Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Hód kalkulátor (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1934)

Zsáni 10-03-2007 18:27

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 127839)
Atival értek egyet, jó az, ha mindenki számolgat magának egy kicsit, aztán legyértja a saját excel tábláját, és ha rájön, hogy elrontotta, akkor bele tud javítani.

Legalábbis nekem ez bejött.

csatlakozok, bár nekem nem saját, de legalább bele tudok javítani, ha valami nem olyan, ahogy az nekem kell :D

Pali papa 10-03-2007 19:23

Nos én használom a számológépet és koptatom a papírt. Használtam progit,-de miután ott volt, hogy elgépeltem valamit- inkább a papír. Ja és kontrollnak ott a szövi ahol mindent átszámolnak nekem ha kell...

Stev 10-04-2007 02:47

Én továbbra is az Excell táblázatokat favorizálom, bár én inkább oritervezésre-élezésre használom, arra van kihegyezve sok apró extrával, a háborúszámítás csak két egyszerű sor.

KPeti999 05-05-2008 21:12

Sziasztok
Itt az ideje hogy ismét feléledjen ez a topic.:)
Nemrég kezdtem el excellen gyártogatni a saját kis számoloprogijaimat, és belebotlottam egy két elég bonyolult műveletbe, ha valaki ért hozzá az segitsen pls!

-az egyik kérdésem az lenne hogy egy dátumbol amibe évtöl másodpercig minden benn van, hogy lehet kiszedni csak a percet, ugy hogy azt az excel számként kezelje? Sikerült kiszednem a dátumbol csak a percet, de ha a cella tipusát "szám"-ra állitom akkor pl.: 46 perc helyett 39573,16... lesz belöle.

-a másik meg az lenne hogy pl 10 dátumot hogy lehet a legkegyszerübben növekvösorba állitani?

Ha valaki jártas az ilyesmibe az irjon! előre is kösz:)

Valezius 05-05-2008 22:20

Quote:

Originally Posted by KPeti999 (Post 173202)
Sziasztok
Itt az ideje hogy ismét feléledjen ez a topic.:)
Nemrég kezdtem el excellen gyártogatni a saját kis számoloprogijaimat, és belebotlottam egy két elég bonyolult műveletbe, ha valaki ért hozzá az segitsen pls!

-az egyik kérdésem az lenne hogy egy dátumbol amibe évtöl másodpercig minden benn van, hogy lehet kiszedni csak a percet, ugy hogy azt az excel számként kezelje? Sikerült kiszednem a dátumbol csak a percet, de ha a cella tipusát "szám"-ra állitom akkor pl.: 46 perc helyett 39573,16... lesz belöle.

-a másik meg az lenne hogy pl 10 dátumot hogy lehet a legkegyszerübben növekvösorba állitani?

Ha valaki jártas az ilyesmibe az irjon! előre is kösz:)

Ha érteném, hoy mire kell, talán valami kerülőutat tudnék jánlani, ha megoldást nem is.

De amikor én dátumokkal játszottam mindig jó volt úg, ahogy volt, nem kellett számmá alakítani.

KPeti999 05-05-2008 22:53

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 173215)
Ha érteném, hoy mire kell, talán valami kerülőutat tudnék jánlani, ha megoldást nem is.

De amikor én dátumokkal játszottam mindig jó volt úg, ahogy volt, nem kellett számmá alakítani.

Egy reggel és egy este készült gömb közötti körváltások számát kéne kiszámolnia.

[HTPA]GeeForce 05-06-2008 07:45

Megyek melózni, nincs időm most sok... Este majd visszanézek.

Addig egy konstruktív ötlet:

A dátumot alapból számnak add meg. Pl ha a körváltás óra05-kor van, akkor az időpontot úgy írd fel, hogy 816 (ez reggel 8 óra 16 percet jelent) este meg 2016 (este 8 óra 16 perc), a két számot vond ki egymásból, a különbség meg a körváltások száma lesz. a végeredmény 1200 lesz. Ez 12,00 körváltást jelent, azaz 12 egész 0 tized, tehát pontosan 12 körváltás volt, és hogy ugyanabban a percben készültek a gömbök. (nyilván különböző órákban, de a perc ugyanaz.)
Amennyiben körváltás előtt történik az esti gömbölés, akkor az alábbi példa a nyerő:

körváltás: minden óra 05. percében
reggeli gömb: 723 (reggel 7 óra 23 perc)
esti gömb 2104 (este 9 óra 4 perc)
különbségük (nagyobból a kisebb szám kivonásának eredménye): 1381
ez azt jelenti, hogy 13 körváltás telt el. A tizedessel nem kell foglalkozni ebben az esetben. Az csak azt mutatja, hogy közeleg a következő körváltás.

Persze, ha 2106-kor csinálod a körváltást, akkor a végeredmény 14 körváltás. A táblázat viszont csak 1383-mat fog mutatni. Ezt neked kell lekövetni. Mindenesetre napközben gondolkodom egy jobb megoldáson. Addig meg ez is jó. :p:D

Mondjuk ez a hiba kiküszöbölhető. Hogyan? Így:
Az első gömb elkészülését MINDIG az adott körváltás első percére írd be. tehát ha reggel 7:23-kor csináltad a gömböt, akkor is írd 7:06-ra. Azaz 706-ot írj be. Végülis mindegy, mert te csak a körváltások számára vagy kíváncsi, és abban ez nem okoz problémát, mivel a 06 és a 23 között nem volt körváltás.
Ezzel a módosítással pontos lesz a számításod.
2104-706 az 13 körváltást fog kiadni, a 2106-706 meg kiadja a 14-et.

Sok sikert! :D

Valezius 05-06-2008 09:05

gee szerintem nem beírni akarja az időt, hanem bemásolni a gömböt, az excel táblába :)

Darkmaster 05-06-2008 09:29

PHP, preg_match, strpos, substr, preg_replace, preg_split, oszt mehet minden a levesbe, akarom mondani az adatbázisba :D

Ha valakit érdekel, bemásolom ide a kódot, ami egy másolt gömböt szétszed, és minden értékeét szépen berak ja egy adatbázis megfelelő táblájába

Ati 05-06-2008 09:36

Dátumok kezelésében az excel sajnos nincsen nagyon topon. :(

Nekem nemrég egy olyan kellett volna, hogy dátum alapján évenkénti összesítést csináljon pár oszlop adatából. Ezt sajnos sem én, sem a nálam hozzábbértőbbek nem tudták megcsinálni. :( Az lett a vége, hogy fel kellett venni egy külön segéd-oszlopot, amibe a dátumból ki lett nyerve az év, és ez alapján az új oszlop alapján lehetett csak a számolást megcsinálni.

Jó dolog az excel, de sajnos a nagyon összetett elemzésekre még nem könnyen vehető rá.


All times are GMT +1. The time now is 19:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu