Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Varis ori (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1279)

adrian 01-04-2007 20:54

Varis ori
 
Üdv.
Varis orival rendelkezem, 510 hekin 30k varival, védelemmel meg némi tolival is és a problémám az lenne, hogy a katonai morálomat hogyan növelhetném 100%-osra? Úgy vettem észre hogy a 30k varim messzemenően sok, 4/L középmezőnyben, szóval gyakorlatilag mindenkit gond nélkül meggömbözök. Gondoltam nekiállok néhány templomot átépíteni kocsmává, mert most megpróbálok a katonai morálra gyúrni, ami ugye lévén hogy tornyozott íjászokkal rendelkezem hadsereg képpen, közel se verdesi a 100%ot :) Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a katonai morálnak mennyire van szerepe a varázslatok sikerességében, szal milyen mértékben befolyásolja azt? :) Másik kérdésem pedig, hogy elég lesz e az ha csak 500 katonai egység/kocsma arányra rendezkedem be, és lesz e úgy is 100% a katonai morál, vagy ahhoz a 300, esetleg 150fő/kocsma arányokra rendezkedjek be? Előre is köszönöm a segítséget.

Grabi 01-04-2007 21:15

100as katmorálrol sereg nélkül ne nagyon álmodj :)

szerintem is bőven sok a 30k. sosem értettem minek 30% felett templom a varisnak. én 25% templom, 35-40% barakkot szoktam és az tök jó hadivari és azzal ütögetéssel magas a morál. az ellen tolisának készüjét így is le tudom vinni, gömbözés meg minden nem fullvarira sikerül.

van pár trükk a katmorál javítására. pl. piacra kirakod a varikon kvül minden egységedet, ezzel ugye kevesebb egységed lesz, és a kocsmák miatt megnő az arány.
2. pár körig nem kapnak a srácok zsoldot, így lemegy a katmorálod nagyon, majd felmegy 100-ra, ha adsz nekik. de ezt nem nagyon ajánlom csak végszükségben.

remélem tudtam segíteni :)

Kisbér 01-04-2007 21:31

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 63348)
100as katmorálrol sereg nélkül ne nagyon álmodj :)

szerintem is bőven sok a 30k. sosem értettem minek 30% felett templom a varisnak. én 25% templom, 35-40% barakkot szoktam és az tök jó hadivari és azzal ütögetéssel magas a morál. az ellen tolisának készüjét így is le tudom vinni, gömbözés meg minden nem fullvarira sikerül.

van pár trükk a katmorál javítására. pl. piacra kirakod a varikon kvül minden egységedet, ezzel ugye kevesebb egységed lesz, és a kocsmák miatt megnő az arány.
2. pár körig nem kapnak a srácok zsoldot, így lemegy a katmorálod nagyon, majd felmegy 90% körülire, ha adsz nekik. de ezt nem nagyon ajánlom csak végszükségben.

remélem tudtam segíteni :)

Ez utóbbit javaslom én Neked... :) Főként azért, mert én nem kockáztatnám meg, hogy nincs az oridban pl vari :D
Költsd el a pénzed, adó 0-ra. Ha már olyan 70% alatt van a kat. morálod, akkor adó normálisra, és pénz az oriba, hogy legyen a kattancsoknak zsold. Aztán lemegy szépen a kat. morálod olyan 55% környékére, majd onnan elindul felfele, és meg sem áll 100%-ig :D
Arra viszont figyelj, hogy ez a művelet kb 3 napig tart. Tehát az alatt jóval gyengébb vagy... Viszont utána brutális leszel (legalábbis egy darabig).
Ha a 500 kattancs (figyelj, mert bele kell számolnod a varit, tolit is!!!) / kocsma arányt tartod, akkor olyan 90% felett kell maradnia a morálnak (nekem 95%-ra áll be orkként ha nem csinálok semmit).
Viszont egy varis - gondolom óriás - ne tartson már annyi kocsmát.. :D

Ezt a műveletet a berkekben "morál-lengetésnek" hívják...

Kisbér 01-04-2007 21:37

Ja, és természetesen számít a kat. morál...

A készültség és a kat. morál számtani közepével gyengíti a varázslóidat (és tolvajaidnál ugyanígy)...
(Csak a katonáknál egyazegyben szorzod a kat. morál 100-adával a harci erőd.)

Tehát ha a varikészültség 70%, a kat. morál 75%, akkor (0,75+0,7)/2 = 0,725 -el kell beszorozni a varázslóerődet.

Ha a készültség 100% a kat. morál 100%, akkor (1+1)/2 = 1-el kell beszorozni :D

Viszont Neked átlagosan 75%-osnak kell lennie a kat. morálodnak (óriás, kvázi 0 kocsma, no harc).
Tehát a 100%-os kat. morálú orihoz képest nem 25%-al, hanem "csak" 12,5%-al gyengébb a varid. Ami annyira nem vészes még... :)

De ha lengetni akarsz, hajrá :D

Hmmm... Sati 01-05-2007 03:50

Ugy tudom ha 5-6% a kocsma akkor is fent marad olyan 90-95% körül a katmorál.
De lengessél. elötte

Killer 01-05-2007 06:41

nekem 2% kocsmával is elég sokáig 90%fölött marad,bár én nem lengetek hanem néha támadok 1-2-őt!:D

Killer 01-05-2007 06:43

amúgy ha 510 hekin van 30k varid akkor az a védelmed fantasztikus lehet!!:D

Dragi 01-05-2007 06:46

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 63423)
amúgy ha 510 hekin van 30k varid akkor az a védelmed fantasztikus lehet!!:D

pfff honnan tudod hogy nincs-e 5k íjja toronyba védelemnek :p he :p lehet full tf-es :p Ezt így hogy ott se vagy meg nem tudod mondani :p Amúgy meg nem kell leszólni senkit azért mert nem úgy játszik ahogy te

Xeper 01-05-2007 06:50

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 63424)
pfff honnan tudod hogy nincs-e 5k íjja toronyba védelemnek :p he :p lehet full tf-es :p Ezt így hogy ott se vagy meg nem tudod mondani :p Amúgy meg nem kell leszólni senkit azért mert nem úgy játszik ahogy te

És körönként fokoz katonákat hogy menjenek az épületei :p

Dragi 01-05-2007 06:53

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 63425)
És körönként fokoz katonákat hogy menjenek az épületei :p

jól van most korán reggel ez jött :p majd délutén megnézem és röhögök rajta mekkora hülyeséget mondtam :D:D:D


All times are GMT +1. The time now is 12:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu