Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megfontolás alatt álló javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Több ország közötti gyors váltás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4935)

Ati 11-18-2015 16:26

Több ország közötti gyors váltás
 
Sziasztok!

A béta programba bekerült egy kényelmi bővítés, ami a többországosok életét teszi sokkal könnyebbé.

A bővítés lényege, hogy a funkció bekapcsolása után (!) az összekapcsolt országok között egyszeri belépéssel, újabb belépési adatok gépelése nélkül lehet előre/hátra lépegetni, bármelyik országba átugrani, és egy listában megnézni, hogy melyik országoknak van olvasatlan eseménye.

Alap esetben ez a funkció egyik országban sincs bekapcsolva, ezt külön be kell kapcsolni. Erre a Beállítások menüpont "Adatok" fülének "Többországos belépés" részében van lehetőség. Ha egyszer beállítottad, akkor ugyanitt lehet kikapcsolni is.

Mivel ez a funkció még csak a béta program része, ezért ez a beállítási, illetve kikapcsolási lehetőség csak azoknak az országoknak jelenik meg, akik részesei a béta programnak. Erről bővebben itt lehet olvasni: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4584

FONTOS! Ha illetéktelenek bejutnak egy olyan országodba, ahol ez engedélyezve van, akkor minden további felhasználói név és jelszó ismerete nélkül át tudnak váltani más országaidba, ahol ez szintén engedélyezve van! Ezt a biztonsági kockázatot mindenképpen tartsd szem előtt! Ha azonos jelszavakat, és egymást követő, könnyen kitalálható felhasználói neveket használsz, akkor egy országba bejutva ettől függetlenül is ki tudják a többi belépőkódot találni, tehát ilyen esetben ez nem különösebben jelent plusz kockázatot. Ha minden országod teljesen egyedi belépőadatokkal rendelkezik, akkor igen.

Ha bármi problémát észleltek az új modul működésével, akkor azt jelezzétek.

Ide jöhetnek az észrevételek, esetleges bővítési javaslatok ezzel az új lehetőséggel kapcsolatban.

Tsobi 11-18-2015 17:35

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309136)
Sziasztok!

A béta programba bekerült egy kényelmi bővítés, ami a többországosok életét teszi sokkal könnyebbé.

A bővítés lényege, hogy a funkció bekapcsolása után (!) az összekapcsolt országok között egyszeri belépéssel, újabb belépési adatok gépelése nélkül lehet előre/hátra lépegetni, bármelyik országba átugrani, és egy listában megnézni, hogy melyik országoknak van olvasatlan eseménye.

Alap esetben ez a funkció egyik országban sincs bekapcsolva, ezt külön be kell kapcsolni. Erre a Beállítások menüpont "Adatok" fülének "Többországos belépés" részében van lehetőség. Ha egyszer beállítottad, akkor ugyanitt lehet kikapcsolni is.

Mivel ez a funkció még csak a béta program része, ezért ez a beállítási, illetve kikapcsolási lehetőség csak azoknak az országoknak jelenik meg, akik részesei a béta programnak. Erről bővebben itt lehet olvasni: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4584

FONTOS! Ha illetéktelenek bejutnak egy olyan országodba, ahol ez engedélyezve van, akkor minden további felhasználói név és jelszó ismerete nélkül át tudnak váltani más országaidba, ahol ez szintén engedélyezve van! Ezt a biztonsági kockázatot mindenképpen tartsd szem előtt! Ha azonos jelszavakat, és egymást követő, könnyen kitalálható felhasználói neveket használsz, akkor egy országba bejutva ettől függetlenül is ki tudják a többi belépőkódot találni, tehát ilyen esetben ez nem különösebben jelent plusz kockázatot. Ha minden országod teljesen egyedi belépőadatokkal rendelkezik, akkor igen.

Ha bármi problémát észleltek az új modul működésével, akkor azt jelezzétek.

Ide jöhetnek az észrevételek, esetleges bővítési javaslatok ezzel az új lehetőséggel kapcsolatban.

Hol lehet váltani az orik közt?:D

Ati 11-18-2015 17:38

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309137)
Hol lehet váltani az orik közt?:D

Miután legalább 2, egymással összekapcsolt országban beállítottad, ezek bármelyikébe belépve az oldal legtetején megjelenik egy országválasztó csík. Bal oldali gomb előző országba ugrás, jobb oldali gomb következő országba ugrás, középen országlista. (*) jelzi az olvasatlan eseményekkel rendelkező országokat. A listából bármelyik országot kiválasztva (nem kell semmi további kattintás) átugrasz a kiválasztott országba.

Ati 11-18-2015 17:47

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309137)
Hol lehet váltani az orik közt?:D

Ha olyan országba lépsz be, ahol ez nincs beállítva, ott nem jelenik meg az országválasztó felső sáv.

Az olyan országok, ahol ez nincs beállítva, nem jelennek meg az országválasztó sávban más országokból sem.

stampi 11-18-2015 19:12

Nekem a "beállítások/Adatok' menüben nincs ilyen lehetőség, hogy többoris mód. Ugyanaz van mint volt. vipes orinál.

Ati 11-18-2015 19:18

Quote:

Originally Posted by stampi (Post 309141)
Nekem a "beállítások/Adatok' menüben nincs ilyen lehetőség, hogy többoris mód. Ugyanaz van mint volt. vipes orinál.

Ez a funkció a béta program része. Csak a béta programra jelentkezetteknek jelenik meg a beállítási lehetőség. Erről bővebben itt olvashatsz: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4584

stampi 11-18-2015 19:20

már megtaláltam. akkor csak a betások tudják használni. vettem. :)

Ati 11-18-2015 19:27

Quote:

Originally Posted by stampi (Post 309143)
már megtaláltam. akkor csak a betások tudják használni. vettem. :)

Igen, de jelenleg ez az egyetlen funkció a bétában, minden más átkerült az éles játékba már, úgyhogy aki ezt használni szeretné, annak nincs igazán oka arra, hogy ne lépjen be. :)

Tsobi 11-18-2015 20:35

Ha eseményem van bármelyik országomban a láncban, de nem oda vagyok belépve, azt van módom tudni onnan, ahol be vagyok?

Ati 11-18-2015 20:44

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309145)
Ha eseményem van bármelyik országomban a láncban, de nem oda vagyok belépve, azt van módom tudni onnan, ahol be vagyok?

Nem valós időben. A belépéskori eseményeket tudod. Tehát ha van mondjuk 5 országod (A, B, C, D, E), belépsz az "A" országba, akkor a listában látod, hogy a B, C, D, E országnak van-e új eseménye. Ha teszel-veszel az "A" országban, és eközben új eseménye lesz valamelyik másiknak, azt valós időben nem jelzi. Amint átlépsz egy másik országba, akkor ismét frissül a lista, és a hozzá tartozó esemény-jelzés.

Lacka 11-19-2015 10:47

Ez az újítás mobilon is elérhető, mint bármelyik másik (korábbi) bétás plusz?

Ati 11-19-2015 11:17

Quote:

Originally Posted by Lacka (Post 309147)
Ez az újítás mobilon is elérhető, mint bármelyik másik (korábbi) bétás plusz?

"Teljesértékű" böngésző kell hozzá, nem mobil nézetben. Ha ez adott, akkor ugyanúgy elérhető akár mobilról, vagy tabletről is, mint asztali gépről.

Lacka 11-19-2015 11:37

Bocsi, igazság szerint felesleges kérdés volt, mert ki is tudom próbálni. A gyors választ viszont köszönöm szépen! :)

Zordi 11-21-2015 08:20

Nem igazán volt időm még tesztelni de az első meglátásom ha az ország választás a pontlistából történne, akkor sokkal átláthatóbb lenne. Látnám melyik orim van játékban abban a csoportban és sorba lehetne szaladni rajtuk.

Tsobi 11-21-2015 12:56

Quote:

Originally Posted by Zordi (Post 309152)
Nem igazán volt időm még tesztelni de az első meglátásom ha az ország választás a pontlistából történne, akkor sokkal átláthatóbb lenne. Látnám melyik orim van játékban abban a csoportban és sorba lehetne szaladni rajtuk.

Mumus, ANARCH-osoknak ez biztos jól jönne, de a normálban az összes orid külön csoportban van. Ott nincs semmi értelme.

Én mondjuk annak örülnék jobban, ha a lap tetejéről a lap aljára kerülne át a gomb.

Illetve ha szabis orik meg sem jelennének váltádi lehetőségként.

Ati 11-21-2015 13:10

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309153)
Illetve ha szabis orik meg sem jelennének váltádi lehetőségként.

Ezen gondolkoztam, és arra jutottam, hogy mivel úgyis csak kiírja, hogy szabin van, vissza akarod-e hozni, ez talán többet ér, mert lapozol rögtön tovább, ha nem akarod visszahozni. Ha a szabisakat nem mutatja, akkor macera visszahozni őket játékba, ha megszokod ezt a lehetőséget, mert nincs a listában, emiatt elő kell keresni a belépőadatait.

Lacka 11-22-2015 08:56

Nekem nincs sok országom, viszont elhiszem, hogy akinek igen, annak zavaró lehet a szabis. Esetleg egy pontlistához hasonló választás segíthet. Akarom-e, hogy mutassa a szabis országaimat is a léptető listában, vagy sem... és akkor máris mindenkinek jó. ;)
Egyébként szerintem ez egy baromi jó újítás, köszönöm!

Zordi 11-22-2015 22:13

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309153)
Mumus, ANARCH-osoknak ez biztos jól jönne, de a normálban az összes orid külön csoportban van. Ott nincs semmi értelme

Tudomásom szerint anarchra készült ez a fejlesztés, de így nem gyorsabb mint az eddig nálam használt ori váltás.

Ati 11-22-2015 22:17

Quote:

Originally Posted by Zordi (Post 309160)
Tudomásom szerint anarchra készült ez a fejlesztés, de így nem gyorsabb mint az eddig nálam használt ori váltás.

Ott van a legtöbb haszna, de máshol is használható. Nincsen csak anarchra korlátozva.

Gyűjtsük az észrevételeket egy második körhöz, ami hasznos, azzal bővülhet.

Bomi 11-23-2015 08:32

Szerintem az ország aljára kéne tenni nem a tetejére.
De csak azért gondolom így, mert nem tetszik a kivitelezése, ahogy kinéz ott az országomnál ez a rész.

Merengő 11-23-2015 18:56

Quote:

Originally Posted by Bomi (Post 309162)
Szerintem az ország aljára kéne tenni nem a tetejére.
De csak azért gondolom így, mert nem tetszik a kivitelezése, ahogy kinéz ott az országomnál ez a rész.

Ha több országod van, ide kattintva kapcsolhatod össze őket.

én mindig itt képzeltem el ezt a dolgot

Ati 11-23-2015 19:10

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 309164)
Ha több országod van, ide kattintva kapcsolhatod össze őket.

én mindig itt képzeltem el ezt a dolgot

Intézed az ország dolgait, innen egy katt az országod menü, mégegy katt az összekapcsoló oldal, legörgetni, hogy megtaláld az országot, onnan átváltani. Ez semmiképp nem gyors. Ennyi kattintásból most is meg lehet oldani az átváltást.

Zordi 12-12-2015 13:17

lejárt a próba vip, lényegesen gyorsabb bejárni az országokat de ha ez csak vippes orikra lesz elérhető, akkor nem sokan tudják kihasználni. Nem vippelnek 1000 körre több 100 orit. Aki teheti inkább meghagyja a próba vippet az akciós helyzetekre. A szabin lévő orik pedig megtöltenék a listát így be se kötöm őket.

Hargy 02-14-2016 08:09

Szerintem teljesen jó ötlet/kivitelezés!
Noha, a megjelenés lehetne kicsit "hódítósabb".
Ha átkerül az élesbe akkor szerintem sokan örülnek majd neki.:D

Farkas 03-16-2016 22:57

Gyors észrevétel:
Nagyon hasonló országneveknek(nekem csak pár pont) szerintem nagy kényelem lenne még ha a sorszám mellet az ország csoportját is kiírná a lista. Ez megoldható?

Green 10-07-2017 00:00

Ati,

Lehet tudni mikor kerü be a játèkba ez a mòdosítàs?

Ati 10-07-2017 00:06

Quote:

Originally Posted by Green (Post 309885)
Ati,

Lehet tudni mikor kerü be a játèkba ez a mòdosítàs?

Ez közel 2 éve bent van, annyi megkötéssel, hogy jelentkezni kell a béta programra hozzá. (Erről a legelső beírásban olvashatsz bővebben.)

Tsobi 11-01-2017 23:12

Egy olyan kényelmi módosítást el tudnék viselni, ahol a Párbajos / Arénás ország is választható a listában.

Emlékszem, én jóanno pl azért nem is mentem Arénába, mert valahogy macerásnak tűnt a címlapon még legördülő menüből is választani, úgyhogy egy idő után csak hagytam.

Ezzel talán többen választanák a rövidfordulós játékokban való részvételt.

Tsobi 11-10-2017 16:08

Egy érdekességre lettem figyelmes: lefordultam A-ból és az addig béta probramba jelentkezett orim kikerült onnan, azaz a gyors váltás már nem működik.

Tsobi 11-10-2017 16:13

Újra jelentkeztem a béta programba és az orimban még mindig nem működnek a bétás funkciók.

Ati 11-11-2017 14:41

Lépj be újra a bétára jelentkezés, és a funkció engedélyezése után.

Tsobi 11-11-2017 14:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309979)
Lépj be újra a bétára jelentkezés, és a funkció engedélyezése után.

Megtettem.
Ugyanígy leiratkoztam, majd újra fel és semmi.

Ati 11-11-2017 14:56

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309980)
Megtettem.
Ugyanígy leiratkoztam, majd újra fel és semmi.

A többországos belépést is engedélyezted, a Beállítások menüben?

Beállítások -> Adatok

Tsobi 11-11-2017 15:51

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309981)
A többországos belépést is engedélyezted, a Beállítások menüben?

Beállítások -> Adatok

Köszi.
Nem értem, fordulás után miért kellett ezt a tortúrát végigzongorázni? :)

Ati 11-11-2017 15:54

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309982)
Köszi.
Nem értem, fordulás után miért kellett ezt a tortúrát végigzongorázni? :)

Béta bekapcs, többországos belépés engedélyez, belép. :)

Dew 04-05-2018 21:24

Esetleg ez a funkció elérhető már mások számára is? Szeretnék én is ilyet. :)

Ati 04-05-2018 21:28

Quote:

Originally Posted by Dew (Post 310078)
Esetleg ez a funkció elérhető már mások számára is? Szeretnék én is ilyet. :)

Ez egyelőre maradt a béta program része, de abba bárki beléphet.

Dew 04-05-2018 21:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 310079)
Ez egyelőre maradt a béta program része, de abba bárki beléphet.

Ez esetben szeretnék jelentkezni!

Ati 04-05-2018 21:33

Quote:

Originally Posted by Dew (Post 310081)
Ez esetben szeretnék jelentkezni!

Ennek menete a fontos bejelentések között található: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4584

Dew 04-05-2018 21:34

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 310082)
Ennek menete a fontos bejelentések között található: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4584

Köszönöm szépen!


All times are GMT +1. The time now is 23:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu