Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   főmenü kinézete (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4911)

reichz 05-07-2015 21:02

főmenü kinézete
 
A játékon belül a bal oldalon lévő főmenü már olyan hosszú, hogy szélesebb monitorokon vagy laptopokon lemarad az alja (kilépés), csúszka meg nincs rajta. Le kell vegyem a laptop képernyőjét 70% és mivel vén vakegér vagyok így az apróra zsugorodott betűket alig látom.nem lehetne tömöríteni a dolgot esetleg kisebb térközökkel? Esetleg én nem értek a beállításokhoz? Firefoxot használok és nem is akarok más böngészőre áttérni.:D

Farkas 05-07-2015 22:21

véleményem
 
Quote:

Originally Posted by reichz (Post 308688)
A játékon belül a bal oldalon lévő főmenü már olyan hosszú, hogy szélesebb monitorokon vagy laptopokon lemarad az alja (kilépés), csúszka meg nincs rajta. Le kell vegyem a laptop képernyőjét 70% és mivel vén vakegér vagyok így az apróra zsugorodott betűket alig látom.nem lehetne tömöríteni a dolgot esetleg kisebb térközökkel? Esetleg én nem értek a beállításokhoz? Firefoxot használok és nem is akarok más böngészőre áttérni.:D

Hát nekem elég széles(18,4") laptopom van aminek a kijelzőjén a főmenü még bőven elfér, kb. a kijelzőm felső kétharmadában elfér 100% nagyítás mellet firefoxban. Szerintem a te gondod inkább a kis kijelőkön jelentkezik ami engem akkor érint amikor telefonról játszom.

Valjuk be a telefonos(mobilbarát) felülete enyhénszólva is használhatatlan azok nélkül a funkciók nélkül mint pl. a pontlistában a sorszámra kattinta egyből az lesz beírva támadandó ellenfélnek.

Engem a telefonon ez annyira nem zavar mert a telefon szerencsére okos és jól kezeli a menüsáv görgetését de pl. a mostani kisebb telefonom már nem.

Szerintem lehetne egy csoportosítást létrehozni ahol legördülő menükben lenne összefoglalva a most térközökkel tagolt elemek. Hogy a nagy monitoron játszókat ez ne zavarja mindezt lehetne a beállításokból ki és bekapcsolni mint fejléc grafikai minőségét pl. Vagy ha ezt túl nehéz megvalósítani akkor igazad van és már egy görgető sáv is sokat segítene bár szerintem az kényelmetlenebb. Esetleg vissza lehetne hozni a régi, alul elhelyezkedő menüsort(szintén választható funkcióként mint az előbbi ötletemet).

Ati 05-07-2015 22:23

Quote:

Originally Posted by reichz (Post 308688)
A játékon belül a bal oldalon lévő főmenü már olyan hosszú, hogy szélesebb monitorokon vagy laptopokon lemarad az alja (kilépés), csúszka meg nincs rajta. Le kell vegyem a laptop képernyőjét 70% és mivel vén vakegér vagyok így az apróra zsugorodott betűket alig látom.nem lehetne tömöríteni a dolgot esetleg kisebb térközökkel? Esetleg én nem értek a beállításokhoz? Firefoxot használok és nem is akarok más böngészőre áttérni.:D

Ha nem fér el, akkor van a menün is "csúszka", ha ez alatt a szélső görgetősávot érted.

Ati 05-07-2015 22:25

Megnéztem direkt FireFox alól is, és ott is megjelenik a görgetősáv, ahogy meg kell neki.

Farkas 05-07-2015 22:37

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308691)
Megnéztem direkt FireFox alól is, és ott is megjelenik a görgetősáv, ahogy meg kell neki.

Én ism megnéztem az oldalt felnagyítva. Rendesen megjelenik a vízszintes és a függőleges csúszka is DE a menü sávon nem jelenik meg annak az alja levágva marad....

Ati 05-07-2015 22:48

Quote:

Originally Posted by Farkas (Post 308692)
Én ism megnéztem az oldalt felnagyítva. Rendesen megjelenik a vízszintes és a függőleges csúszka is DE a menü sávon nem jelenik meg annak az alja levágva marad....

Ne nagyítgasd. Normál méretben nézd. Ha kell, akkor kicsinyíts össze egy böngészőt fele képernyő méretre, és lépj be úgy. Ott lesz a görgetősáv, ahogy annak lennie kell.

Ati 05-07-2015 22:52

IE és Opera böngészőkben is ott a görgetősáv. Chrome-ban szintén. Másban nem nézem meg. :)

Farkas 05-08-2015 02:53

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308693)
Ne nagyítgasd. Normál méretben nézd. Ha kell, akkor kicsinyíts össze egy böngészőt fele képernyő méretre, és lépj be úgy. Ott lesz a görgetősáv, ahogy annak lennie kell.

Összekicsinyítettem a böngésző ablakát ahogy mondtad de nincs ott a görgető sáv. Legalábbis az általam használt Firefox 37.0.2 nem teszi oda a menü sávra a görgető sávot Windows 8.1 oprendszeren. Ha gondolod csinálok képernyő kép mentést, hogy lásd mire gondolok.

Ati 05-08-2015 08:03

Quote:

Originally Posted by Farkas (Post 308695)
Összekicsinyítettem a böngésző ablakát ahogy mondtad de nincs ott a görgető sáv. Legalábbis az általam használt Firefox 37.0.2 nem teszi oda a menü sávra a görgető sávot Windows 8.1 oprendszeren. Ha gondolod csinálok képernyő kép mentést, hogy lásd mire gondolok.

Előbb állítsd be a méretet, és utána menj a Hódító oldalára, majd lépj be. Viszonylag ritka, hogy játék közben megy össze a monitor. :D De akár a monitor felbontását is átállíthatod, hogy teljes legyen az élmény. :) És utána irány a Hódító oldala, és lépj be.

Ott lesz a görgetősáv.

reichz 05-08-2015 20:07

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308690)
Ha nem fér el, akkor van a menün is "csúszka", ha ez alatt a szélső görgetősávot érted.

a görgetősávot értem igen, de az ország mellett bal oldalon lévő főmenüben nincs görgetősáv, jobb oldalon van de az a menüt nem viszi csak az országot és az eseményeket, ha 100% -on hagyom a nézetet akkor nekem a súgó a legalsó amit még tudok kattintani.
win7 firefox 37.0.2

https://plus.google.com/u/0/photos/y...64387652644313


All times are GMT +1. The time now is 10:26.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu