Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Hódító program (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2361)

Merlin21 10-01-2007 09:18

Hódító program
 
Helo.
Egy ideje hódítózom már és régebben volt egy progim ami arra volt jó, hogy kiszámoljam hogy valakihez betudok támadni , vagy nem.Lopni tudok tőlle vagy nem.Varim sikerül vagy nemés stb....
Aztán egy ideig szabin voltam és elveszett a progi.:(
Akkor egy barátomtól kaptam, de már neki sincs meg!
Honnan szedhetem le vagy tud esetleg segíteni nekem valaki?

Előre is köszi a segítség nyújtóknak!!
Merlin21!

Ati 10-01-2007 09:21

Quote:

Originally Posted by Merlin21 (Post 127302)
Helo.
Egy ideje hódítózom már és régebben volt egy progim ami arra volt jó, hogy kiszámoljam hogy valakihez betudok támadni , vagy nem.Lopni tudok tőlle vagy nem.Varim sikerül vagy nemés stb....
Aztán egy ideig szabin voltam és elveszett a progi.:(
Akkor egy barátomtól kaptam, de már neki sincs meg!
Honnan szedhetem le vagy tud esetleg segíteni nekem valaki?

Előre is köszi a segítség nyújtóknak!!
Merlin21!

Magyar nyelvű Windows esetén:

Start menü -> Minden program -> Kellékek -> Számológép

Angol nyelvű Windows esetén:

Start -> All Programs -> Accessories -> Calculator

Princ 10-01-2007 09:24

Quote:

Originally Posted by Merlin21 (Post 127302)
Honnan szedhetem le vagy tud esetleg segíteni nekem valaki?


http://www.archer.hu/letoltes/h5tool.zip
De ne bízz meg benne 100%-ig, pl mert nincs frissítve.

Egy másik:
http://demian.extra.hu/download.php?id=5

De a legjobb: Excel ;-)

és egy ennél is jobb: ld Ati hsz-ét :D

J.Ati 10-01-2007 09:26

Quote:

Originally Posted by Merlin21 (Post 127302)
Helo.
Egy ideje hódítózom már és régebben volt egy progim ami arra volt jó, hogy kiszámoljam hogy valakihez betudok támadni , vagy nem.Lopni tudok tőlle vagy nem.Varim sikerül vagy nemés stb....
Aztán egy ideig szabin voltam és elveszett a progi.:(
Akkor egy barátomtól kaptam, de már neki sincs meg!
Honnan szedhetem le vagy tud esetleg segíteni nekem valaki?

Előre is köszi a segítség nyújtóknak!!
Merlin21!

Beírod a gugliba ,hogy hódító és a 3. lehetőségre klikk!
Aztán a letöltés:)

Ati 10-01-2007 09:27

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 127306)
Beírod a gugliba ,hogy hódító és a 3. lehetőségre klikk!
Aztán a letöltés:)

Beírtam. Harmadik találatra klikk. Bejött a fórunra való regisztráció lehetősége. Itt nincs letöltés. :p

J.Ati 10-01-2007 09:28

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 127304)

http://www.archer.hu/letoltes/h5tool.zip
De ne bízz meg benne 100%-ig, pl mert nincs frissítve.

Egy másik:
http://demian.extra.hu/download.php?id=5

De a legjobb: Excel ;-)

és egy ennél is jobb: ld Ati hsz-ét :D

Én nem akartam ide linkelni,hogy egy kis melót azért adjunk már neki,de látom te megtetted.
Na mind1:o

Ati válasza viszont nagyon találó volt:D

J.Ati 10-01-2007 09:30

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 127308)
Beírtam. Harmadik találatra klikk. Bejött a fórunra való regisztráció lehetősége. Itt nincs letöltés. :p

Magyar oldalakat pipáld be és akkor talán más eredményed lesz;):D:D
Aztán klikk és máris ott vagy ahol terem a dió:)

Princ 10-01-2007 09:30

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 127309)
Én nem akartam ide linkelni,hogy egy kis melót azért adjunk már neki,de látom te megtetted.
Na mind1:o

Ati válasza viszont nagyon találó volt:D

Ő volt a szerencsés századik, aki linket kapott a kérdésére. :D

Ati 10-01-2007 09:32

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 127310)
Magyar oldalakat pipáld be és akkor talán más eredményed lesz;):D:D
Aztán klikk és máris ott vagy ahol terem a dió:)


Nincs pipálási lehetőség. :p

Amúgy a Guglinek van néhányszáz szervere, a sorrend attól függ, hogy épp hova sodor a szerencséd. Úgyhogy ilyeneket, hogy "harmadik találat" nem igazán lehet hatékonyan értelmezni, mert ez szerverenként más és más.

J.Ati 10-01-2007 09:34

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 127311)
Ő volt a szerencsés századik, aki linket kapott a kérdésére. :D

A kezdőkkel ez a baj szerintem:D
Kérdeznek valamit és aztán 4-en 5-en linkelünk nekik:)
Pedig akinek már egyszer megvolt nem értem,hogy nem találja meg a világhálón.

Merlin21 10-01-2007 09:36

Köszi szépen Princ!Azt hiszem a te címedet fogom használni.
Bár ha jobban meggondolom akkor Atijé biztos könnyebb és gyorsabb de maradok a tiednél Princ.:)Amúgy nagyon jó ez a Fórum.Én még új vagyok itt a Fórumon de szerintem sűrűn benézek majd.

J.Ati 10-01-2007 09:36

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 127312)
Nincs pipálási lehetőség. :p

Amúgy a Guglinek van néhányszáz szervere, a sorrend attól függ, hogy épp hova sodor a szerencséd. Úgyhogy ilyeneket, hogy "harmadik találat" nem igazán lehet hatékonyan értelmezni, mert ez szerverenként más és más.

Lehet igazad van,de nekem harmadik volt és szerintem pár embernek biztos ,hogy harmadik lesz.
Bár,ha épp 4. lenne vagy 2. akkor a szerencsés kezdőnek több melója lesz maxi:cool::D

Princ 10-01-2007 09:44

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 127313)
A kezdőkkel ez a baj szerintem:D
Kérdeznek valamit és aztán 4-en 5-en linkelünk nekik:)
Pedig akinek már egyszer megvolt nem értem,hogy nem találja meg a világhálón.

Jó ígérem a legközelebbinél csöndben maradok. Vagy kitalálok vmi kaland-játék-kockázat útvesztőt, hogy menj a szupersztrádán 3 tengeri mérföldet, ott térj le hegyesszögben balra, keresd meg fára akasztott piros pettyes bögrét, tartsd esőn fertály óráig, és amennyi mikropint víz hiányzik belőle, na azt az IP címet írd be! :-DD

Így viszont egy újabb fórum-hívővel vagyunk gazdagabbak. Nagyon szívesen. :)

Kubbi 10-01-2007 09:47

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 127313)
Pedig akinek már egyszer megvolt nem értem,hogy nem találja meg a világhálón.

Biztos csak egy egy éjszakás kaland volt. :D

J.Ati 10-01-2007 09:50

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 127320)
Jó ígérem a legközelebbinél csöndben maradok. Vagy kitalálok vmi kaland-játék-kockázat útvesztőt, hogy menj a szupersztrádán 3 tengeri mérföldet, ott térj le hegyesszögben balra, keresd meg fára akasztott piros pettyes bögrét, tartsd esőn fertály óráig, és amennyi mikropint víz hiányzik belőle, na azt az IP címet írd be! :-DD

Így viszont egy újabb fórum-hívővel vagyunk gazdagabbak. Nagyon szívesen. :)

Szerintem így is,úgy is egy újabb fórumossal lettünk többen,mert regisztrált:)
Az aktivitása meg nem ezen fog múlni az tuti!
Én se azért vagyok itt állandóan ,mert valaki belinkelt nekem valami szépet;)

Amit meg leírtál az is tök jó és én szívesen játszok kaland-játékot:D

J.Ati 10-01-2007 09:52

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 127322)
Biztos csak egy egy éjszakás kaland volt. :D

Húh az akkor meleg:D
Nekem is kéne már egy egyéjszakás kaland!
Talán Princtől kapok egy jó linket:D

Princ 10-01-2007 09:55

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 127324)
Húh az akkor meleg:D
Nekem is kéne már egy egyéjszakás kaland!
Talán Princtől kapok egy jó linket:D

Épp az imént tettem le a nagyesküt, hogy nem linkelek. Úh most ÍJ. ;D

Pax Hungaricum 10-01-2007 09:58

Attól függetlenül, hogy nem értek vele egyet, Ati hozzászólása megért egy zöldet. Majdnem kiköptem a kávémat amikor elolvastam. :D:D

(A egyet nem értés abból fakad, hogy én hódító terén EXCEL mániás vagyok, mert ott minden tényezőt látok, hogy miből jön ki a végeredmény, gyorsan tudom korrigálni, stb. De a számológép is hasznos, általában nyersanyagvásárláskor használom, amikor mondjuk 131 hektárra építenék valamit, és 789 nyersanyag kell hozzá. Ez a szorzás még fejben nem megy. :D)

J.Ati 10-01-2007 10:00

Quote:

Originally Posted by Pax Hungaricum (Post 127326)
Attól függetlenül, hogy nem értek vele egyet, Ati hozzászólása megért egy zöldet. Majdnem kiköptem a kávémat amikor elolvastam. :D:D

(A egyet nem értés abból fakad, hogy én hódító terén EXCEL mániás vagyok, mert ott minden tényezőt látok, hogy miből jön ki a végeredmény, gyorsan tudom korrigálni, stb. De a számológép is hasznos, általában nyersanyagvásárláskor használom, amikor mondjuk 131 hektárra építenék valamit, és 789 nyersanyag kell hozzá. Ez a szorzás még fejben nem megy. :D)

Nem megy fejben?
Akkor ülj le matekolni még egy kicsit:D:D

Kár a progi,ha van a fejünkben is számológép:)

Ati 10-01-2007 10:02

Lehet, hogy elsőre nagyon ironikusnak hangzott a beírásom, de a konkrét számolóprogramokra elég sok "panasz" érkezik hozzánk, hogy nem jól számol dolgokat. Az Excel tábla sokkal jobb, mert látod, hogy mi alapján számol, de ezt mindenképp megelőzném egy kis kézi számolgatással, hogy tudd, hogy mi miért van ott. Utána lehet már egyszerüsíteni.

Merlin21 10-01-2007 10:04

Itt aztán pörögnek az események.Épp, hogy csak beírtam a kérdésem és már is többen írtak mint azt gondoltam.Ez nagyon tetszik.
Megyek meg nézem az orimat mert már kíváncsi vagyok mi történt.
Később még benézek.

Pax Hungaricum 10-01-2007 10:32

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 127330)
Lehet, hogy elsőre nagyon ironikusnak hangzott a beírásom, de a konkrét számolóprogramokra elég sok "panasz" érkezik hozzánk, hogy nem jól számol dolgokat. Az Excel tábla sokkal jobb, mert látod, hogy mi alapján számol, de ezt mindenképp megelőzném egy kis kézi számolgatással, hogy tudd, hogy mi miért van ott. Utána lehet már egyszerüsíteni.

Egyértelmű.
Ironikus is volt, nem csak annak hangzott. :D

A számoló programok meg mindenki tudja, hogy nem tökéletesek. Aki meg nem tudja, az itt elolvashatja. :D Szóltunk. :D

A számológépet bonyolultabb dolgokra azért nem szoktam használni, mert ha véletlenül is elütök egy számot, nagyon más lesz a végén. És egy kiélezett támadásnál akár egy tizedesjegy elütés is végzetes károkat okozhat. :) Az excelbe meg mindent látsz, tudod hol a hiba, és az egész "sor" újra bepötyögése nélkül is lehet javítani benne.

Szóval: Aki 100%-osan pontosan akar számolni, az ne számolóprogramot használjon. Volt, hogy azt mondta, hogy csak bizonyos varázslat használatával férek be, aztán kiderült, hogy anélkül is. ==> felesleges rúna és készültségpazarlás.
Volt hogy azt írta ki, beférek, aztán pattantam. ==> egységveszteség, hazakísérési lehetőség (tudom, sikeres után is lehet, de egy kis csopiban sikeres hekiütés esetén akár 15 körre is kerülhet.) Volt, hogy azt írta ki, nem férek be, ezért el sem indultam, aztán kiderült, hogy mégis. ==> időveszteség.
Sorolhatnám. De nem teszem, demonstrálni ennyi is elég. A számolóprogramok nagyon jók, de nem tökéletesek. Erre mindenki figyeljen oda, ha használja őket!

yenkie 10-01-2007 16:20

Quote:

Originally Posted by Pax Hungaricum (Post 127334)
Egyértelmű.
Ironikus is volt, nem csak annak hangzott. :D

A számoló programok meg mindenki tudja, hogy nem tökéletesek. Aki meg nem tudja, az itt elolvashatja. :D Szóltunk. :D

A számológépet bonyolultabb dolgokra azért nem szoktam használni, mert ha véletlenül is elütök egy számot, nagyon más lesz a végén. És egy kiélezett támadásnál akár egy tizedesjegy elütés is végzetes károkat okozhat. :) Az excelbe meg mindent látsz, tudod hol a hiba, és az egész "sor" újra bepötyögése nélkül is lehet javítani benne.

Szóval: Aki 100%-osan pontosan akar számolni, az ne számolóprogramot használjon. Volt, hogy azt mondta, hogy csak bizonyos varázslat használatával férek be, aztán kiderült, hogy anélkül is. ==> felesleges rúna és készültségpazarlás.
Volt hogy azt írta ki, beférek, aztán pattantam. ==> egységveszteség, hazakísérési lehetőség (tudom, sikeres után is lehet, de egy kis csopiban sikeres hekiütés esetén akár 15 körre is kerülhet.) Volt, hogy azt írta ki, nem férek be, ezért el sem indultam, aztán kiderült, hogy mégis. ==> időveszteség.
Sorolhatnám. De nem teszem, demonstrálni ennyi is elég. A számolóprogramok nagyon jók, de nem tökéletesek. Erre mindenki figyeljen oda, ha használja őket!


Full egyet kell értenem.
Mail-ben küldtek egy "tökéletes" számolóprogit.
Használtam.
Nem is jött össze a dolog.:)
Kidobtam.
EXCEL:D


All times are GMT +1. The time now is 20:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu