
2. az országok összekapcsolása KÖTELEZŐ, ez a jelentősége:) és még jól is jársz vele, szóval amit új országot indítasz, azonnal kapcsold össze őket.

Milyen elönyei/hátrányai vannak az összekapcsolásnak?:confused:

Makariosz 01-31-2006 09:11

Quote:

Originally Posted by director
1. a törpének 10 kör a képzés, minden egyéb fajnak 20kör. a zárójeles szám a támadó/védő képzésére vonatkozik, ami normál orinál 10 kör, neked ez csak 6.
2. az országok összekapcsolása KÖTELEZŐ, ez a jelentősége:) és még jól is jársz vele, szóval amit új országot indítasz, azonnal kapcsold össze őket.

1. Csak hogy tisztázzuk: a sima katonák kérdése mindenkinek 20 kör, nem? Legalábbis nekem annyi.
Ezen felül a továbbképzés lovassá, ijásszá stb. az másoknak szintén 20 kör míg nekem 10? Valamint a védők és támadók képzése másnak 10 nekem pedig 6 kör? Mert ha így van, akkor végre azt hiszem, értem.

2. Még mindig nem mondta meg senki, hogy jó-e az nekem, ha összekapcsolom az országokat, vagy csak a játék tisztaságának jó. Pl. tudom-e segélyezni a lentebb lévő országomat vagy ilyesmi?

Ati 01-31-2006 09:21

Légyszi olyan témát válasszatok, amiből lehet tudni, hogy miről szól az üzenet. Abból, hogy "Két kérdés" számomra az égvilágon semmi nem derül például ki. Köszönöm.

lacqa 01-31-2006 10:22

Quote:

Originally Posted by Makariosz
1. Csak hogy tisztázzuk: a sima katonák kérdése mindenkinek 20 kör, nem? Legalábbis nekem annyi.
Ezen felül a továbbképzés lovassá, ijásszá stb. az másoknak szintén 20 kör míg nekem 10? Valamint a védők és támadók képzése másnak 10 nekem pedig 6 kör? Mert ha így van, akkor végre azt hiszem, értem.

igen

Quote:

Originally Posted by Makariosz
2. Még mindig nem mondta meg senki, hogy jó-e az nekem, ha összekapcsolom az országokat, vagy csak a játék tisztaságának jó. Pl. tudom-e segélyezni a lentebb lévő országomat vagy ilyesmi?

nem, csak a VIP-es előnyöd van, azaz pl. a második-negyedik oridnak egyszerre tudsz VIP-et adni.


All times are GMT +1. The time now is 20:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu