Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Hazban el nem fero lakosok szabin (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3990)

Remedy 01-04-2010 18:34

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 234978)
Akadályt szerintem ezek most se képeznek, nem azon a néhány ponton fog múlni, hogy egy többszemélyiségű ország fel tud-e jutni a saját top részébe, vagy sem. Ennek maximum logikai és egységesítési okai vannak.

De kepeznek, lasd nyito post, es egy kis 9-es vagy nagyobb esete. Bar nem megoldhatatlan akadaly, de ahogy irtam, akar jkszre is sarkallhat.

Kics 01-04-2010 18:38

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 234345)

Masolok egy Gs peldat:

1 dddddd [SZ] X(3) 91.322
2 zzzzzz Y 82.157

Én Remy példája miatt tartottam jogosnak, ahol a mezőny összetétele miatt lehet, hogy komolyabb vagy áthidalhatatlan akadályt képeznének a többszemélyes országoknak. A komolyabb akadály nem is zavarna, lévén elég tapasztalata van (kéne, hogy legyen), hogy ezt megoldja és ha azt mondod Ati, hogy nincs is ilyen áthidalhatatlan akadály, akkor inkább maradjon így ahogy van.

Ez egy játék, engem az ilyen "logikátlanság" nem zavar:) (1 tolvaj is elbír 2500 mázsa kővet:))

Így az érvem: ha normálban nem akadályozza a többszemélyes országokat, ellenben anarchban elvesz egy elég időigényes "stratégiai elemet", akkor nem támogatom. (Az ellen nincs kifogásom, hogy a feljebb írt "rövidtávú modul" adott időre bekerüljön normálba, ezáltal a kezdeti példában írt régi és csak azonosított országok népei elmennének, így kicsit megszüntetve egy régebbi rendszer "maradványait")

Remedy 01-04-2010 18:51

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234981)
Én Remy példája miatt tartottam jogosnak, ahol a mezőny összetétele miatt lehet, hogy komolyabb vagy áthidalhatatlan akadályt képeznének a többszemélyes országoknak. A komolyabb akadály nem is zavarna, lévén elég tapasztalata van (kéne, hogy legyen), hogy ezt megoldja és ha azt mondod Ati, hogy nincs is ilyen áthidalhatatlan akadály, akkor inkább maradjon így ahogy van.

Ez egy játék, engem az ilyen "logikátlanság" nem zavar:) (1 tolvaj is elbír 2500 mázsa kővet:))

Így az érvem: ha normálban nem akadályozza a többszemélyes országokat, ellenben anarchban elvesz egy elég időigényes "stratégiai elemet", akkor nem támogatom. (Az ellen nincs kifogásom, hogy a feljebb írt "rövidtávú modul" adott időre bekerüljön normálba, ezáltal a kezdeti példában írt régi és csak azonosított országok népei elmennének, így kicsit megszüntetve egy régebbi rendszer "maradványait")

Ez utobbi csak tuzoltas lenne, hiszen barmikor elmehet szabira vki fellepesi maxhekin 1 milla varival... :)

(Akar csak direkt kitolasbol is...)

Dynosaur 01-05-2010 12:20

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 234984)
Ez utobbi csak tuzoltas lenne, hiszen barmikor elmehet szabira vki fellepesi maxhekin 1 milla varival... :)

(Akar csak direkt kitolasbol is...)

ha csak ez a probléma, akkor lehetne mondjuk az azonosítások alkalmával bekapcsolni ezt a funkciót, így tisztulna a mezőny.

Igazából anarchban nem vagyok, de Kics által felvázolt taktikai országokat sem ítélném halálra... ténleg nem lehet egyszerű egy ilyet fenntartani, és nem is igazán zavarják a játék normál menetét. Aki olyat tud csinálni, az megérdemli... tegye... :)
Itt normálban nem nagyon van értelme ilyen oriknak... szóval vagy ténleg más szabály kéne anarch-ra, meg normálra, vagy pedig időnként bevezetni...

és anarch teljesen más, mint normál... hasonlít, mint két testvér. Az egyik szőke, vékony, magas kékszemű hobbiból verseket ír, a másik fekete hajú barnaszemű, zömök, hobbiból súlyokat emelget. :) sose lesznek ugyanolyanok, és ez nem feltétlen probléma... :)

Remedy 01-05-2010 12:24

En meg mindig nem latom olyan nagy problemanak. Anarchban rengeteg orszagod lehet, egyaltalan nem baj, ha emiatt nem lesz annyira elezve az orszagod, hogy haz se legyen benne. Max kicsit feljebb is tartasz egy varist, es csokolom... :)

Pool 01-05-2010 15:46

Remy ötlete sztem tök jó, nem is értem, páran miért is vannak ellene? :confused:

sutike31005 01-05-2010 16:31

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 235281)
Remy ötlete sztem tök jó, nem is értem, páran miért is vannak ellene? :confused:

az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..

Remedy 01-05-2010 16:41

Quote:

Originally Posted by sutike31005 (Post 235288)
az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..

Nem az akadaly a lenyeg, hanem a logikatlansag megszuntetese. Kifenet erdekel a kis 9-esek velemenye? Ok sose tudtak jatszani... :D

Tsobi 01-05-2010 17:33

A javaslat bevezetésével elkerülhetők lennének az olyan félreértések, mint korábban a "miért foglaltam ilyen keveset?"-"mert a szabin levőknél az el nem férő egységek befokozódtak" (1/A).

Pool 01-05-2010 20:52

Quote:

Originally Posted by sutike31005 (Post 235288)
az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..

Nekem ne mondd, hogy kell lefelé ütni, mert sztem nálam kevesen ütöttek lefelé annyit 20+ körökre, mint én...
Azokra is gondoljatok, akik nem olyan jók, mint Ti...


All times are GMT +1. The time now is 20:38.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu