Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Új játékosok nagyobb arányú megtartása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4509)

Remedy 02-18-2011 13:28

Új játékosok nagyobb arányú megtartása
 
Sziasztok!

Nem tudtam nem eszrevenni, hogy az utobbi evekben drasztikussan csokken a jatekosok szama. Vajon ez mitol lehet? 900 fős csoportokban 2 db diplomaciai hirdetes van, regen 2k korul volt a W folyamatosan, most epp csak 600 korul lehet, annak is a nagy resze szabis, L-ben is alig lehet jatszotarsat talalni mar.

Pedig jo kis jatek ez, de igy lassan mar csak ismerosok lesznek benne, amit sajnalnek.

Akinek van vmi otlete, az szoljon!

Zoli 02-18-2011 13:38

Erre én pár hete a belsőn kérdeztem rá, akkor, ha jól értettem Ati szavait, azt mondta, hogy abból a 2k-ból mondjuk volt 500 csaló, aki több orival nyomta és akik azóta nem játszanak, tehát kb mindig ennyi volt.

Ati 02-18-2011 13:40

Amit én látok, az az, hogy az új játékosok ma sokkal kevésbé maradnak meg hosszútávon, mint régen. (A regisztrációk száma gyakorlatilag egyenletes az utóbbi években, néha-néha megugorva egy-egy kampánykor.) Ennek okait én a vizualitás hiányára vezetem vissza -- lehet, hogy nem helyesen. Ezügyben elindultak a változtatások.

Remedy 02-18-2011 13:45

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 280350)
tehát kb mindig ennyi volt.

Ugyan, dehogy. :) Forumok is ugy porogtek alig lehetett elolvasni.

Eloszor arra is gondoltam hogy a kozossegi forum valtoztatasok miatt is lehet, de vegulis van par uj forum ahova automatan bekerulnek az emberek, es segitseget kaphatnak, szal talan ez megsem lehet a gond.

Ati 02-18-2011 13:49

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 280352)
Forumok is ugy porogtek alig lehetett elolvasni.

Egy nap alatt ~1000 beírásnál hova akarsz többet?

Eredetileg úgy álltam ehhez a témához, hogy igyekszem nem beleszólni, hiszen minden beleszólás valamifajta védekezési reakciónak tűnhet, miközben pont egy olyan témáról van szó, ahol igen fontosak a vélemények, és nem kéne terelni semerre a téma menetét.

De ilyen ténybeli tévedéseket muszáj vagyok javítani.

Remedy 02-18-2011 13:52

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280353)
Egy nap alatt ~1000 beírásnál hova akarsz többet?

Eredetileg úgy álltam ehhez a témához, hogy igyekszem nem beleszólni, hiszen minden beleszólás valamifajta védekezési reakciónak tűnhet, miközben pont egy olyan témáról van szó, ahol igen fontosak a vélemények, és nem kéne terelni semerre a téma menetét.

De ilyen ténybeli tévedéseket muszáj vagyok javítani.

De akkor mar ird le legyszives, hogy az az 1000 hany forumon tortenik meg, es az uj regisztralok atlagosan hany forumon vannak, ha mar itt tartunk. (mondjuk 1 honap jatek utan, alapbol 3 van, ugye?)

(Amugy a topic nem tamado, hanem jobbito szandekkal indult, ugymond egy segito brainstormingnak)

Ati 02-18-2011 14:02

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 280354)
De akkor mar ird le legyszives, hogy az az 1000 hany forumon tortenik meg, es az uj regisztralok atlagosan hany forumon vannak, ha mar itt tartunk.

Ez a kb 1000 (ebben a percben az előző 24 óra beírásai) beírás ez összesen 32 fórum között (az elmúlt 24 órában aktív fórum) oszlik el, bár ezek között van több is, ahol csak 1-1 beírás van, tehát ebből nem szabad átlagot számolni.

Ez teljesen megszokott, a "régen minden fórum pörgött" állapotban is voltak fórumok, ahol hetekig nem volt egyetlen beírás se -- amikor véletlenül volt, abban pedig nem volt köszönet. :)

Fórumozásbeli szokásváltozást nem figyeltem meg, azt leszámítva, hogy sokkal kevesebb az egymás torkának esés, mint régen volt. Sértődés van most is a fórumról való kizárások miatt, de nem egy hétig egymás anyázásától "pörög" a fórum. (És most tekintsünk el azoktól, akik csakazértse kérnek fórummeghívót, hanem inkább szenvednek, mondván, hogy őket nem hívta meg senki sehova -- ez nem normális magatartás szerintem.)

Én nem abban látom a jelenség gyökerét, hogy az emberek az egymás torkának esésre lennének kíváncsiak, és ennek hiánya lenne kihatással a játékosszámra.

Pool 02-18-2011 14:07

Én gyorsnál tapasztalom azt, hogy szinte senki sem játszik...
Volt olyan nap, amikor 0 azaz nulla ütés volt a teljesben...

Pár éve a gyorsban olyan harcol voltak, hogy nem is lehetett szebbet kívánni sem...
De most?
Amikor odalépünk, szinte egymást érik a "mi már csak termelünk + lassan lépünk + békésen legyünk már meg" üzenetek...
Kérdezem én, akkor ezek minek itt játszanak, amikor vannak direkt mezőgazdasági, termelős játékok?
De B-ben sincs valami túl sok ütés, az is kezd kipusztulni...
A lenti normál csoportokat nem látom, mert nem járok már csak gyorsban...


Ui.:Mondjuk magamon is látom már azt, hogy nem izgat annyira, ha nem nézek be X óráig a játékba, de ezt annak tulajdonítom, hogy számomra már nincs kihívás a játékban, "elértem szinte mindent"...
Néha egy-egy régi "haver" elpicsázása még arra ösztönöz, hogy éjjel is üssek amikor csak lehet, de ennyi...:(

Ati 02-18-2011 14:10

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 280356)
Amikor odalépünk, szinte egymást érik a "mi már csak termelünk + lassan lépünk + békésen legyünk már meg" üzenetek...
Kérdezem én, akkor ezek minek itt játszanak, amikor vannak direkt mezőgazdasági, termelős játékok?

Ez mondjuk valóban egy észrevehető hozzáállásbeli változás, hogy egyre többen a békés, tartalékfelhalmozós játékstílust választják az aktív, pörgős játék helyett.

Ui: már gondolkoztam azon is, hogy elő kéne venni az anno kapásból elvetett "legyen egy hősöd" című javaslatot, és egy kis tényleges tamagocsit is becsempészni.

Kubbi 02-18-2011 14:13

szerintem az, hogy nem ragadnak meg az újak több dologból fakad
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet

2. ha egy fejlesztést ki kellene ragadni hogy mi tett rosszat a játéknak, az a változtatható részesedés szerintem

mivel így a feljebb jutás egészen leegyszerűsödött, felgyorsult. Egy-egy ork könnyen felviszi az egész szövit. Ha valakit lecsapnak, akkor kis állítás a részesedésen, 1ütés és már vissza is ért. Míg régen nem volt ilyen gyors a visszajutás. Tovább maradt könnyen üthető az ember, ami a kezdőknek is sikert biztosított. A kezdők nem tudják ezt az opciót úgy kihasználni. Mert kevéssé aktívak, vagy mert nem értik passz.
A tolvajoknak varázslóknak kevés lehetőségük van bármit érdemben tenni. A kezdők pedig nem full hadi szöviben tenyésznek. Így csak asszisztálni tudnak egy egy tapasztalt csapat földszerzéséhez.

engem nem zavar hogy nincs különösebb képi világ. Ha szép játék környezetet akarok, akkor játszok olyan játékkal. Sorolhatnám őket, egy webes játék se közelíti meg ezeket.

3. különösebb büntetés nélkül nem lehet A-ban szabira menni. Szerintem ezért is van sok elf ott, és ott a kezdő játékosok beleunnak a játékba.

én ezekre gondolnék


All times are GMT +1. The time now is 22:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu