Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Ajánljatok valami jó sci-fi vagy misztikus sorozatot! :) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4134)

Ati 03-28-2010 21:36

Ajánljatok valami jó sci-fi vagy misztikus sorozatot! :)
 
Sziasztok!

Rég nem néztem semmi újat, leszámítva a FlashForward-ot, amit megint félbehagytak AXN-en (grrrrr), úgyhogy ideje lenne beújítanom...

Tudtok ajánlani valami jó sci-fi, vagy misztikus sorozatot? (Stargate, Startrek stb az oké, valami más érdekelne... :))

Köszi. :)

-Ricsi- 03-28-2010 22:14

Régi, de általában érdekes különálló részekkel: Végtelen történet

vityu 03-28-2010 23:51

Egy kis animét ajánlok, sorozatot nem nézek :)
Casshern sins
Ergo Proxy

Az ergo proxy nekem annyira nem jött át, de az sci-fi-sebb :) Tudom, nem ilyet kerestél, de ha nincs semmi, azért ez is jobb :D

RRRrrr 03-29-2010 00:00

Heroes az egyik legjobb sorozat sztem. 5.évad jön idén :D

Ati 03-29-2010 11:21

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 246621)
Heroes az egyik legjobb sorozat sztem. 5.évad jön idén :D

Köszi, ez is megvan. Mármint néztem egy ideig, aztán elakadtam vele. Most valami újra vágyom... :D Következő tipp? :)

Arwen 03-29-2010 12:36

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 246643)
Köszi, ez is megvan. Mármint néztem egy ideig, aztán elakadtam vele. Most valami újra vágyom... :D Következő tipp? :)

Supernatural (Odaát)

Caprica

Spartacus: Blood and Sand
(Ez nem sci-fi, de sztem nem rossz.)

Von 05-05-2010 20:25

Quote:

Originally Posted by Arwen (Post 246647)
Supernatural (Odaát)

Caprica

Spartacus: Blood and Sand
(Ez nem sci-fi, de sztem nem rossz.)

Nos, értelmes sci-fit én sem tudok sajnos ajánlani, de a Spartacus: Blood and Sand tényleg nagyon jó! Van egy kis 300-as beütése, ugyanakkor az ismert történelmi tényeket nem ferdíti el:)
Egy másik jó (szintén történelmi sorozat) a The Pacific, a Band of Brothers alkotóitól. Szerintem kicsit gyenge egy darabig, de vannak aztán olyan részek benne, amik türközik a valóságot és sehol máshol nem lehet megtalálni őket.

Én ismerem elég jól a sorozatok piacát, sci-fit nem tudnék ajánlani értelmeset azokon kívül amiket írtál, hogy láttál, azonban mindenki, aki kicsit is szereti a történelmet, bizton színvonalas és értelmes filmekre lelhet a Spartacus: Blood and Sand és a The Pacific (HBO-Mini) sorozatokat nézve. Szerintem érdemes belekóstolni, mindkettő rövid, nem rabolja az ember idejét feleslegesen

Padlócsempe 05-05-2010 20:28

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 246611)
Sziasztok!

Rég nem néztem semmi újat, leszámítva a FlashForward-ot, amit megint félbehagytak AXN-en (grrrrr), úgyhogy ideje lenne beújítanom...

Tudtok ajánlani valami jó sci-fi, vagy misztikus sorozatot? (Stargate, Startrek stb az oké, valami más érdekelne... :))

Köszi. :)

Sliders
Babylon 5
Smallville

De ha nem ragaszkodsz a sci-fihez, akkor a világ legjobb sorozatát tudom ajánlani: The Shield (Kemény zsaruk). Végig kell nézni.
Ajánlom még a szökést (Prison Break) és a Dextert.

Kubbi 05-05-2010 20:39

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 250782)
The Shield (Kemény zsaruk). Végig kell nézni.

Egyet értek. Ezt én is csak ajánlani tudom.
Pont ma értem a 7.évad végére.

Ati 05-05-2010 20:57

Ez sci-fi?

Padlócsempe 05-05-2010 21:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 250785)
Ez sci-fi?

Épp ellenkezőleg, hiperrealistán ábrázolja a dolgokat.

Ati 05-05-2010 21:44

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 250793)
Épp ellenkezőleg, hiperrealistán ábrázolja a dolgokat.

Az nem kell, abból látok eleget a valóságban. :)

Padlócsempe 05-05-2010 21:48

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 250794)
Az nem kell, abból látok eleget a valóságban. :)

Na ilyet azért biztos nem. Komolyan mondom, hogy a legjobb sorozat amit valaha láttam. Olyan események vannak benne, amelyek gyökeresen eltérnek az összes sorozat forgatókönyvétől.

Valezius 07-01-2010 14:10

Végignéztem a Babylon 5-öt.
Külön nem akarok neki topicot nyitni, de szerintem ebbe a témába belefér.

Annak idején néztem TVben, de annak már lehet vagy 10 éve.
Szóval túl sokra nem emlékeztem már, meg biztos voltak részek, amikor akkor nem is láttam.

Az első évad annyira nem tetszett, az egyik rész például elég Star Trekesre sikeredett. Arról szólt, hogy van egy kislány, akit meg kell műteni vagy meghal. De a szülei nem engedték a fajuk miatt.
Tipikus elsődleges irányelves dilemma. Eleve nem nagyon érdekelt emiatt, és a kidolgozása is elég gyenge lett.
Aztán a 2-4 évad egyre jobb lett, sok remek résszel.
Aztán az 5. évadban megint leült az egész. De a főcíme talán annak a legjobb :)

Ati 07-19-2010 20:07

Nekem a Babilon 5 az nagyon a StarTrek korszak után jött, és emiatt nem tetszett. A StarTrek volt az etalon, ahhoz képest kevés mondandója volt akkoriban számomra.

tdomo 07-20-2010 08:25

Most kezdtem el nézni a Relytély (Fringe) c. sorozatot. Most tartok a negyedik résznél, eddig csak ajánlani tudom.

Ati 07-20-2010 09:56

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 258503)
Most kezdtem el nézni a Relytély (Fringe) c. sorozatot. Most tartok a negyedik résznél, eddig csak ajánlani tudom.

Köszi, azt már láttam. Nem rossz. Ha már az előbb az etalonról beszéltem, akkor itt az X-Akták volt az, kényszeresen ahhoz próbáltam hasonlítani, ennek fényében az "emlékszem, egyszer régen csináltunk már ilyet..." megoldások furcsának tűntek. :) Még szerencse, hogy mindennek a megoldása ott van az orruk előtt, mert mindent csináltak már sok-sok éve. :)

Az általános sztori-vonal nem rossz, én 2 idegesítő dolgot tapasztaltam a sorozattal: elkezdenek boncolni olyan szálakat (már az első évadban), amikhez aztán még a másodikban se nyúlnak, és teljesen feleslegesek is; és a nagyobb: halott szereplőket ne hozzunk már vissza, mintha mi se történt volna, wááááááááááá. Irtó zavaró.

szamóka 07-20-2010 10:17

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258504)
és a nagyobb: halott szereplőket ne hozzunk már vissza, mintha mi se történt volna, wááááááááááá. Irtó zavaró.

Ha már valamilyen rejtélyes okból az a bizonyos epizód az első évad helyett a másodikban került vetítésre, szerencsésebb lett volna akkor beszúrni, amikor még az illető élt. Ez így elég nagy baklövés, nem is értem, hogy egy ilyen kaliberű producert (J. J. Abrams- Lost, Alias, Fringe...) mi késztette erre.

Valezius 07-20-2010 10:32

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258474)
Nekem a Babilon 5 az nagyon a StarTrek korszak után jött, és emiatt nem tetszett. A StarTrek volt az etalon, ahhoz képest kevés mondandója volt akkoriban számomra.

Az eleje zavaró volt, főleg az a rész, amit említettem, mennyire Star Trekes.
De a 1. évad végén megtalálja a saját stílusát, és a 4. évad végéig egyértelműen felfelé ível.

Ati 07-20-2010 17:23

Jah, és még mindig él a téma, tehát továbbra is nyitott vagyok valami jó sci-fi sorozatra. Ha valakinek van ötlete, ossza meg! :) Nézegettem az AXN honlapját, de sok sorozatról semmi leírásuk nincs, mégcsak a rendes címét se tudom kitalálni, hogy mi lehet.

Dus 07-20-2010 20:17

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 258503)
Most kezdtem el nézni a Relytély (Fringe) c. sorozatot. Most tartok a negyedik résznél, eddig csak ajánlani tudom.

A rejtélyt én is elkezdtem nézni, aztán valamiért félbehagytam. Pedig azóta is megnézném. :D Le kéne tölteni. :)

Én is ajánlom, bár tényleg néha kissé fölöslegesen bonyolítják (lásd Ati hsz-e).

Ati 07-20-2010 20:23

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 258558)
A rejtélyt én is elkezdtem nézni, aztán valamiért félbehagytam. Pedig azóta is megnézném. :D Le kéne tölteni. :)

Én is ajánlom, bár tényleg néha kissé fölöslegesen bonyolítják (lásd Ati hsz-e).

Már itthon is javában a második évadot adják, úgyhogy talán nem gond, ha leírom, hogy mire is gondoltam... Aki még nem nézte, az hagyja abba az olvasást. :)

A helyi maffiás szálra gondolok. Eleve kulcsszálként indult, aztán néha bele-belenyúltak, de nem csináltak végül vele semmit.

Goldy 07-20-2010 22:09

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258559)
Már itthon is javában a második évadot adják, úgyhogy talán nem gond, ha leírom, hogy mire is gondoltam... Aki még nem nézte, az hagyja abba az olvasást. :)

A helyi maffiás szálra gondolok. Eleve kulcsszálként indult, aztán néha bele-belenyúltak, de nem csináltak végül vele semmit.

Volt benne maffiás szál?!

Ati 07-20-2010 22:19

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 258565)
Volt benne maffiás szál?!

Ööö, hát igen... :D Eleve azért utazik a Peter, mert a szülővárosában összetűzésbe került velük, komoly kártyaadósságot szedett össze. Erről az első részben szó van már. Később felbukkan a volt barátnője, aki most az egyik maffiózó csaja. Az egyik rész eleve úgy ért véget, hogy egymás között mondták, hogy "Peter ismét itt van a városban........"

Én itt arra számítottam, hogy ez folytatva lesz majd, és valami jelentőséget adnak ezeknek a pármondatos jeleneteknek, de semmi.

Goldy 07-20-2010 22:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258566)
Ööö, hát igen... :D Eleve azért utazik a Peter, mert a szülővárosában összetűzésbe került velük, komoly kártyaadósságot szedett össze. Erről az első részben szó van már. Később felbukkan a volt barátnője, aki most az egyik maffiózó csaja. Az egyik rész eleve úgy ért véget, hogy egymás között mondták, hogy "Peter ismét itt van a városban........"

Én itt arra számítottam, hogy ez folytatva lesz majd, és valami jelentőséget adnak ezeknek a pármondatos jeleneteknek, de semmi.

Ok, én ilyesmire egyáltalán nem is emlékszem :)

Éljen soká a diszlexia :) de így legalább nem gond hogy félbehagyták :)

Ati 07-20-2010 22:28

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 258567)
Éljen soká a diszlexia :)

Te ezt könyvben olvasod? :D

Goldy 07-21-2010 05:41

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258569)
Te ezt könyvben olvasod? :D

Itt inkább nem értekeznék neked a diszlexia tüneteiről :)
De nem csak az olvasott dolgok nem maradnak meg ha nem különösen koncentrálsz rá hanem a filmek sem. Akárnak nem kevésszer okozok ezzel derültséget :) Nyáron nekem elolvasni a kötelezőket nem volt opció mert szinte a történet lényegén kívül semmi sem maradt meg mire vettük órán még a szereplők neve se.

Ati 07-21-2010 09:07

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 258575)
De nem csak az olvasott dolgok nem maradnak meg ha nem különösen koncentrálsz rá hanem a filmek sem.

Nem szabad úgy nézni a filmet, hogy nem arra koncentrálsz. :p

Valezius 02-17-2011 21:11

Smallville-t kezdtem el nézni nem olyan régen.
A 3. évad közepénél járok.

Elég érdekes, ahogy előjönnek a Superman mitológia elemei, kíváncsi leszek, hogy mennyire lesznek megváltoztatva.
Most a 3. évadban elég érdekesen került elő Lois Lane neve :)

Az első évad inkább bevezetés volt, kevés összefüggő elemmel, de néhány szereplő később újra felbukkant. A második évad már összetettebb kiderül pár dolog, az évadzáró pedig szerintem elég jó lett.

Valezius 02-17-2011 21:16

Illetve a Quantum leapet kezdte el adni a TV6, jó kis sorozat, bár túl sok sci-fi elem nincs benne :)

Kutyuleee 02-17-2011 23:29

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 280341)
Smallville-t kezdtem el nézni nem olyan régen.
A 3. évad közepénél járok.

Elég érdekes, ahogy előjönnek a Superman mitológia elemei, kíváncsi leszek, hogy mennyire lesznek megváltoztatva.
Most a 3. évadban elég érdekesen került elő Lois Lane neve :)

Az első évad inkább bevezetés volt, kevés összefüggő elemmel, de néhány szereplő később újra felbukkant. A második évad már összetettebb kiderül pár dolog, az évadzáró pedig szerintem elég jó lett.

Én 10.évad feléig megnéztem, onnan még nem folytattam, majd ha lesz időm, akkor behozom a lemaradásom. nézhető sorozat, bár nem ér fel az eredeti filmekhez sztem.
spoiler:
mondjuk ami nekem nagyon bejött amikor behozzák majd a justice leage szálat:)

Killer 02-24-2011 05:56

némi sci-fi sok humorral=Euréka
csak ajánlani tudom:)

szamóka 05-06-2011 17:40

http://www.sorozatjunkie.hu:88/wp-co...yik-scifit.jpg

szamóka 05-10-2011 21:37



Várós...

szamóka 06-04-2011 18:56

Spielberg bá megint újított: mozis előzetes egy TV sorozatnak.


szamóka 04-26-2012 11:45

Akinek kimaradt az eredeti Star Trek sori, most bő ötven perc alatt bepótolhatja:


Valezius 04-26-2012 15:12

Szerintem ez csak az első két évad :p :D

vityu 07-03-2012 15:48

Sorozatot keresek, de igazából mindegy, hogy milyen, csak érdekes legyen. A kedvenc sorozatotokra kíváncsi lennék. Igazából csak azért kell, hogy angolul nézzek valamit, angol felirattal, hogy fejlesszem az angolomat. Tehát nem igénylek szinkront, sőt, magyar feliratot se.

Ildee 07-03-2012 15:52

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 298022)
Sorozatot keresek, de igazából mindegy, hogy milyen, csak érdekes legyen. A kedvenc sorozatotokra kíváncsi lennék. Igazából csak azért kell, hogy angolul nézzek valamit, angol felirattal, hogy fejlesszem az angolomat. Tehát nem igénylek szinkront, sőt, magyar feliratot se.

Millenium
A tetovált lány (Trilógia)

Ati 07-03-2012 15:53

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 298022)
Sorozatot keresek, de igazából mindegy, hogy milyen, csak érdekes legyen. A kedvenc sorozatotokra kíváncsi lennék. Igazából csak azért kell, hogy angolul nézzek valamit, angol felirattal, hogy fejlesszem az angolomat. Tehát nem igénylek szinkront, sőt, magyar feliratot se.

Eureka, Continuum, Ringer, House MD, Vampire Diaries, Alcatraz, The Secret Circle, Fringe, Big Bang Theory, Warehouse 13, Doctor Who, Terra Nova.

A Ringer, House, és Big Bang Theory nem misztikus+sci-fi, a többi igen.

Youtube-on is van jópár kifejezetten Youtube-ra készített sorozat, vagy kisfilm, igaz azok felirat nélküliek.


All times are GMT +1. The time now is 17:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu