Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Cseho 2! (Hódítós számoló progi) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4707)

Padlócsempe 09-20-2012 14:52

Cseho 2! (Hódítós számoló progi)
 
Sziasztok!

Megkezdem a Cseho új verziójának előkészületeit, és ebben a ti ötleteiteket is várom.
Az előző verzió lassan két és fél éve született meg és eddig 1448-szor töltötték le, szóval úgy gondolom hasznos program született. Viszont eszembe jutott pár olyan fontosabb ötlet, funkció, amelyek miatt érdemes lehet csinálni egy újabb verziót, ha ti is igényt tartotok rá.

Ötletek, amik első körben eszembe jutottak:

- online verzió: Letöltés nélkül, bármilyen platformról tudnál számolni
- "Gömb importálása funkció": Egy kristálygömb kijelölése után a programban az import gombot megnyomva feltölti a mezőket a kijelölt ország adataival, így rengeteg pötyögést spórol meg (akár támadónak, akár védőnek be lehetne importálni egy országot)
- Kláncsata menüpont: Működő kláncsata számoló funkció :)
- "Országtervező": Ezzel a menüponttal teljesen testreszabhatóan tudsz tervezni egy felépítést az országodnak
- "Kristálygömb tippelő" menüpont: Egy épületlistából megpróbálja kitalálni az ország faját, és megjeleníti a valószínűsíthető kristálygömbjét.
- Mentés funkció: Akármelyik kalkulációdat elmentheted és később bármikor előhívhatod, sőt lehetőség lehet akár másnak is elküldeni az adott számolást

Ezen kívül is jutottak eszembe lehetőségek, de ezeket gondolom legfontosabbnak. Bárki bátran mondhat ötleteket, hogy milyen funkciókat tartana jónak és használhatónak. El tudok képzelni akár egész extrém dolgokat is, amelyek túlmutatnak a "számolás" keretein: grafikonos ábrázolása a hektárváltozásaidnak, vagy a program kikalkulálja, hogy különböző klánösszetételekben hol lennétek a klánpontlistán, stb-stb., de ebben rátok fogok hallgatni, hogy mi az amit használnátok, és minek nem látjátok értelmét.


UPDATE: itt az aktuális verzió letöltő-linkje:

http://data.hu/get/5691683/Cseho_2_v0.64.rar

Ati 09-20-2012 15:06

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299172)
sőt lehetőség lehet akár másnak is elküldeni az adott számolást

Ezzel óvatosan. Köszi.

Pool 09-20-2012 15:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 299173)
Ezzel óvatosan. Köszi.

nálunk is én számolok a szöviben

Ati 09-20-2012 15:13

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 299174)
nálunk is én számolok a szöviben

Azzal nincs gond, nálunk se én számolok :D, de ez ne bárkinek elküldöm jellegű legyen, mert néhányan félreértik, aztán probléma lesz belőle.

Remedy 09-20-2012 15:17

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299172)
- "Kristálygömb tippelő" menüpont: Egy épületlistából megpróbálja kitalálni az ország faját, és megjeleníti a valószínűsíthető kristálygömbjét.

Nekem ez nem tetszik, lassan mar tamadni is fog helyettunk. :)

Padlócsempe 09-20-2012 15:20

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 299176)
Nekem ez nem tetszik, lassan mar tamadni is fog helyettunk. :)

Minden funkciót igyekszem úgy kialakítani, hogy ne legyen kötelező használni :p

Bukta 09-20-2012 15:24

A "Kristálygömb-tippelő" szerintem felesleges, ráadásul nagyon sokan fogják női felmenőidet emlegetni, ha nem jól tippeltél! Arról nem is beszélve, hogy sokszor fontosabb, hogy mennyi pénze van az adott orinak, mint a faja, meg a szeme, azt meg elég kockázatos megtippelni.
De a többi az remek lenne!
Mikor lesz kész??? :-D

Padlócsempe 09-20-2012 15:26

Quote:

Originally Posted by Bukta (Post 299178)
A "Kristálygömb-tippelő" szerintem felesleges, ráadásul nagyon sokan fogják női felmenőidet emlegetni, ha nem jól tippeltél! Arról nem is beszélve, hogy sokszor fontosabb, hogy mennyi pénze van az adott orinak, mint a faja, meg a szeme, azt meg elég kockázatos megtippelni.
De a többi az remek lenne!
Mikor lesz kész??? :-D

Azért is nyitottam a topicot, hogy megvitassuk, melyik funkciónak lenne értelme, melyiknek nem, úgyhogy köszönöm az észrevételt :)

A legfontosabbat azonban elfelejtettem: Időpontot nem mondok :D

Sami 09-20-2012 15:26

A kristálygömb tippelőn kívül minden franko és hasznos és mindent használnék is :)

Tsobi 09-20-2012 15:29

A gömbtippelő már csak azért is jó lenne, mert meg lehetne ismerni belőle az elképzeléseidet egy átlagos orifelépítésről. Támogatom. :P


All times are GMT +1. The time now is 06:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu