Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Adjuk vissza a felelfet a fenti csoportoknak! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4320)

Pirostraktor 11-21-2012 14:31

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 301188)
Először az alsó pár szinten érje már meg választani*... Mert jelenleg egy tekiíróval és egy törpével is jobban keresel, és infózásra is vannak jobb fajok.

*Igen, lehet választani. Sőt, el is juthatsz vele G-be, miközben talán össze is lopkodsz pár száz milliót, talán 1-2yardot is. De pénzszerzésre van jobb faj nála, meg úgy mindenre van. Nincs ok amiért őt választaná az ember. Pénzt akarok? Tekit írok, termelek. Infózni kell a szövinek? Gyere ide drága gnómom. Érted mire gondolok na...

Szerintem 5. 4. csoportokban simán életképes, 3tól felfele van a gond vele. De van elég ok. Pl. a szövid tart egy törpöt termelni és kirámolják tekire. A feles az egyetlen aki vissza tudja hozni. De ezért JELENLEG nem éri meg őt deffel és kajával tápolni. Ha pedig az infószerzésen ilyen tekintetben mint ez a piacmérés felülnőne a gnómon, akkor máris értékes lenne a tanyamalusz ellenére.

Főleg, hogy alapjáraton a feles varitoli és nem haditoli, így akár mindkét funkciót is betöltheti, mert tarthat a szövi mellette 3 fullhadit, így tudják védelemmel supportolni.

Dave 11-23-2012 12:39

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301189)
most így belegondolva az infoszerző vonalat érdemes lehetne fejleszteni.
felesről van szó, az alap akciók kiegészítései (példák):
)

Korábban írtam,de sajna nem sok reakció volt.

A feles legnagyobb ellensége a tolvajok felfedése. Gyakorlatilag 5-6 körig bárki leveszi a felest a térképről...
Ugyanezt neki is meg kéne adni a kezébe:
Ellenség varázslóit, katonáit lázadásra buzdítani. nagyjából 3-6 körig maradna hatásos és a sereg kis arányú részére akciónként. Nagyjából 2%-ra gondoltam, ami reális lehet. Ha a feles elkölti a készülijéből a 30%-ot, akkor nagyjáól az ellen 20%-os serege nem működik 3-6 körig. ugye ez ott lenne jó, hogy egy kiélezett ork nem tudnak 3 sereggel bemenni csak 2-vel adott szituációban. Ez egy fajta védekezési stratégia is lehetne, de támadásra is jó, ha jobban belegondolunk. egy komolyabb szövitámadás előkészületeinek is tökéletes... mindenképpen színesítené a stratégiai palettát, mindamellett kapna valami pluszt a kezébe a feles, ami ugye a felsőbb szinteken számít igazán.
a varisok ellen meg ugyanúgy fárasztással kéne bírnia a felesnek... Jelenleg a helyzet az, hogy egy kis odafigyeléssel bármelyik feles kivonható a forgalomból , de fordítva ez egyáltalán nem igaz...

Surranohalal 11-23-2012 12:50

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 301255)
Jelenleg a helyzet az, hogy egy kis odafigyeléssel bármelyik feles kivonható a forgalomból , de fordítva ez egyáltalán nem igaz...

azért vegyük figyelembe hogy a varikészüli ezerszer értékesebb mint a tolikészüli
de tény hogy a variölés kellő pénz esetén max zavaró, de nem gátol semmiben

Dave 11-23-2012 12:54

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301257)
azért vegyük figyelembe hogy a varikészüli ezerszer értékesebb mint a tolikészüli
de tény hogy a variölés kellő pénz esetén max zavaró, de nem gátol semmiben

abszolút igazad van! de nézzünk a dolgok mögé. miért is van ez így??? Na pont azért jött létre a topic, hogy ezt a témát megvitassuk.

Amúgy azért azzal vitatkoznék, hogy pl A-ban (mint fentebbi csport) ki mire esküszik: gömb, v éplista... mi alapján küldjük a seregeket??

Surranohalal 11-23-2012 14:26

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 301259)
abszolút igazad van! de nézzünk a dolgok mögé. miért is van ez így??? Na pont azért jött létre a topic, hogy ezt a témát megvitassuk.

Amúgy azért azzal vitatkoznék, hogy pl A-ban (mint fentebbi csport) ki mire esküszik: gömb, v éplista... mi alapján küldjük a seregeket??

nekem amúgy tetszik hogy lehessen szívatni a népet azzal hogy leviszed a varikészülijét... de pl 10%-hoz kb 50% tolikészüli kell akkor már arányos.. tehát ha vkit körökre meg akartok bénítani varival ahhoz 3 tag minimum kell férjen.. különben visszafele sül el és csak csökkenti az összes akciók számát mert senki nem mer majd varizni semmit

RastArtist 11-24-2012 10:35

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301264)
nekem amúgy tetszik hogy lehessen szívatni a népet azzal hogy leviszed a varikészülijét... de pl 10%-hoz kb 50% tolikészüli kell akkor már arányos.. tehát ha vkit körökre meg akartok bénítani varival ahhoz 3 tag minimum kell férjen.. különben visszafele sül el és csak csökkenti az összes akciók számát mert senki nem mer majd varizni semmit

A varikészüli levitel nekem is tetszene, DE:
1,Ezzel iszonyat megnehezítenéd a tekiírókat. Gondolom kitalálod, hogy miért.
2,Egy óriás hadivari integethetne a varázslóinak, mert kábé mindenki be tudná fedni.

A tolikészüli pedig pont annyira fontos egy tolvajnak, mint a varikészüli. Tekintve, hogy ha a tolvajai kidőlnek, akkor visszamehet pompom lánynak, míg nem töltődnek fel. A többi fajnak természetesen a varikészüli a fontosabb.

Dobálózhatunk itt a nagy javaslatokkal, de azok úgysem fognak átmenni a rostán. Egyszerűbb lenne ha inkább kapna párat a már megbeszélt, és többek által elfogadott tuningokból, nem?

Tsobi 11-24-2012 15:24

Érdekes lesz figyelni a sok kicsontozott orit, akiknek se toli-, se varikészülije nincs.
Külön élmény lesz saját bőrön tapasztalni, amint a beüthetetlen elf valóban megszületik, amikor zéró kocsmával a pengére élezett orkom pattanni fog róla, mert nem tudom feltenni a vérszomjat a 4-5% templomommal.

RastArtist 11-28-2012 17:07

Ha már ennyit téptük a szánkat, nem kéne hagyni, hogy kihűljön a téma.

Volt sok jó ötlet, válogassunk.

Surranohalal 11-28-2012 19:15

szerintem Ati döntse el melyiket hajlandó leprogramozni, és majd választunk belőle egyet :)

RastArtist 11-28-2012 19:54

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301341)
szerintem Ati döntse el melyiket hajlandó leprogramozni, és majd választunk belőle egyet :)

Reméltem, hogy ennyi vita után képesek vagyunk összegezni a dolgokat.:)


All times are GMT +1. The time now is 06:39.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu