Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Kereskedő, sok bankos ori (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1838)

nyolcvan 05-26-2007 18:08

Kereskedő, sok bankos ori
 
Már van témája a hadis, varis, tolis, termelő országoknak, de a sok bankos oriknak nincsen, pedig szerintem az arany nagyrésze tőlük kerül a csoportokba.
Ebben a témában lehetne azokhoz tippeket, stratégiákat, éplistákat írni stb..
1-2 bank körönként nem sok pénzt hoz, de szerintem sok bankkal elég jól lehet már keresni

Ti melyik fajjal inditanátok egy olyan ori-t? Én elsőre az elf-re és óriásra gondoltam. Az elf-nél hiába látják, hogy sok pénze van, jóval nehezebben fosztják ki katonákkal, tolvajokkal meg nem fogják elvinni egy kereskedő pénzét.
Az óriás meg talán azért volna jó, mert nehezebben gömbözik meg, és akkor talán nem is tudják, hogy mennyi pénze van, de persze azaz egész kiderülhet az éplistáról.

Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy felütni az országot valahogy a csoport tetejére, jósok körre eltávolódni, úgy építeni egy csomó bankot, és gyűjteni a tartalékot? (az 5ös csoportban szerintem nem nagyon éri meg törpével tartalékot gyűjteni, mert jóval olcsóbb a nyersanyag)
Ahhoz melyik fajt volna érdemes ahhoz választani?

Hóhér 05-26-2007 18:13

Ha sok bankos orit akarsz csinálni, tök mindegy milyen faj leszel, csak a személyiség nem
:D

szerintem a hulla, meg az elf kizárva több okból.

A védelmed úgy is nulla lesz, egy kiélezett országgal szemben, mindegy az a pár % eltérés a fajodtól függően ...

nyolcvan 05-26-2007 18:20

Quote:

Originally Posted by Hóhér (Post 98856)
Ha sok bankos orit akarsz csinálni, tök mindegy milyen faj leszel, csak a személyiség nem
:D

szerintem a hulla, meg az elf kizárva több okból.

A védelmed úgy is nulla lesz, egy kiélezett országgal szemben, mindegy az a pár % eltérés a fajodtól függően ...

Egy jól kiélezett hadis úgyis átüti bármelyik országot, ha nincs egyetlen bankja sem.

Hulla télleg kizárva, mert gyenge a védelme, de az elf miért nem lenne jó?
Azért szerintem nem teljesen mindegy hogy melyik faj, mert szerintem pl egy félelfnek hülyeség a kereskedő. Egy tolis úgyis inkább lopni fog magának pénzt.

Steve 05-26-2007 18:33

Törp kereskedő. Best. De Aban láttam "sokbankos" elfet is :)

-Ede- 05-26-2007 18:45

a törp tényleg kiváló kereskedő, anarchban én is űztem íyl módon:)
de problémáid lesznek magasabb területeken(1k hekin) mert olyan élezettek az orik, h mf-ként semmit se tehetsz ellenük

Steve 05-26-2007 18:49

ha anarh akkor természetesen 16k bankkal kell kereskedni;)

Hóhér 05-26-2007 18:53

Quote:

Originally Posted by nyolcvan (Post 98858)
Egy jól kiélezett hadis úgyis átüti bármelyik országot, ha nincs egyetlen bankja sem.

Hulla télleg kizárva, mert gyenge a védelme, de az elf miért nem lenne jó?
Azért szerintem nem teljesen mindegy hogy melyik faj, mert szerintem pl egy félelfnek hülyeség a kereskedő. Egy tolis úgyis inkább lopni fog magának pénzt.

elf nem tud fedezni, sokszor muszály magasra fedezned...
ha a toppba akarsz jutni, mert ugye csak mindenkitől messze tudsz sok bankos orit csinálni.

a félelf is csak 10k ponton belül lop.
a védelem szempontjából mindegy, hogy milyen faj

de tényleg a törpe a legjobb, mert ha cikis a helyzet vadul kell építkezni.

BigPi 05-27-2007 14:46

"félelfnek hülyeség a kereskedő."


A félelfes kereskedő tökéletesen müködik. Az lehet, hogy néhány hadis ország betör, de kit érdekel. Vigyék csak az apró pénzt.

Kancsendzönga 05-27-2007 18:35

Én óriással kereskednék. úgyis nyugis faj, persze inkább a tőzsdére szavazok, mint a bankra.

nyolcvan 05-27-2007 19:04

Quote:

Originally Posted by BigPi (Post 99062)
A félelfes kereskedő tökéletesen müködik. Az lehet, hogy néhány hadis ország betör, de kit érdekel. Vigyék csak az apró pénzt.

félelfhez miért jó a kereskedő? pont azért félelf, hogy mindenkitől lopkodjon, és abból lesz egy csomó pénze


All times are GMT +1. The time now is 00:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu