Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Ötletek, javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Összekapcsolási lánc "multiusing" esetén (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3617)

[HTPA]GeeForce 07-16-2009 17:04

Összekapcsolási lánc "multiusing" esetén
 
Alapötlet:
Felvetem, mint ötlet, hogy mi lenne, ha a karaktereket láncba lehetne kötni, mint a Hódítóban?

(Indok rövid: a játék neve Hódító M.U.D...)

Az ötlethez tartozó alötleteim:

Alötlet1:
Ugyanúgy működne a lánc, mint a Hódítóban, lenne egy főkarakter, és a többi mind-mind alkarakter lenne.

Amiért ez eszembe jutott:
"támogatási bónusz" miatt.

Alötlet2:
Szintén a Hódítóhoz hasonlóan:
Amennyiben a főkaraktered VIP tag, a 2. karakterre küldött bónusz (legyen az VIP tagság, plusz játékidő, vagy bármelyik cucc-csomag) adjon a 3. és a 4. karakternek is bónuszt, természetesen minden 3-as etapnál legyen így, a Hódító mintájára.

Ami különbség:
Mivel itt nem csak VIP tagságot lehet hosszabbítani, hanem egyéb bónuszokat is le lehet hívni a karakteredre, azért annyira nem durvulnék el, hogy a 2. 3. és a 4. karakter is ugyanannyi vip tagságot vagy cuccot kapjon.
A főkarakter 100%-ban kap mindent, a 2. karakter is,
viszont a 3. karakter csak 50%-ot, a 4. karakter meg 25%-ot.

Példa:
Vásárolsz a 2. karakteredre 30 nap VIP tagságot -természetesen miközben a főkaraktereden aktív a VIP tagság!-, a 3. karaktered kap +15 nap VIP tagságot, a 4. karaktered pedig 7 napot.
(szigorúan tizedes levágással, vagy lefelé kerekítéssel! tehát a 7,5 VIP nap helyett 7-et kap!!!!!!)

Példa2:
Vásárolsz a 2. karakterednek egy mini élet csomagot -természetesen a főkarakter VIP tagsága érvényes kell legyen a további bónuszhoz, ha nem VIP a főkarakter, akkor csak az a karakter kapja a cuccokat, amikre kéred = jelenlegi állapot- így a 2. karaktered kap 10 totemet, a 3. karaktered kap 5 totemet, a 4. karaktered meg 2 totemet.
(szigorúan tizedes levágással, vagy lefelé kerekítéssel! tehát a 2,5 totem helyett 2-t kapsz!)

[HTPA]GeeForce 07-16-2009 17:08

Azt szeretném kérni, hogy a szavazáson legfőképp olyan fórumozók vegyenek részt, akik játszanak a Hódító MUD nevű játékkal, VAGY tervezik, hogy játszani fognak vele!
Nagyon köszönöm!



KIEGÉSZÍTÉS! FONTOS!

Megkérek mindenkit, aki szavaz, legalább pár szóban fejtse ki szavazatának okát!
Pusztán azért, mert hasznos tudni, ki miért döntött úgy, ahogy!
További segítséget nyújt az indok az ötlet csiszolására, finomhangolására!
KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!

Ildee 07-20-2009 13:59

A karakterek összekapcsolásának gondolata bennem is felmerült már, de nem a vip kapcsán.
A legfőbb ok az lenne, hogy a klánok "biztonságát" biztosítsa. Jelen helyzetben minden feltétel adott ahhoz, hogy bárkinek bármelyik klánban legyen karaktere, hiába elítélendő vagy unfair, ezt meg lehet valósítani.
A javaslatom az lenne, hogy legyen kötelező összekapcsolni a karaktereket, és kapcsolt karakterek ne mehessenek különböző klánokba.
Végül is annyira talán nincs erre szükség, mert a vezér felelőssége hogy kit és miért enged be a klánba, de ha már az a cél hogy elkerüljük a kellemetlen és unfair helyzeteket, akkor ez lehetne egy megoldás.

Ati 07-20-2009 14:04

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 219630)
A javaslatom az lenne, hogy legyen kötelező összekapcsolni a karaktereket

Ez egészen biztosan nem lesz. Nem cél arra ösztönözni az embereket, hogy különböző módszereket találjanak ki a csalásra. A játék úgy lett indítva, hogy csalásmentes legyen, ezért olyan megkötések, amik elmulasztása csalást jelent, nem kerülhetnek be.

[HTPA]GeeForce 07-20-2009 21:26

Én nem tenném kötelezővé, hanem az "anyajáték" anarchista csoportban való összekapcsolásához tenném hasonlatossá.

Lehetőség van rá, de az elmulasztása nem szabálytalan.
Az első hozzászólásaimban feltűntetett kedvezményekkel ösztönözném az embereket az összekapcsolásra, pusztán azért, mert HASZNOS.
Ha egy láncban vannak a karakterek, átláthatóbb lenne a kis csapatom.

Mondjuk kiírná a nevet, a sorszámot, a szintet alapesetben, VIP tagok esetén pedig a klánt, és annak sorszámát.

Pl:

Gee (#7) [15.] Fehérmágusok (#1)
.:Gee.Force:. (#15) [5.] Fehérmágusok (#1)
Fiktív_karakter1 (#987) [21.] Fiktív_klán1 (#19)
Fiktív_karakter2 (#1028) [3.] -


A fenti láncra csak elég lenne ránézzek, és tudom hány karakterem van, azok mely klánokban vannak, és hányas szintűek. (Illetve direkt beírtam a példába egy klán nélkülit is, amit egy " - " jel szimbolizálna. A példában szereplő 4 karakter VIP tag.)

Helyzetgyakorlat:
Gee (#7) VIP tag.
Tegyük fel, lejár a VIP tagság a 2. karakteremen. Meg szeretném hosszabbítani!
Befizetem, én csak SMS-sel tudok fizetni, ott 14 napot tudok venni.
Elküldöm a megadott számra a "MUD 15" kódot.
A 2. karakterem megkapja a 14 nap VIP-et.
A 3. karakterem kap 7 nap VIP-et.
A 4. karakterem kap 3 nap VIP-et. (A már általam említett lefelé kerekítés miatt, vagy a jelenlegi tizedesjegy elhagyás miatt, mindegy!)


Ha nem kötöm össze őket, semmi hátrány nem ér, ha összekötöm, egy pici bónuszt kapok. Természetesen 3 nap az nem sok, és nyilván ha azzal is akarok VIP tagként játszani, akkor nem az lesz a megoldás, hogy 100 SMS-t küldök a 2. karakterre. Nyilván külön is fogok a 3. és a 4. karakterre is SMS-t küldeni, de akkor is jó érzés lenne egy pici bónusz.

Mivel nem csak VIP tagságot lehet váltani, hanem különféle csomagokat is, ezért adnám a maluszt.
Irreális előnynek ítélném azt, ha a 3. és a 4. karakter is 100%-osan megkapná a bónuszokat, mitn a Hódítóban!
Többször átgondolva is reálisnak tartom a 100% - 50% - 25% megoszlást.


Természetesen ez csak egy ötlet. Hátha így többen fizetnének elő erre-arra a MUD-ban is! Így támogatva a játék életre hívóit, és meghosszabbítva a játék életét! (Ami nekünk, játékosoknak is érdeke!)

Egyébként az SMS küldés működik, eddig 4-et küldtem el összesen. :) Sőt, vicces, de gyorsabban jóváíródtak a dolgok, mint a Hódítóban a VIP körök. :) Meg vagyok elégedve a szolgáltatással!

[HTPA]GeeForce 07-20-2009 21:28

Más:

Kedves Zsu, a legnagyobb tisztelettel kérlek, vázold fel, hogy miért zavarna téged egy NEM kötelező dolog, amit ha te nem igényelnél, nem is vennéd észre, hogy létezik! (Hiszen ha nincs láncod, nem is jelenik meg lánc sehol, semmilyen formában...)

(Kb olyan ez, mintha nem lennél VIP tag a Hódítóban, de zavarna a Helytartó. oO')
A szavazásba azért tettem be ilyen választási lehetőséget, hogy ne lehessen azzal belém kötni, hogy egyoldalú a szavazás.

De azért egy indok jólesne, bár tény, az indok sem kötelező...

Ati 07-20-2009 21:28

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 219668)
Sőt, vicces, de gyorsabban jóváíródtak a dolgok, mint a Hódítóban a VIP körök. :) Meg vagyok elégedve a szolgáltatással!

Semmivel nem íródik jóvá gyorsabban, mert ugyanaz a program (ugyanakkor) végzi ezeket a jóváírásokat is, mint ami a Hódítóét. :)

A PayPal az gyorsabban működik valóban, de az a Hódítóban is gyorsabb.

[HTPA]GeeForce 07-20-2009 21:33

Volt, hogy Hódítóban 4 percet vártam a VIP köreimre, itt meg ahogy megkaptam az SMS-t, bekattintottam a MUD-ba, és azonnal ott volt minden cucc, amit lekértem. :)

Mivel a telefonszám ugyanaz, gondoltam, hogy a rendszer is. Pusztán gyors tapasztalat volt, amit leírtam. :) Mindegy. Akkor is tetszik. :p

[HTPA]GeeForce 07-20-2009 21:34

-storno-
beakadt a net, duplázta ugyanazt a hsz-t

Dus 07-20-2009 21:34

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 219671)
Volt, hogy Hódítóban 4 percet vártam a VIP köreimre, itt meg ahogy megkaptam az SMS-t, bekattintottam a MUD-ba, és azonnal ottvolt minedn cucc, amit lekértem. :)

Mivel a telefonszám ugyanaz, gondoltam, hogy a rendszer is. Pusztán gyors tapasztalat volt, amit leírtam. :) Mindegy. Akkor is tetszik. :p

X időnként (talán 5 percenként) íródnak jóvá az sms-ek...Ha pont 5 mp-vel ez előtt érkezett, akkor 5 mp-t kellett várnod rá. :)


All times are GMT +1. The time now is 06:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu