Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Román 1/A könnyítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2495)

ErdelyMagyaria 11-22-2007 21:58

Román 1/A könnyítése
 
Arwyl altal nyitott Román 1/A topik szulemenye lett az a gondolat, amit en inkabb szuksegletnek neveznek, h a roman 1/A-n konnyiteni kellene.

Akkor kicsit osszefoglaltam h jobban lathassuk:

-az A-s orival lehessen lefordulni ha megfelel a kovetkezo felteteleknek:
- X kör eltoltott jatekido (min. 4000 kor)
- min. föld ami kb. 4500 heki legyen (2x-ese a max felhozhato foldnek)

-B-ből senki ne tudja forgatni az oriját csak azért mert eltöltötte a kötelező kört A-ban, ehez meg kell a top 30%


A fordulni kifejezes alatt nem a Zerostartot ertem, hanem a +1 szemelyiseg megszerzeset...
Ha elolvassatok a Roman 1/A topikot akkor ra lehet erezni h miert is erzem/erezzuk szuksegesnek ezeket a konnyiteseket...
Nem vegleges csak ideglenes megoldaskent kerjuk es az eltoltott jatekidot es min. hekiszamot sem szogeztem le eppen azert ha valakinek ellenvetese van es ugy gondolja h meg is tudja indokolni, akkor kerem irja le...
En szemely szerint Arwyl topikjaban vartam valaszt foleg Ati-tol es Lyra-tol de a valasz nem jott... ugy gondolom ellege epkezlab az otlet es nem hozz senkit sem hatranyba... igy a vezetoseg is jol jarna es a jatekosoknak is lenne ertelme jatszani a roman 1/A-ban... Mert a jatek a roman verzioban effektiv meghal miutan felertel az 1/A-ba...

ErdelyMagyaria 11-22-2007 21:59

En mar zerostartoltam egyik orimat mert 1/A-ban van orim, 2/B-ben van orim... Most mar azt fogom csinalni h a 3. orimat amit zerostartoltam torlom mikor felerek a harmadik szintre es a masodik szinten levo orimal fogok menni 5. szintrol a 2.-ig es onnan zerostartal megin kezdem elorol... Azert zerostart mert en igy is ugy is vippelem az orikat es akkor miert ne tartanam meg a sorszamot?... Iris pl. azt irta h o felviszi a 2. szintre es torol es indit ujat az 5. szinten...

Robin 11-23-2007 18:34

Látom nagy érdeklődés van a könnyítésre...

Remedy 11-23-2007 18:43

Csak azert szolok hozza, mert tok ugyanez volt(van) angol 1/A-ban, es ott sem lett konnyites, es nem is lett volna ertelme. Nem konnyiteni kell, ez butasag, hanem minel tobb jatekost ravenni, hogy jatsszon 1/Aban. Sok sok otlet volt erre angolban is, a mentortol kezdve mindenfeleig.... De nem nagyon mukodott ott se. Plusz ha itt konnyites van, ott is kellene, nem hinnem, hogy kivetelezni kellene barhol is....
Szoval szerintem nem a konnyites a jarhato ut....

Robin 11-23-2007 18:50

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 137265)
Csak azert szolok hozza, mert tok ugyanez volt(van) angol 1/A-ban, es ott sem lett konnyites, es nem is lett volna ertelme. Nem konnyiteni kell, ez butasag, hanem minel tobb jatekost ravenni, hogy jatsszon 1/Aban. Sok sok otlet volt erre angolban is, a mentortol kezdve mindenfeleig.... De nem nagyon mukodott ott se. Plusz ha itt konnyites van, ott is kellene, nem hinnem, hogy kivetelezni kellene barhol is....
Szoval szerintem nem a konnyites a jarhato ut....

Az a baj hogy elment a játékosok kedve, hiába jönnek fel A-ba, nem jönnek játszani. Kezdésnek kéne valamit kitalálni hogy megjöjjön a játékkedv. De a jelenlegi fedezési rendszerben képtelenség annyi katonát leképezni mint amennyi ahhoz kell hogy fedezve jussanak fel a topba...

Eke 11-23-2007 19:30

Én kivártam, hogy mi lesz a sorsa a a topicnak.Nyitottam egy hasonlo topicot,nagyon gyorsan ment is a sülyesztöbe:(.Azt mondta Ati hogy már többször megmondta hogy nem várhato változás a románban.Ok igaza volt hogy mondta ,de gondoltam felmérésképpen nyitok neki egy topicot.Nem jött össze.

Eke 11-23-2007 19:32

Hozzáfüzném még azt hogy a vipp átirányitást céloztam meg.Rosszul neveztem meg a topicot.

ErdelyMagyaria 11-23-2007 20:10

En mar orulok annak is h valaki hozzaszolt egyaltalan...
Koszonom sracok!

Na de en meg mindig Lyra-tol is Ati-tol szeretnek egy velemenyt es utana lezertnak tekintem az ugyet ha ok azt mondjak h NEM...

Amig a topot egyetlen klan uralja es idejuk van tartalekolni addig nincs amit csinalni ellenuk... (nem szemrehanyas es mar szamtalanszor hangsulyoztam h ebben az ugyben nem oket hibaztatom!!!...)
DE... amig fel akarunk zarkozni hozzajuk addig a tartalekunkat... ha lehet igy nevezni... :p... nem tudjuk gyujtogetni mert a fedezesbe fektessuk bele... mig ok a tavok miatt nyugisan tartalekolnak... vagyis amit fedezzunk annak egy reszet elviszik idonkent mert megtehetik eppen a tartalekolas miatt... hiszen mire masra tartalekolnanak ha nem azert h hasznaljak idovel...
Szamitasaim szerint ha ugyan igy felevenkent elofordl ez h vegigutik a csopit akkor nekem tobb mint 2 ev kell h felerjek a mostani topba... de ehez meg nem tettem hozza h a top (hekiszam szempontjabol) fenebb tolodik... szal mar a 2 ev sem eleg mert ok sem fognak 2 evig ugyan abban a helyben topogni (ezt senki nem kerheti toluk!)
A 90 nap limitet eppen azert nem akartam javasolni h toroljek h valamit aldozzanak a jatekosok a jateknak ha mar segitenek rajtunk...
A 4000 kort szemely szerint keveselem de ha csak en erzem igy akkor nem relevans mert nem csak engem erint es remelem h nem mi dontunk rola... Abban h nem mi dontunk rola az is benne van h akkor mar legalabb megfontolasra kerul a dolog es akkor mar elertunk valamit... :)
A 4000 korben az is benne van h vipelni kell az orit es ez jo a jatek fentartasahoz...
A minimum fold pedig biztositana h aktiv jatek legyen a csopin belul... ha a minimum fold elereseig is lenne, akkor is aktivitast igenyel...
Alairasoban 50 oris csopirol almodok de meg az is a minimum ami kellene szerintem... Elhisze, sot elismerem h ha mindenki visszajone akkor meglenne az 50 ori de ahoz kellene egy motivalo erv h visszajojenek... Az reszemrol nem motivalo erv h gyertek vissza es osszefogunk a top klan ellen... En tisztan akarok jatszani es elerni celjaimat... Jelen helyzetben ha nem lesz konnyites akkor ezen a helyzeten csak az ido segit... az meg hosszabb lesz mint 2 ev szvsz es addig nem latom ertelmet jatszani... sajnos...

Ati 11-23-2007 20:11

Quote:

Originally Posted by ErdelyMagyaria (Post 137274)
Na de en meg mindig Lyra-tol is Ati-tol szeretnek egy velemenyt es utana lezertnak tekintem az ugyet ha ok azt mondjak h NEM...

Ahogyan azt a fejlesztések topicban olvashatod, jelenleg a Hódító 7.0 fejlesztései zajlanak. Jelenleg más témákkal nem foglalkozom.

laci 11-23-2007 20:38

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 137265)
Csak azert szolok hozza, mert tok ugyanez volt(van) angol 1/A-ban, es ott sem lett konnyites, es nem is lett volna ertelme. Nem konnyiteni kell, ez butasag, hanem minel tobb jatekost ravenni, hogy jatsszon 1/Aban. Sok sok otlet volt erre angolban is, a mentortol kezdve mindenfeleig.... De nem nagyon mukodott ott se. Plusz ha itt konnyites van, ott is kellene, nem hinnem, hogy kivetelezni kellene barhol is....
Szoval szerintem nem a konnyites a jarhato ut....

Egyrészt amióta én az angol 1A-ban vagyok, még sohasem tapasztaltam olyan szintű játékoshiányt mint amilyenről jelenleg a román 1A-ban hallok, úgyhogy véleményem szerint a párhuzam nem tökéletesen helytálló.

Másrészt az teljesen logikus, hogy nem a könnyítés lenne a megoldás, hanem minél több játékos játékba hozása, de ha olyan ott jelenleg a helyzet, hogy nincs elég mazochista aki megpróbálja több hónapos keserves munkával kitúrni a domináns klánt, akkor vagy továbbra is az lesz, ami most van, azaz újráznak a 2B-ből (pl. Iris), vagy felmennek az 1A-ba és egy időn túl szabadságolnak, vagy még az alsóbb csoportokban törölnek vagy vakációzni mennek.

Úgyhogy (bár elfogadom amit Ati írt hogy jelenleg mással foglalkozik) én támogatnék valamiféle könnyítést a jövőben, amíg az emberek "rá nem szoknak" az 1A-ra (vagy amíg azt nem látják, hogy van esély a fordulásra).

(hozzáteszem, nincs országom a román 1A-ban, de nemrég indítottam egyet, valamikor majd fel is érek, és igyekszem valamit hozzáadni a csoporthoz, ha nem is tudásban, de legalább a jelenlétemmel :))


All times are GMT +1. The time now is 17:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu