Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Ötletek, javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Klánváros mint csapda (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3687)

Swiss 07-29-2009 21:15

Klánváros mint csapda
 
Ebbe az imént futottam bele.

Minden tiszteletem Dusé és gondolom, hogy nem a mi szívatásunkra alakította így a bejáratot ahogy most van, viszont ez nagy szívás ha van nálad szekér. Az egyetlen mód hogy kijutottam az a fehér lötyi használata volt melyet nem szívesen lőttem el ilyenre.

Igazából nem tudok értelmes javaslatot mondani erre, mivel mindenki úgy épít ahogy akar, viszont ha nincs fehér lötyid akkor csak éhen halás útján tudsz megmenekülni a kelepcéből.

Talán segítene ha ker. poszt közvetlen közelében nem lehetne klánvárost alakítani.

Dus 07-29-2009 21:25

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 220359)
Ebbe az imént futottam bele.

Minden tiszteletem Dusé és gondolom, hogy nem a mi szívatásunkra alakította így a bejáratot ahogy most van, viszont ez nagy szívás ha van nálad szekér. Az egyetlen mód hogy kijutottam az a fehér lötyi használata volt melyet nem szívesen lőttem el ilyenre.

Igazából nem tudok értelmes javaslatot mondani erre, mivel mindenki úgy épít ahogy akar, viszont ha nincs fehér lötyid akkor csak éhen halás útján tudsz megmenekülni a kelepcéből.

Talán segítene ha ker. poszt közvetlen közelében nem lehetne klánvárost alakítani.

Erre őszintén szólva nem is gondoltam. Azért ilyen a bejárat, mert belépés után a banditák a barakkok irányába mehetnek csak, így nagyobb a város védelme.

Amúgy meg hozzáteszem, hogy pont ott van a kereskedelmi poszt, és le tudja rakni biztonságban mindenki a szekerét aki belép...

Annak meg kifejezetten semmi értelme, hogy kerposzt közelébe nem lehet várost rakni.


Mellesleg meg olyanra is lehet építeni a várost, hogy szekér nélkül se tudjál kijönni. Nem értem, hogy miért azt hagyjuk meg ű, és ezt szüntessük meg...

Swiss 07-29-2009 21:30

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 220360)
Erre őszintén szólva nem is gondoltam. Azért ilyen a bejárat, mert belépés után a banditák a barakkok irányába mehetnek csak, így nagyobb a város védelme.

Amúgy meg hozzáteszem, hogy pont ott van a kereskedelmi poszt, és le tudja rakni biztonságban mindenki a szekerét aki belép...

Annak meg kifejezetten semmi értelme, hogy kerposzt közelébe nem lehet várost rakni.


Mellesleg meg olyanra is lehet építeni a várost, hogy szekér nélkül se tudjál kijönni. Nem értem, hogy miért azt hagyjuk meg ű, és ezt szüntessük meg...

Nem tudom Dus mikor jártál a városodban, de ha nem vagy klántag akkor egy tapodtat sem tudsz menni, nemhogy a szekeret lerakni.

Nem azt mondom, hogy ker.poszt közelébe ne lehessen klánvárost, hanem arra a pár négyzetre gondoltam csak ami közvetlenül körülveszi.

Dus 07-29-2009 21:33

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 220363)
Nem tudom Dus mikor jártál a városodban, de ha nem vagy klántag akkor egy tapodtat sem tudsz menni, nemhogy a szekeret lerakni.

Nem azt mondom, hogy ker.poszt közelébe ne lehessen klánvárost, hanem arra a pár négyzetre gondoltam csak ami közvetlenül körülveszi.

Ha nincs nálad szekér, tudsz menni. A szekeret- mint ahogy az előbb is írtam- a város melletti kerposzton le tudod rakni...

A szekeret meg el tudod dobni a bejáratnál, nem értem, miről beszélsz...

Pár négyzet?? Utána meg még pár, meg még pár, mert valaki ügyetlen volt és besétált a városba...

Dus 07-29-2009 21:35

Sokkal egyszerűbb lenne, hogyha szekérrel rá lehetne menni a barakkra. Merthogy amúgy miért nem lehet??

Ati 07-29-2009 22:19

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 220368)
Sokkal egyszerűbb lenne, hogyha szekérrel rá lehetne menni a barakkra. Merthogy amúgy miért nem lehet??

Mert a szekérrel nem férsz be a barakk ajtaján.

Dus 07-29-2009 22:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 220378)
Mert a szekérrel nem férsz be a barakk ajtaján.

Ahh, értem. És biztos kikerülni sem lehet... :)

Ati 07-29-2009 22:53

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 220384)
Ahh, értem. És biztos kikerülni sem lehet... :)

Ha hagysz mellette helyet, akkor ki lehet.

Dus 07-29-2009 22:57

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 220388)
Ha hagysz mellette helyet, akkor ki lehet.

És akkor visszajutottunk oda, hogy akkor viszont a banditák is ki tudják kerülni...

Ördögi kör. :)

Ati 07-29-2009 22:59

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 220392)
És akkor visszajutottunk oda, hogy akkor viszont a banditák is ki tudják kerülni...

Ördögi kör. :)

Attól, hogy hagysz a bejáratnál egy üres területet, hogy mások meg tudjanak fordulni, nem fognak a banditák jobban pusztítani. Üres területet nem is pusztítanak, hiszen nincs ott semmi.


All times are GMT +1. The time now is 16:29.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu