Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Adjuk vissza a felelfet a fenti csoportoknak! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4320)

RastArtist 11-10-2012 19:51

Quote:

Originally Posted by Akira (Post 300671)
Azon töprengek, hogy hogyan lehetne pénzhez juttatni a felest, mármint ténylegesen kp-hez. Bevallom ezt a cseréljük le az árnyat és kapjon x% bankopást dolog annyira nem jön be. Túlságosan is célirányos. Más fajt továbbra sem fog bankok miatt (tolvajokkal) pénzhez juttatni.

Mivel elég ~20 bank, hogy levédje a zsetont mindenfajta megerőltetés és erőlködés nélkül -ami tény-, szerintem illenne a valamit- valamiért elvet alkalmazni. Én egy aktív varázslathoz kötném a bankok pénzvédő képességét. Értem ezt úgy, hogy továbbra is meg kell építeni a szükséges számú bankot de csak az aktív varázslat alatt tudnának védelmet nyújtani azok. Nevezzük ezt bután: Bankkulcsnak.

A hulla gondolom automatikusan megkapná ezt a védelmet valamilyen formában.

A feles -vagy akár az összes többi faj is- kaphatna tolvajakcióként: "varázslók felfedése"-t, ami értelem szerűen a varik készültégét vinné le. Mivel tolvajai kevésbé fáradnak egy magas hekin lévő hadist akinek minimál varija van, könnyen zavarba tudna hozni ha az nem tudná megvédeni a pénzét, mert leesett a varázslat készültség meg nincs rá, hogy visszategye.

Illene a feleshez, mert távolról tudna dolgozni, erőfeszítést is igényelne, nem csak az ölébe hullana az az x%, amit korábban említettek előttem, a kevésbé fáradékony tolvajok miatt még pénzlopásra is maradna ereje. Szövi szinten is jó lenne ha lenne valaki, aki kényelmesen le tudná vinni az ellen varijainak készültségét.

Mindemelett a "gyilokrablástolvajlás"-t is meg kell még erősíteni.

Ezzel nem megoldanál egy problémát, csak csinálnál 10 másikat.

A felesnek így sem lesz pénze, szóval még mindig jobb lenne egy törpét tartani. A varázslók felfedése meg... A 200-as tekiírók visítanának naphosszat, jogosan. Mert bár lelopni nem tudnád őket, de ők sem tudnának termelni.

A varázslók-felfedése alapjaiban jó dolog lenne, de (és ez itt egy hatalmas de) ez már egy sokszor felhozott téma, amit azonnal a kukába dobtak.
(Ami azonnal eszembe jutott róla. Az óriást kukába dobhatnád. 1 kocsmája van, így még a 3 kocsmás ork is fedné a varázslóit. Ha sok kocsmát tart, akkor meg már nem lesz jó semmire.)

Egyébként nagy hekin a bankkulcsot fel sem tudnád rakni... ami azért elég érdekes helyzetet teremtene.

Mi a baj azzal, hogy a feles pénzt lop? Az, hogy más fajok nem tudnák ezt megcsinálni? Hát pont ez a lényeg... Hogy legyen valami erőssége a többiekhez képest. Mert jelenleg hadiban béna, mágiában van nála jobb, tolvajlásban van nála jobb. Szóval tényleg nem értem a problémád ezzel kapcsolatban.:)

Akira 11-10-2012 20:06

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 300672)
Egyébként nagy hekin a bankkulcsot fel sem tudnád rakni... ami azért elég érdekes helyzetet teremtene.

1. Oda a felesnek is el kell jutnia.
2. Szerintem is érdekes helyzetet teremtene, pont ezért írtam le :)

Összeségében csak magamat tudom idézni: valamit valamiért. Minnél feljebb kerül az ember -csoport szinten- annál egysíkúbb a játék. Értem ezalatt, hogy minden hadi felé tolódik. Ha kiborulna most a bili, lehet felrázná az egész játékot. No persze: Miért csesszünk ki azokkal, akik már elértek évek alatt valamit... Lehet egyszerűbb lenne egy shift+delete-t tolni a felsere (vagy akár az emberre i), mert ha nincs olyan változtatás, ami ne lenne valaminek vagy valaminek a kárára.

Egyszerűen ez így szar.

Pirostraktor 11-10-2012 21:26

Nekem kissé radikálisabb gondolat fogant meg az agyamban:D És túl sok támogatásra nem is számítok emiatt.

Az, hogyha már 2 faj alaból nem tud megélni, de ezt nyugodtan lehet számolni 3-4nek is talán már a játék 'hibájának' nevezhető és talán az egész szükségelne egy elég jelentős módosítást...

Az ötlet a következő: A-n kívül minden portékának maximum x%-át lehessen kitenni egyszerre a piacra, ha az egy bizonyos mennyiségnél nagyobb. A példa kedvéért legyen 20%. Ez vonatkozna seregre, tekercsre, nyersre, tehát mindenre.

1) A legnagyobb változás érzékelhetően a seregcserélésben lenne, de a 200 hekis gnóm mocsáron is változtatna talán. Szerintem ha nem lehetne fullba sereget cserélni, az izgalmasabbá tenné a játékot. Olyan éplista és taktika kéne, mindenki saját ízlése szerint, amivel nehezen üthető, de befér máshoz a 20% seregcsere szabadsággal. Több taktikázást igényelne és nehezebb lenne megtalálni az ideális egyensúlyt. (Kedvezne a varis országoknak, esetleg a hadi orikban is megérné több varit tartani, hogy a 20%nak nagyobb legyen az értéke)

2) A felest és az embert ez oly módon érintené, hogy egy jól kiépített védelmen nem jönne be akárki, mivel mindenki egyensúlyozna a védekezés és támadás közti vonalon. 'gy indirekt mód erősödne a védelme és nem érnék akkora veszteségek. + Az esetleges bentmaradó javakat el tudja lopni.

3) Mivel nem lehetne fullba kirakni a cuccokat piacra, ezért minden szöviben jól jönne egy tolvaj, akihez át lehet karavánolni, mert ott van a legnagyobb biztonságban.

4) (Megoldódna egyesek sérelme, akik azért siránkoznak, hogy a piac nem raktár)

Mint fentebb írtam ez elég radikális elgondolás, de az A-t nem érintené, ez egy újabb kiváltsága lenne annak a csoportnak, hogy ott fullba cserélhető minden.

Nah várom a leb*szásokat:)

+1 A hulla több helyre beférne és kevesebb ellentámadást kapna.

RastArtist 11-10-2012 22:22

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300675)
Nekem kissé radikálisabb gondolat fogant meg az agyamban:D És túl sok támogatásra nem is számítok emiatt.

Az, hogyha már 2 faj alaból nem tud megélni, de ezt nyugodtan lehet számolni 3-4nek is talán már a játék 'hibájának' nevezhető és talán az egész szükségelne egy elég jelentős módosítást...

Az ötlet a következő: A-n kívül minden portékának maximum x%-át lehessen kitenni egyszerre a piacra, ha az egy bizonyos mennyiségnél nagyobb. A példa kedvéért legyen 20%. Ez vonatkozna seregre, tekercsre, nyersre, tehát mindenre.

1) A legnagyobb változás érzékelhetően a seregcserélésben lenne, de a 200 hekis gnóm mocsáron is változtatna talán. Szerintem ha nem lehetne fullba sereget cserélni, az izgalmasabbá tenné a játékot. Olyan éplista és taktika kéne, mindenki saját ízlése szerint, amivel nehezen üthető, de befér máshoz a 20% seregcsere szabadsággal. Több taktikázást igényelne és nehezebb lenne megtalálni az ideális egyensúlyt. (Kedvezne a varis országoknak, esetleg a hadi orikban is megérné több varit tartani, hogy a 20%nak nagyobb legyen az értéke)

2) A felest és az embert ez oly módon érintené, hogy egy jól kiépített védelmen nem jönne be akárki, mivel mindenki egyensúlyozna a védekezés és támadás közti vonalon. 'gy indirekt mód erősödne a védelme és nem érnék akkora veszteségek. + Az esetleges bentmaradó javakat el tudja lopni.

3) Mivel nem lehetne fullba kirakni a cuccokat piacra, ezért minden szöviben jól jönne egy tolvaj, akihez át lehet karavánolni, mert ott van a legnagyobb biztonságban.

4) (Megoldódna egyesek sérelme, akik azért siránkoznak, hogy a piac nem raktár)

Mint fentebb írtam ez elég radikális elgondolás, de az A-t nem érintené, ez egy újabb kiváltsága lenne annak a csoportnak, hogy ott fullba cserélhető minden.

Nah várom a leb*szásokat:)

+1 A hulla több helyre beférne és kevesebb ellentámadást kapna.

1.A-t nem kezelhetjük külön csoportként.(Ati parancsolata.)

2.Ezzel jelentősen leszűkülne a taktikai mozgástér a hadisok számára. (Ami szerintem jó, de a többség számára egyértelműen negatív.)

3.Ha nincs seregcsere, nem kell pénzt benn tartani. A feles megszívja.(Azt pedig ne hidd, hogy majd KP-ban tartják a vagyonukat. Én biza nem tartanék akkor tartalékot. Az kéne még, hogy egy szőrös talpú ork aki aznap nem tudott aludni elvigye az össz-tartalékom felét 1 támadással.)

4.A piac akkor is raktár marad ha te kézen állva meztelenül énekled az angol himnuszt germánul.

5.Túl sok whiskyt ittam.

Az általad felsorolt pontokból nekem csak az első tetszik. Így jobban kijönne a fajok előnye és hátránya. Tehát az ork még jobb támadó lenne, az elf még jobb védekező, a gnóm pedig jobban ki tudná használni az 'univerzális' jellegét.

Pirostraktor 11-10-2012 22:34

Nem lenne ettől külön csoport az A, csak nagyobb érték lenne oda kerülni:)

A javaslatom nem pénzbenttartás stb miatt született, hanem ahogy leírtad, jobban kijönne a fajok előnye és hátránya. És minden szövi tartana egy tolit, mert benne el tudnák raktározni a javakat, tehát máris életképes fajokká válnának.

A meglátásom, hogy valószínűleg visszatérne a klasszikus 2 hadi 1 vari 1 toli felállás, egy támadóbb és egy deffenzívebb hadival pl ork és gnóm, és a fő bevételi forrás ismét a tolik feltörése lenne, ami újfent hasznossá tenné az óriást is, a varik miatt pedig az embert is. Nem látom azt, hogy ebből bármely faj sérülne, csak egy megszokott játszási irányzat.

Szerintem sokkal kiélezettebbé válna a játék és többet számítana a tudás és az aktivitás, mint jelenleg.

A whiskyhez pedig egészséget:D

* Szerintem Ati úgy érti az A külön kezelését, hogy olyan ne történjen, hogy egy fajnál elkülönül az A és a többi csoport. Amit én írtam az minden fajt érintene és ebben a tekintetben az A alapból eltér (10 tag, klánraki, stb :) )

Dave 11-10-2012 23:56

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300675)
Az ötlet a következő: A-n kívül minden portékának maximum x%-át lehessen kitenni egyszerre a piacra, ha az egy bizonyos mennyiségnél nagyobb. A példa kedvéért legyen 20%. Ez vonatkozna seregre, tekercsre, nyersre, tehát mindenre.


Pont, hogy az A csoportban kellene változtatni, mert ott még kevesebb lehetősége van egy felesnek.
Ha nincs seregcsere, akkor szükségtelen a magas kp állomány, akkor arról már le is mondhat a feles..
De például egy korábbi felvetés az jó a megoldásra, hogy egy adott ország piacon lévő cuccából is lehessen lopni. A piac nem feltétlenül a legbiztonságosabb hely az értékes portékának... a piacon is vannak általában tolvajok...
és igen, ez csak az egyik része.. a pénz az pénz. több féle képpen lehet szerezni.

De háborúban is kellene erősíteni a felest, hogy pl faji bónuszként 100%-al magasabb hatásfokú minden ártó tolvaj akció.

élő példa a tegnapi napról: 37k pontértéken 1 pusztítással 65 heki "hever romokban" 1 full sorozat gyújtás -12 ház... és akkor még azt hozzá se számolom, hogy mondjuk lerombolódott barakkok, templomok, kocsmák miatt azonnali seregelvándorlás tovább súlyosbítja a károkat. tehát nem csupán a hetkárok számában van óriási eltérés, de annak anyagi vonzatában is!!!

legalább 2- de inkább 3-szor erősebb tolajakciók kellenének, hogy egalizálva legyen ez az arány. Ja és ugye a tolvaj csak házat gyújthat, de szerintem lehetne választani akár barakkok , vagy hovatovább tanyák raktárak felgyújtását is... az is fontos taktikai elem, hogy az ellátást ill annak utánpótlását elvágjuk az ellenségnél.

És ezzel szerintem még nem értünk a végére. Nekem még mindig nagyon szúrja a szemem, hogy minden más faj kap valami extra védelmet valamivel szemben: óriás a tolvajjal szemben, gnóm , törpe szintúgy. ork: ha kitámad, akkor mindennel szemben kap védelmet... az elf a tornyos íjjakkal erősebb sokkal. de mit kap a félelf? a félelf-től egyszerre kevesebb földet lehetne hozni. mivel ő nem hadizik, így elméletileg fedezni kell, az amúgy is költségesebb és lassabb szemben a földfoglalással ami semmibe nem kerül sé azonnali eredménye van. szóval logikus lenne, ha valamivel védenénk a félelf földjét...

Pirostraktor 11-11-2012 00:12

Dave sehol nem írtam, hogy nem szorulna további erősítésre, de a jelenlegi játékmenet mellett ha szétfoltozzuk a felest, akkor is vagy alig lesz használható vagy átesünk a ló másik oldalára. És akkor még meg kell tenni ugyanezt az emberrel stb.

A javaslatommal(persze ha életképes) leegyszerűsödnének a dolgok, mert egyből hasznos tagja lenne egy toli a szövetségnek(tehát ember és feles is), és akkor a szövinek is megérné ellátni őket védelemmel és anyagiakkal. Akkor max a katigyilok hatásfokát kéne kicsit tuningolni és kész. A szövi pedig viszi földelni és ha nincs full seregcsere, akkor megfontoltabb felépítésű orik lennének, tehát nem szenvedne annyi kárt a tolvaj sem.

Surranohalal 11-11-2012 07:37

kizárt hogy a tolisnál tartsam a vagyont, amikor simán befosztják..

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 300679)
élő példa a tegnapi napról: 37k pontértéken 1 pusztítással 65 heki "hever romokban" 1 full sorozat gyújtás -12 ház... és akkor még azt hozzá se számolom, hogy mondjuk lerombolódott barakkok, templomok, kocsmák miatt azonnali seregelvándorlás tovább súlyosbítja a károkat. tehát nem csupán a hetkárok számában van óriási eltérés, de annak anyagi vonzatában is!!!

itt valami nagyon sántít... B-ben pl 60/120 hekis rombolós zónába simán legyújt egy ork egy másikról 80 házikót
te valszeg óriást gyújtottál, ne azt vedd alapul.
ártó toliakciókkal szerintem egyáltalán nincsen baj, max a katiölés ami értelmetlen (viszont az erősítése jelentősen borítana sok mindent)

milyen sereg megy el? sereg csak akkor megy el ha hagyod.. :)

Akira 11-11-2012 09:14

Szerencséra most már van annyi ötlet, hogy csak na! Érdemes lenne egy csokorba összeszedni és egy szavazást indítani. Hátha...

Pirostraktor 11-11-2012 11:02

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300683)
kizárt hogy a tolisnál tartsam a vagyont, amikor simán befosztják..

A mostani játékmenetben igen. De ha módosulna ez a 20%os dolog irányába a játék, akkor hadisként el kell döntsd, hogy deffenzívebb vagy offenzívebb beállítottsággal mászkálsz, mert nem tudod egyik pillanatról a másikra lecserélni az egészet. Szvsz nagyobb játéktudást igényelne.

Egy ilyen egyensúlyozó játékmenetben pedig nem tudna bárki befosztani. És igenis a tolisnál tartanád, mert tőle nem tudják lelopni, tehát csak a sereges védelmet kell megoldjátok neki. Amit a felvázolt klasszikus 2had-1vari-1toliban a deffebb had, pl gnóm simán elintéz.

Így a játék egyik fő eleme újra a tolitörés lenne a szövivel mint anno, csak kissé tudásigényesebb környezetben. Ismét valódi értelme lenne az óriásnak. Az egyensúlyozgató orik miatt pedig a hulla is jobban boldogulna mert több emberkéhez beférne.

A jelenlegi megszokott taktikákon kívül nem hinném, hogy bármi más csorbulna, nem igazán látok visszaélési lehetőséget benne vagy zsákutcát. És maga a módosítás is egyszerű, mert nem kell külön minden fajt csinosítgatni(mondjuk valószínű az ember még kicsit így is segítségre szorul majd) csak egy egyszerű 20%os limit. Már csak azt kell meghatározni, hogy nyerseknél, tekercsen és seregben mennyi a minimum ami fölött számít. Pl. 10k tekit kitehetsz egyben a piacra, de 10k fölött már csak a 20%át a tekercsszámnak.


All times are GMT +1. The time now is 18:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu