Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Firefox 6 (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4607)

Ati 08-18-2011 07:45

Firefox 6
 
Változott ez valamit? Nekem teljesen úgy néz ki, mint az 5-ös. Biztos javítottak benne valamit, és lehetne akár 5.0.1-es verzió is, de indokolja vajon bármi a 6-os verziószámot azon kívül, hogy gyorsan utol akarják érni a Chrome verziószámát? Kevesebb memóriát nem eszik, az tuti... :)

szamóka 08-18-2011 08:48

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 291649)
Változott ez valamit? Nekem teljesen úgy néz ki, mint az 5-ös. Biztos javítottak benne valamit, és lehetne akár 5.0.1-es verzió is, de indokolja vajon bármi a 6-os verziószámot azon kívül, hogy gyorsan utol akarják érni a Chrome verziószámát? Kevesebb memóriát nem eszik, az tuti... :)

Új HTML5 funkciók, Web Developer menü, némi rovarirtás. Tényleg a Chrome-ot majmolják. Amúgy eddig is 5.0.1 volt. :)

Ati 08-18-2011 08:50

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 291651)
Új HTML5 funkciók, Web Developer menü, némi rovarirtás. Tényleg a Chrome-ot majmolják. Amúgy eddig is 5.0.1 volt. :)

Rémlett, mintha lett volna EGY darab javítás az 5-öshöz, de ki csak 5-öt írt azt hiszem. Akkor 5.0.2. :) Látványra és észrevehető funkciókra mindenesetre semmi különbséget nem véltem felfedezni. A html5-re kíváncsi leszek majd, de így elsőre nem értem mi ez a nagy verzióváltás.

szamóka 08-18-2011 10:10

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 291652)
de így elsőre nem értem mi ez a nagy verzióváltás.

Ezzel csak azt érik el, hogy nagyvállalati szinten késleltetik az IE kihalását. Ilyen sűrű verzióváltásnál (szeptember 27-én elvileg jön a 7.0....) nem hinném, hogy egy több százas/ezres gépparkon van értelme tesztelgetni. Lehet, hogy a Microsoft pénzeli a Mozillát? ;)

Ati 08-18-2011 10:14

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 291653)
(szeptember 27-én elvileg jön a 7.0....)

Ennek semmi értelme...

Ha minden második verzióra új verziószámot adnánk, akkor már a Hódító is valahol az 1600-as verzió körül járhatna. Értelme nulla. Ez persze csupán a privát véleményem, ami másétól eltérhet. :)

Hex 08-20-2011 20:33

én vissza is raktam a firefox 5-öt, a 6 nálam állandóan úgy fagyott le, hogy a gépet is újra kellett indítani.

6 lap volt megnyitva pedig csak, abból egyik a youtube

Dus 09-28-2011 08:14

Kijött az FF7. Kicsit tesztelgettem. Bezárás után 1-2 m-n belül felszabadul a memória (régebbinél sokszor volt, hogy akár percekig is ottmaradt).
Alapból megnyitva 80 mega körül fogyaszt.
Viszont 5 megnyitott lapnál (1 flash) 200-210 mega + 140 a plugin container. Ez nálam több, mint eddig volt (eddig 5 lapnál ~180 megát vitt összesen).
Továbbá a Chrome ugyan ezekkel a lapokkal 185 megát eszik nagyjából. Így nem is tűnik tragikusnak (Chromnál nincs fent semmi add-on).

De gyorsabbnak tűnik cserébe, mint az elődje volt. Érdemes lehet kipróbálni.

Win7 alól voltam...

szamóka 06-06-2012 14:16

Másnál is fürgébbnek tűnik a 13-as, mint a Chrome? Valahogy úgy érzem, hogy az új verzió tényleg új, és nem csak egy átsorszámozott FF4.

Dus 06-06-2012 14:55

Hát, csak több tabnál csináltak némi változtatást, legalábbis én ezt olvasom:
http://www.hwsw.hu/hirek/48494/mozil...-bongeszo.html
Nálam nem szembetűnően gyorsabb. Bár memória gondom sem volt soha, és hasonlóan muzsikált mindig is, mint a Chrome, szóval lehet nem vagyok jó összehasonlítási alap. :)

Ati 06-11-2012 08:51

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 297461)
Másnál is fürgébbnek tűnik a 13-as, mint a Chrome? Valahogy úgy érzem, hogy az új verzió tényleg új, és nem csak egy átsorszámozott FF4.

Jól látom, hogy ezt a gyorsaságot azzal érték el például, hogy indításkor hiába kellene egyszerre több tab-ot betöltenie, gyakorlatilag nem tölti be csak az elsőt? A többit pedig akkor kezdi el betölteni, amikor ténylegesen rákattintasz? Brrrrrr, ez így elég "csalás". :)


All times are GMT +1. The time now is 23:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu