Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Hétvégi játék (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=58)

Fosztó 01-26-2006 23:44

Hétvégi játék
 
Sziasztok.
Egyertelmu-e hogy a Torpe a legjobb faj hetvegiben , vagy mi a velemenyetek mi a "nyero" strategia az adozzassal?Mikor erdemes aludni es mikor nem szabad :)
Irjatok ide mindent ami hetvegijatek es mindent ami kihivassa teszi ezt a hetvegi rovid de megis azt mondom maratont:)

Szecsa 01-27-2006 01:02

Errol is akartam kicsit beszelni, leirom tapasztalataimat, hatha tudok segiteni Fosztonak, es tobb embernek.

En a csakisa torpekereskedo, csakisa torpekereskedore eskuszom :-) Rovid fordulos jatekokba, ide tartozik: hv, vip hv, parbaj, arena.

Masok mondjak, hogy erdemes vandorral lenni vagy oriassal, lehet vele nyerni, szo se rola, csak...ha van egy jo jatekos, aki jol banik a torpekereskedovel, akkor keptelenseg egyeb fajjal/szemelyiseggel nyerni.

(Tovabbiakban torpekereskedo=tk)

Szoval, az adotervrol irtam korabban, hogy az strategiatol fugg :) Az elejen kell a penz, gyujteni kell! KIvarni...neha kevesebbet kepezni...es gyujteni...nepesseget novelgetni...En altalaba az elso ejszakat vegig nyomom, pentek du. alszok egy 2-3 orat...Speciel, szombaton hajnalba 3 ora fele lefekszem 6ig, helytartot beallitva, akkor menjen a kepzes..6kor kelek, es kezdek utogetni :) S nincsen nyero strategia...Az nyero lehet, hogy erdemes lent gyujtogetni, es megvarni egy orit, ami kesobb kezd, es azt beverni 4-5 sereggel, de ehhez szerencse is kell...Legyen egyaltalan ilyen ori, es mas ne kapja le hirtelen eloled :-) S utana szombat napkozbe lehet aludni ha mar biztos a helyed...

Remedy 01-27-2006 08:58

Szecsa: te nagyon durvan fuggo vagy, hallod-e ;)

szekely 01-27-2006 10:23

en pl az adozas strategiara lenek kivancsi hogy legg jobb??

szekely 01-27-2006 10:28

en latam tobb fele strategiat es probaltam sok mindent de ha nem vagy eleget fent akkor nem is lesszel elso en normalba szoktam jatszani neha van idom vipet azt mindig elcseszem a helytrarto te hogy szokta be alitani

Csigusz:P 01-27-2006 11:19

Hááát
 
Quote:

Originally Posted by szekely
en pl az adozas strategiara lenek kivancsi hogy legg jobb??

az adozás.. az adozásba nincs LEGJOBB stratégia.. vannnak ésszerű megoldások de igazából legjobb stratégia nincs rá.. ez inkább egyedi stratégiától függ..
pár alapdolog azért mégis van:
-a morálod ne menjen 60 alá ( ha 65 vagy alatta és 3 nyilal esik akkor osszál a népnek 80K-100K-t.. előszőr énsem hittem szecsának de brutálisan igaza lett.. pár kör és megtérül.. )
-az adót nemérdemes 100%-on tartani.. ki kell tapasztalni mikor hogy.. ( ez teljesen egyedfüggö, neis várjatok rá konkrét számadagokat )

ha ezeket betartod, a morálod miatt ne izgulj..

Csigusz:P 01-27-2006 11:21

hihi
 
Quote:

Originally Posted by Remedy
Szecsa: te nagyon durvan fuggo vagy, hallod-e ;)

szecsa nem durván függő hanem extragigalolosan függő :D :D :D

Csigusz:P 01-27-2006 11:37

hm
 
Quote:

Originally Posted by Fosztó
Sziasztok.
Egyertelmu-e hogy a Torpe a legjobb faj hetvegiben , vagy mi a velemenyetek mi a "nyero" strategia az adozzassal?Mikor erdemes aludni es mikor nem szabad :)
Irjatok ide mindent ami hetvegijatek es mindent ami kihivassa teszi ezt a hetvegi rovid de megis azt mondom maratont:)

Teljes mértékben egyetértek szecsával..
Vegyünk egy példát.. Van egy óriás és egy törpe.. Ha a törpe okos akkármit csinál az óriás 4 körig szabadon ütheti verheti.. Ha ez megvan, a törpe kapásból egy olyan helyzeti előnyből indul amit nem lehetlen csak nehéz a későbiekben ledolgozni.. A törpe számos fontos előnyéhez tartozik a +20% férőhely ( bár ez hétvégibe anyira nemszámit de párbajon egész sokat.. ) és 3x termelés fegyverbe és bányákba.. Ezek ujabb olyan tényezők amik a törpe irányába zuhantjék a mérleget..
Még sorolnék pár tényt.. A hétvégibe ha óriás vagy ált. lopni kell anyagot és fegyvert hogy kitudd gazdálkodni okosan a dolgokat.. És mivel az óriás kapásból 50%-al kevesbett lop valahogy az anyagokat mégnehezebb beszerezni.. Igaz! ottvan a piac is de mint tudjuk, apiac elégé drága ahoz képest menyi pénzünk van ált. ( monjdjuk aki jol csinálja annak nemokoz gondot ha a kő 1000/db ) Arról se feledkezünk meg hogy az épitésnek sok szerepe van a hétvégiben.. És mint tudjuk az óriásnak +20% pénz és anyag igénye van.. Igaz ez nemolyan hűde hú de azért mégis.. Pléne ugy hogy a bányái nemtermelnek anyit, és lopni is csak 50% hatásfokal tud..
Ezek után, amiket most leirtam, nem hinném azt hogy egy óriás megtudna verni egy jól játszó törpét.. :p :p

Pool 01-27-2006 11:44

Hi!

Én még nem nyertem hv-t, de soxor voltam második FÉL_ELFFEL!! Jah, és kiváncsian várom azok hozzászólását, akik orkkal 8-12k pont előnnyel nyernek a törpicsekek előtt...
Talán mégse a törpe a legjobb?

szekely 01-27-2006 11:45

en csak egyszer latam hogy orknal volt az zaszlo es tartota is amugy atlagba a torpek vitek mindig


All times are GMT +1. The time now is 09:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu