Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Egyéb (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Zrt (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=195)

Ati 02-07-2006 20:33

Zrt
 
Sziasztok, ki tudja, hogy minek a rövidítése a Zrt? Pl: CIB Bank Zrt.

Régen ez simán Rt volt, mint "részvénytársaság", amikor először megláttam a Zrt rövidítést, azt hittem csak el van gépelve. De egyre többet látom, talán minden eddigi Rt-ből ez lett?

Szóval mi ez? :)

ckow 02-07-2006 20:39

Itt a megfejtés :)
Gt. 177. § (1) A részvénytársaság zártkörűen vagy nyilvánosan működik.
(2) Zártkörűen működik az a részvénytársaság, amelynek részvényei nyilvános forgalomba hozatalára nem kerül sor. Tilos a zártkörűen működő részvénytársaság részvényeseinek, illetve jegyzett tőkéjének nyilvános felhívás útján történő gyűjtése.
(3) Nyilvánosan működik az a részvénytársaság, amelynek részvényei részben vagy egészben nyilvánosan kerülnek forgalomba hozatalra.
(4) A részvénytársaság elnevezését, a működési forma megnevezésével (nyilvánosan működő részvénytársaság; zártkörűen működő részvénytársaság), illetve rövidített elnevezésében nyrt. vagy zrt. rövidítésével a társaság cégnevében fel kell tüntetni.

Egy mondtatban zártkörű Reszvénytársaság, tehát nincsenek publikus részvényei vagymi.

Ati 02-07-2006 20:40

Ah, köszi! :)

Senki 02-07-2006 20:42

Gratulálunk, a mai első helyes megfejtőnknek felajánlunk egy mit. :)
Viccet félretéve köszönöm én is a választ, már egy ideje az én csőrömet is zavarta :rolleyes:

Toto 02-07-2006 20:51

A franc, lekéstem :)
Én is most néztem meg egy hete, mert Adóvizsgán néztem mint borjú az újkapura, mikor mellékesen megkérdezték :D

ckow 02-07-2006 20:53

Engem már régóta zavart, és akkor meg is néztem, hogy mi:) (ezt persze nem fejből írtam:D)

Toto 02-07-2006 20:54

Kieg.
A törvénymódosítás 2006. január 1-től hatályos, de asszem június 30-ig kell áttérni minden Rt.-nek :)

Gyötrelem 02-09-2006 12:22

Igen. EU-s normák....
Üdvozlettel: Lyra zRT :D

Cassandra 02-10-2006 12:11

Én mint postás dolgozó január első munkanapján erősen biluxoltam, hogy mi az a z, aztán egy két és fél órás gyorsoktatáson felhomályosítottak.:eek:
Ennyire azért engem nem érdekelt, őket meg az nem érdekelte, hogy engem nem érdekel.:rolleyes:

Adonis 05-25-2006 23:05

Quote:

Originally Posted by ckow
Itt a megfejtés :)
Gt. 177. § (1) A részvénytársaság zártkörűen vagy nyilvánosan működik.
(2) Zártkörűen működik az a részvénytársaság, amelynek részvényei nyilvános forgalomba hozatalára nem kerül sor. Tilos a zártkörűen működő részvénytársaság részvényeseinek, illetve jegyzett tőkéjének nyilvános felhívás útján történő gyűjtése.
(3) Nyilvánosan működik az a részvénytársaság, amelynek részvényei részben vagy egészben nyilvánosan kerülnek forgalomba hozatalra.
(4) A részvénytársaság elnevezését, a működési forma megnevezésével (nyilvánosan működő részvénytársaság; zártkörűen működő részvénytársaság), illetve rövidített elnevezésében nyrt. vagy zrt. rövidítésével a társaság cégnevében fel kell tüntetni.

Egy mondtatban zártkörű Reszvénytársaság, tehát nincsenek publikus részvényei vagymi.

Én láttam még egy ilyen furcsaságot: (a cég nevét már nem tudom) NyRT.
Ez minek a rövidítése?


All times are GMT +1. The time now is 09:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu